Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kinek van kedve kitárgyalni...

Kinek van kedve kitárgyalni egy érdekes témát a játékokról? Lent kifejtem hosszan.

Figyelt kérdés

Mindenki véleménye érdekel a témával kapcsolatban.


Csak én érzem úgy, hogy a játékipar legnagyobb része manapság már csak a 10-12 évesek igényeire hajt?


Tehát: én 2000-ben kezdtem el ps1-en játszani. De a 90-es évekből is rengeteg játékot kipróbáltam. Azóta hobbim a testépítés mellett a játék. Az a gondom, hogy manapság már alig akadnak olyan címek, amik rendesen, hetekre, hónapokra lekötik az embert, mélyebb tartalommal rendelkeznek, és még kihívás is van bennük. A régi Tomb Raiderekben pl csak egy küldetést volt, hogy több mint egy hónapig csináltam, mert egyszerűen annyira nehéz logikai feladványok voltak benne, aztán az ilyen részek után jutalmazott meg a játék egy fasza boss harccal, akciózással. A legújabb része meg nem szól másról, mint hogy széjjel lövöldözz mindent. Persze, el is képzelem, ahogy egy törékeny csaj robbanófejes nyílvesszőkkel meg mindenféle mordályokkal írt ki egy komplett szamurájpáncélos hadsereget. Persze, élveztem, de két napig tartott. Vagy nézzük pl a Tekken 3-at. Máig nincs annál taktikusabb harcrendszerű játék. A meccsek inkább emlékeztetnek sakk játszmára, mint verekedésre. Ezzel szemben a 6. rész a 999999 ütésből álló csillivilli kombókról szól, meg az agyatlan darálásról megállás nélkül. Az első 3 Silent Hill életem leghátborzongatóbb horror élménye, ami e-mellé igen keményen megdolgoztatta az agyamat is. Aztán az 5. rész meg egy horror környezetbe helyezett Rambo. De az Elder Scrollst is felhozhatnám, a Morrowindig nagyon komoly, bonyolult fejlődési rendszer volt benne, komolyan meg kellett gondolni, hogy melyik képességet fejleszted, és milyen küldetésnek mész neki. Az oblivionban és a skyrimben pedig igazából mindegy, mert úgyis a szintednek megfelelő ellenfeleket kapsz mindig.


A régi játékokba rendesen belemerült az ember. Amikor elindítottam, olyan volt, mint ha a jelenlegi világot lecserélném egy másikra. A mostani Cod-okkal meg mi a helyzet? Mész, lősz, mész, lősz, pálya vége. Wtf? Bevallom őszintén, az újabb játékok közül csak a Witcher, a Risen, és a Fallaut 3 tudott lekötni. Sajnos már csak RPG vonalon maradtak nehéz és tartalmas játékok.



Másoknak erről mi a véleménye? Ha máshogy gondolja valaki, akkor hogy? Jobbak a jelenlegiek? Ha igen, ha nem, szerintetek miért?


2013. jún. 24. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Van benne igazság. Bár engem az Assassin's Creed összes része nagyon sokáig lekötött mag a Far Cry 3 is. Bár tényleg nincs már túl sok ilyen játék de azért akadnak.
2013. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sajnos nagyon is igazad van, keves olyan jatek van amit 2x vagy tobbszor is kijatszok
2013. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen igaz. Mielőtt még lett volna egy erősebb gépem addig szépen játszottam kifele a régebbi játékokat több hétig is eltartott mire valamelyiket kijátszottam aztán elkezdtem csakúgy felírni ,hogy majd az új gépen mit szeretnék kijátsszani. Mire már meglett az új rájöttem ,hogy ezek közül a felét nem akarom kijátsszani mert egyszerűen unalmasak voltak. De szerencsére néha 1-1 játék még kiemelkedő. Mint például a Metro 2033 ami a könyv kiolvasása után egy nagy élmény volt kijátsszani. :)
2013. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sowilo ***** válasza:
Szívemből szóltál, kérdező... :/
2014. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!