Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Létezik olyan airsoft pisztoly...

Létezik olyan airsoft pisztoly ami félautomata és NEM elektromos?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy két lövés között ne kelljen felhúzni, és ne legyen akkumulátoros. Ha nincs a piacon akkor van valakinek ötlete hogy lehetne ilyenné alakítani egyet?

2012. szept. 21. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Nos, én ugyan nem értek az airsoft-hoz, de mindössze elméleti fizikával nézve a dolgokat, a fegyver elsütésekor ugye az ütőszeg csapódik, ezzel ütközéskor energiát szabadítva fel, amit a műanyag burkolat vezet el. Egy lövésnél nincs probléma, mert elnyeli a rezgés nagy részét a műanyag, a maradékot meg az emberi kéz. De sok lövés egymásutánjában ez a nagy erejű műanyag "ütőszeg" akkora energiát szabadít fel, amit már nem bír el a műanyag, és így szétszakad a fegyver. Az akksis dolgoknál ezt egy kis motor hajtja meg, ami ugye nem fejleszt kifelé irányuló nyomást, csak a fogaskerekekre ható erőt kell eloszlatnia, és ez sikerül is pörgés közben.


Ha esetleg létezne ilyen, akkor bocsánat, legalább olvastál egy kis elméletet :)

2012. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De igazából én arra gondoltam, hogy a felszabaduló erőt hogyan lehetne hasznosítani, a kakas felhúzására. Persze az is itt van, hogy egy airsoft pisztoly esetében nem akkora a felszabaduló erő, ezért azt az erőt is fel lehetne használni, amivel meghúzom a ravaszt. A revolvereknél ez az erő forgatja a tárat, és húzza fel a kakast.
2012. szept. 21. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen van!

Co2-es nek hívják őket, vagy valahol csak "gázos" néven futnak!

Am azt nemtudom hogyan oldották meg, de amit az 1. leírt az ezekre nem igaz!

2012. szept. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jakus Tamás ***** válasza:

Létezik ilyen airsoft fegyver.

GBB azaz Gas Blowback CO2 illetve gázos airsoft fegyver néven futnak

Léteznek szintén Gázos De NBB Azaz Non Blowback fegyverek is. Ahogy azt te is leírtad a BB vagyik a lövedék kilövéséra szánt gáz egy részét a fegyver visszavezeti önmagára aminek következtében a a szán hátrasiklik és a kakast felhúzott állapotba helyezi. Onnan már csak az elsütőbillentyű meghúzása a feladat.Gyakorlatilag olyan gyors amilyen gyorsan tudod egymás után elsütni a fegyvert. Műanyag GBB fegyvert nem érdemes venni csak is fémet. Nekem is van lassan 2 éve, nagyon hasznos a közeli célpontokra. Azt hiszem maradéktalanul válaszoltam a kérdésedre.

2012. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jakus Tamás ***** válasza:

Ó igen. Rengeteg van a piacon. De okosan. Bocsáss meg hogy kezdőnek nevezlek de ebből a kérdésből azt veszem le most ismerkedsz a sporttal. Szóval.

Az FPS azaz foto per secundum érték az amekkora erővel és sebességgel a fegyver tüzel. ( 24 fps től az emberi szem már szaggatásmentes mozgóképet lát ) Ezeknek a fegyvereknek az átlag FPS értéke 320 és 350 között van. Semmi szükség nagyobbra. Úgy is csak 20 méteren belül használnád. Vásárláskor oda kell figyelni rá hogy a fegyver fém legyen, illetve a legkritikusabb része a tár, hiszen abban van a gáz amivel üzemel. Ha az ereszt akkor bukhatod a pénzt. Szóval ha kéz alól veszel fegyvert kérd meg az illetőt hogy 1 töltésnyit, azaz kb 2-3 tárat ( persze 1 tárral ) hagy lőhess vele. Ha nem hallasz sziszegő hangot ami a gáz szökését jelzi akkor a tár megfelelően működik.

2012. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az összes gázos pisztoly félautomata. Automata pisztolyok is vannak. Ilyen pl a Glock R18-asa.

Úgy keresd hogy GBB

Egy full fém GBB újonnan már kapható 18-20 ért (Army R45 Detonics) Bár használtan 20 körül egész jók vannak.

2012. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egy ilyen CO2 patronos gézpisztoly elég.

Egy szép kis Colt M1911. Nagyon jót találtam a neten. És még egyszer köszi

2012. szept. 26. 18:51
 8/8 Balint@! válasza:
ne vegyél CO 2 gázos fegyvert veszélyes inkább vegyél green gázos az nem veszélyes olcsobb és erősebb
2013. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!