Ti milyen játékokat játszodtatok ilyen korotokban?
Sohase értem valaki valamit kérdez miért kel állandóan felhozni a hibáit ^senki se tökéletes^ úgy látszik te az vagy...
Szia rengeteg szabadidős játék van igaz amik a legnépszerűbbek azokat kilőttek :)
Ha elég türelmesek vagytok próbáljátok ki társasokat (special ha haverokkal összegyűlünk akár 5 órán át társasozunk)
pár COPY ötlet...
Írós rajzolós
Játszható 3 - 15 fő
Szükséges eszközök: papír, toll
A kezdő ember felír egy tetszőleges mondatot a papír tetejére, majd továbbadja. A következő ember feladata, hogy lerajzolja, képileg értelmezze ezt a mondatot. Ezt követően behajtja a papírt úgy, hogy csak a rajz látszódjon, majd továbbadja a következő embernek, aki leírja egy mondatban, mit ábrázol a rajz. És így tovább: rajz, mondat, rajz.
Érdemes annyi papírt indítani, ahányan vagyunk. Mikor végére érnek a körök, kihengergetjük a papírokat. Garantált jókedv!
Mi lenne ha
Játszható 3 - 9 fő
Szükséges eszközök: papír, színes ceruzák
Önismeret fejlesztő, csoporterősítő játék.
Leülünk körbe, kiosztjuk a színes ceruzákat, majd mindenki felírja a nevét egy papírlapra, amelyek majd körbejárnak. Sorban mindenki mond egy kérdést: Mi lenne ha, / állat, étel, film, könyv stb. / lenne / az a személy, akinek a neve a papírodon szerepel. / A résztvevők felírják a papírra ami eszükbe jut, majd behajtják és továbbadják a szomszédjuknak. Addig tart a játék, amíg vissza nem ér mindenkihez a papírlapja.
Csacsi - pacsi
Játszható 2 - 5 fő
Szükséges eszközök: nincs. Akár séta közben is játszható!
Gondolok egy rímpárra. Aminek megmondom a meghatározását és a kezdőbetűit.
Például:
Ifjú szamarak kézfogása: Cs-P - Csacsi - Pacsi.
Lehet bonyolultabb is:
Vasúti halvendéglő a román fővárosban: B - Cs - bukaresti csuka - resti.
Nőnemű szülöttem, aki bizonyos fajta tengeri hal, felszín alá nyom: V - V - Viza lányom, víz alá nyom.
Emberi csomó
Játszható 10 - 20 fő
Szükséges eszközök: tér, szabad kezek.
Körbe állunk, mindenki becsukja a szemét, előre nyújtja a két kezét, és lassan megindul a kör belseje felé. Mindegyik kéz keres egy másik kezet, amivel összefogodzkodik. A feladat: kigabalyítani a keletkezett emberi gubancot mindenféle átlépésekkel, átbújásokkal, anélkül, hogy bárki is elengedné a másik kezét.
Néma vadászat
Játszható 1 - 3 fő
A néma vadászatot indiánok találták ki. A bátor indián, ha ehez támadt kedve, kiment egy olyan helyre, amit jól ismert és szeretett. Itt leült az erdőben vagy a hegyoldalon és hagyta, hogy szelleme lecsendesedjék és figyelemre hangolodjék. Ha érkezése nyugtalanságot keltett az ott élő élőlények körében, türelmesen várt, míg a természet élete visszatért normális, harmonikus menetébe. A néma vadászat során egyetlen szándéka volt: megfigyelni, tanulni. Ha mozdulatlan vagy, a kiváncsi állatok közel fognak jönni, hogy szemügyre vegyenek. A vadászat során szerzett élményeinket osszuk meg társainkkal, barátainkkal.
A Bizalom próbái
Játszható 8 - 14 fő
Szükséges eszközök: elegendő fizikai tér, bizalom-bátorság
A résztvevők szorosan egymás mellé, körbe állnak. A kör mintegy 2 méter átmérőjű legyen. Valaki a kör közepére áll: ő az " inga nyelve " . Becsukott szemmel, combjához szorított karral, merev testtel eldől egy tetszés szerinti irányba. Akik felé dől, azok kézzel feltartják, nem engedik elesni, majd egy tetszés szerinti másik irányba lökik. Kb. egy perc után " az inga nyelve " cserél egy körbe állóval, és így folytatódik, míg mindenkire sor nem kerül.
Betücserélő
Játszható: 2 - 7 fő
Szükséges eszközök: nincs. Akár séta közben is játszható.
Három betűs szavakkal játszunk.
Például: Gondoltam egy szót. Ragadozó madár, ha megváltoztatom egy betüjét fém lesz belőle.
Én: ragadozó madár
Te: fém
Ő: tejtermék
Én: világtalan
/ sas - vas - vaj - vak. /
Ki vagyok én?
Játszható: 2 - 10 fő
Szükséges eszközök: papír, toll
A társaságból egy önként jelentkező hátára feltűzünk egy képet, vagy papírra felírjuk egy személy, állat stb. nevét. Az illető háttal fordul a csoportnak, hogy mindenki lássa ki ő. Majd barkóbaszerüen kérdéseket tesz fel a többieknek, hogy kitalálhassa. A többiek csak igennel, nemmel, és talánnal válaszolhatnak.
Idegen szavak szótára
Játszható: 3 - 15 fő
Szükséges eszközök: papír, toll, idegen szavak szótára
A játékvezető kiválaszt egy olyan idegen szót, amit nem ismer senki. Erről a szóról kell leírni egy meghatározást a szótár szócikkeinek mintájára, vajon mit jelenthet. A játékvezető összegyűjti a meghatározásokat, majd az eredetit is közéjük keverve, sorban felolvassa őket. Ezután mindenki tippel, hogy szerinte melyik lehetett a valódi meghatározás. Aki eltalálja 1 pontot kap, illetve akinek a meghatározására szavaztak, az is szavazatonként 1 - 1 pontot. A következő körben másvalaki választ ki egy szót. És így tovább, amíg kedvünk tartja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!