Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet a Medieval II...

Kkjames kérdése:

Hogyan lehet a Medieval II Total War-ban leghatkonyabbmódon kiűzni vagy legyőzni a mongolokat?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a mongolok inkább fosztogatnak és nem nagyon foglalnak területet szerintem inkább védekezz mert hatalmas seregük van hatékony ellenük a lándzsás gyalogság ugyanis szinte csak lovas egységük van
2013. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2013. máj. 29. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom kicsit későn írok.

A magyarokkal játszottam (az alapjátékkal,semmi mod), mikor menetrendszerűen jöttek a mongolok.

Erdély felől érkeztek, ostrom alá vették Gyulafehérvárt.

Na mondom, levezénylem manuálisan, úgy sokkal nagyobb veszteséget okozhatok, mert győzelemre esély sem volt. A királyi sereg a Dunántúlon gyülekezett.

Betölt az ostrom, a vér megállt bennem... Amíg a szem ellát mongolok! Nem viccelek, a várost teljesen körülvették, minden oldalról! Ez még hagyján, de ostromgépek tucatjait sorakoztatták fel az állítólag lovas-nomád harcmodort alkalmazó támadók...

Ennek a fele se tréfa - gondolta a számítógép, és megfontolt diavetítésbe kezdett. Ennyit az ostrom manuális lejátszásáról...marad az automata.

Tuti vereség (papírforma), minimális mongol veszteséggel.

Na, jönnek beljebb, megközelítik a Dunát. A Duna hídjánál már felálltak seregeim, jócskán megerősítve számszeríjász zsoldosokkal, erődítés kiépítve, hogy legyen hova visszavonulni.

Támad a mongol, megpróbál átkelni a hídon, de visszaszorítom, a számszeríjászok rendesen tizedelik őket, a kisebb csoportokban mégis átjutó csapatait lovasságom rendre levágja.

Megy ez! - gondolom, mikor egyszer csak gázlót találnak lejjebb a folyón, s az ott átkelő lovassága oldalba kapja a hidat védő erőimet. Gyors visszavonulás a táborba! A kaput sikerül betörniük, de gyalogságom eltorlaszolja a rést, lovasságom a táboron kívülről le-lecsap a betolakodókra, számszeríjász zsoldosaim még mindig kiváló munkát végeznek , de hiába minden, egyre fogy a magyar, a mongol meg csak özönlik, mint a tenger árja!

A lovasság - látván, hogy reménytelen a helyzet - a futásban keres menedéket, magával ragadva a királyt is! A gyalogságnak esélye sincs, levágják mind,a velünk harcoló Templomos lovagokkal együtt. A tábor kapujánál mongol hullahegyek jelzik,hogy nem adták olcsón életüket!

Megdöbbentő a hasonlóság a Muhi csatával, s a végkifejlet is hasonló.

Nem mertem még egy csatát vállalni ellenük, nem is lett volna mivel.


Aztán egy szép "körön" egyszer csak kivonultak. Csak úgy. Ki tudja miért? (Script?) Az elveszett városokat meglepően könnyen vissza tudtam foglalni. Pont mint a történelemben...

2013. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!