Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Rocksmith nevű játék tényleg...

A Rocksmith nevű játék tényleg olyan hatásos?

Figyelt kérdés
Tényleg segíti a képességeid fejlódését? És szórakoztató? Tapasztalatok?

2013. febr. 26. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szórakoztatónak biztos szórakoztató, de a valódi gitározáshoz nem sok köze van.
2013. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Már hogyne volna köze a valódi gitározáshoz ha már egyszer valódi gitáral kell játszani, és nem csak hogy fejleszti a képeséidet hanem akár, 0-rol indulva is meg lehet tanulni gitározni.
2013. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Aha, csak éppenséggel a gitározás nem abból áll, hogy a képernyőn megjelenő színes számokat pöngeti az ember.
2013. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az xboxon is ugyanúgy néz ki a kormány mint a való életben, sőt a pedálok is egyeznek, mégsem onnan kellene vezetni tanulni.
2013. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szőke Márk válasza:
Lehetne erről a témáról vitát nyitni, de nem érdemes. Én csak annyit tudok hozzá fűzni, hogy 7 éve gitározok,és az a meglátásom, hogy csak az nem tud használható tudásra szert tenni a rocksith-ből, aki süket vak és egyáltalán nincs ritmus érzéke. Ha viszont ezek birtokában van, akkor semmi akadálya annak hogy 1 zene akkordjait meg jegyezzük.... stb.
2013. júl. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A zenetanuláshoz nem is az vezet, hogy akkordokat jegyezzünk meg. Én nem azt mondanám, hogy nem segít a tanulásban, hanem hogy károkat okoz. Csak mégjobban leszoktat arról, hogy esetleg valaki a fülét használja, még a guitarpronál is kevesebb talpraesettség kell hozzá, úgyhogy én messziről elkerülném azt a játékot. Ha valaki jogsit akar, az se a Colin Mcrae 4-et fogja végigtolni, "mert az már nagyon élethű"..
2013. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

" Ha viszont ezek birtokában van, akkor semmi akadálya annak hogy 1 zene akkordjait meg jegyezzük..."

És ennek mi köze van a képességek fejlődéséhez meg a gitározni tudáshoz?

Ha egy számnak az akkordjait akarom megtanulni akkor lefülelem vagy kikeresem valahonnan, nem egy játékkal kezdek el pötyögni.

Szórakoztatónak biztos szórakoztató, de ez egy játék, nem gitároktató program, ugyanis a gitározás nem akkordok egymásután pakolgatásából áll.

2013. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy akik negatívan írnak be ide azok próbálták-e egyáltalán. Ez egy gitár oktató szoftver. A játék TANÍT. Folyamatosan magyaráz és segít. Az interneten nagyon sok helyről lehet olyan véleményeket olvasni akiknek bevált. (Itt nem az UBI honlapjára gondolok, mert ők természetes hogy reklámozzák a termékeiket) Nagy gitár magazinokban és hasonló helyeken is feszegették a témát, és többnyire tanulásra alkalmasnak bizonyult.

Őszintén megmondom hogy én is kételkedem benne, de annyi jó véleményt hallottam és olvastam róla hogy be próbálkozok ezzel a módszerrel megtanulni gitározni. Ugyanis jelentősen olcsóbb mint tanárhoz járni. A hallottak alapján hiszem hogy működik, de nem vagyok 100%-ig biztos benne. Nemsokára viszont beszerzem és kiderítem.

2013. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ja, az újság azt írta hogy jó? Ha nekem kellene reklámoznom valamit, énis azt mondanám rá, hogy jó.


A gitárosok 70 százalékának borzasztó a tartása ( a maradék 30% fele megtanulja tanártól, a másik fele meg alapból jól nyúl a hangszerhez, és nincsenek technikai gondjai, van ilyen is, de viszonylag ritka)


Ki fog rászólni a gyerekre, hogy nem jól penget? meg hogy nem jól tartja a gitárt.. meg hogy felesleges mozdulatai vannak? Majd ellesi youtube coverekből, azoktól akik már amúgysem tanulták meg jól? Aztán lehet csodálkozni, hogy miért nem jut a Nirvanánál előrébb az ember :))


Az oktatás nem azt jelenti, hogy mutatja hogy melyik ütésre melyik hangot kell bevágni, hanem teljesen mást. Ha valakinek arra van szüksége, hogy egy képernyőn mutassa neki valaki hogy hova tegye a kezét, akkor arra már rég feltalálták a guitar pro-t.

2013. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9. válaszoló. Te már próbáltad? Lehet hogy igazad van, de ha még nem próbáltad akkor szerintem úgy nem alkothatsz véleményt hogy nem vagy tisztában mindennel. Külföldi fórumokon is nagyon sokan csak dicsérik. A tartásban igazad van. De megmondom őszintén: Kit érdekel hogy hogy fogja a gitárt, ha jól zenél rajta. Felőlem játszhat az illető lábujjal is a feje mögött, ha megy neki akkor jó.

Az már bizonyított hogy könyvekből is meglehet tanulni. (hiába győzködi magát aki fél vagyont a tanárra költött hogy máshogy nem lehetett volna) Az kétségtelen hogy a legeredményesebb és jobb tanártól tanulni, de ma már számtalan módja van. Könyvek, internet és önképzés.

Minden esetre ahogy írtam én ki fogom próbálni, és szerintem dokumentálom. Míg nem járok sikerrel addig nem mondom hogy működik, de azt sem hogy nem. Miért ne működne?

Itt van pár magazin és magánszemély véleménye. Az hogy az ember hisz-e bennük az az ő dolga:


[link]


[link]


[link]


[link]


Itt egy magyar: [link]


Természetesen azt is mind írja hogy NEM CSINÁL BELŐLED PROFIT, de eléggé felhoz arra a szintre hogy gitározni tudj. A többi pedig az emberen múlik hogy képezi-e magát tovább vagy nem.

Ne érts félre, nem próbáltam. Nem tudom hogy működik-e. Viszont pont ezért lenne jó olyanoktól válasz kapni akik próbálták. Ezért linkeltem ezeket az oldalakat. Mert aki nem próbálta nem hiszem hogy teljes véleményt mondhat. Én is csak úgy vagyok vele hogy "Miért ne működne?" de nem tudom hogy tényleg működik-e.

2013. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!