Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen gyűjtögetős kártyajáték...

Milyen gyűjtögetős kártyajátékot ajánlotok teljesen kezdőknek?

Figyelt kérdés
Lehetőleg magyar nyelvűre gondoltam
2013. máj. 5. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be egy szerepjáték boltba, és kérdezd meg az eladót. Úgyis onnan kell majd beszerezned a lapokat. Kivéve persze, ha más gyűjteményét akarod megvenni egyben.


Magyar gyűjtögetős kártyajátékok közül én a Hatalom Kártyáit és a MAGUS-t ismerem, vagyis inkább csak hallottam róluk, de mindenesetre szerintem ezek a legnépszerűbbek. Az angolok közül pedig a Magic the Gathering-et ajánlom.


Az, hogy teljesen kezdő vagy-e vagy sem, az szerintem lényegtelen. Az ilyeneket általában mindenki úgy kezdi, hogy előtte semmit nem tud róluk, vagy hasonlókról. Nem nagyon van olyan, hogy először egy könnyebbel kezdem, aztán ha azt megértettem, akkor elkezdek egy bonyolultabbat. Nem nagyon van átjárás.


A másik dolog pedig, hogy egy egyszerűbb kártyajátékot lehet, hogy előbb megtanulsz, de előbb meg is unod. Minél bonyolultabb, és több idő kell a megismeréséhez, annál több lehetőség van, annál érdekesebb, és annál jobban le tud kötni.


Ezért ajánlom, hogy annak ellenére, hogy nem értesz hozzá, mégis a legismertebbek egyikébe kezdj bele. Viszont ekkor fontos lenne, hogy egy tapasztalt játékos (például szerepjáték boltban) tanítson és segítsen közben. Ha ez nem megoldható, mert mint ahogy említettem, mondjuk más gyűjteményét akarod megvenni, és te azzal egymagad vagy más ismerősöddel (aki szintén kezdő) akarsz játszani, akkor nem nagyon tudok segíteni, és nem nagyon ajánlom, hogy a 3 felsorolt közül válassz.

2013. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak annyit jegyeznék meg hogy a MAGUS az nem kártyajáték, hanem szerepjáték. Azt leszámítva első válasza tökéletes.
2013. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tudom, régi téma, de nem bírok nem beleszólni: van MAGUS kártyajáték is.
2016. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!