Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » PC, XBOX, WII, PS3 melyik a jobb?

PC, XBOX, WII, PS3 melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Playstation 3. Nekem ez van és szerintem ez a legjobb. WII-t tudja Ps3 is,(Move), meg Xbox is.
2012. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
pc
2012. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Játék szempontjából elég nehéz különbséget tenni. Én a két nagy konzol (X360 és PS3) nem tennék különbséget, mert a képességeik és eladásaik alapján a népszerűségük is nagyjából egyenlő (Xboxból kb 4 millióval több kelt el, de egy szűk évvel régebben van piacon).


A vizsgálat körülményei az lesz, hogy csak jogtiszta szoftvereket használunk (így van értelme).


Tehát:

PC

+ Könnyen fejleszthető

+ Több generációra visszamenőleg biztosított a kompatibilitás

+ Jobb grafika

+ Valamivel olcsóbb játékok

+ Sokoldalú


- Fejleszteni is kell

- Gyakoriak a kompatibilitási gondok

- Drága a hardver

- Drága operációs rendszer

- Gyors avulás, rövid élettartam

- Külön játékvezérlőre lehet szükség a bill+egér helyett/mellett


A PC ereje abban áll, hogy játék mellett sok egyébre is használható aminek csak a képzelet szabhat határt, viszont a változatos hardver és szoftverkonfigurációk miatt még két egyforma gépen is viselkedhetnek eltérően a játékok, vagy akár megmakacsolhatják magukat és el sem indulnak. Emellett sokkal gyakrabban van szükség hardverfejlesztésre, ha magas színvonalon akarjuk élvezni a játékokat.


Nagy konzolok

+ Olcsó hardver

+ Hosszú élettartam

+ A csomagban a játékhoz szükséges összes elem szerepel

+ Könnyen kezelhető

+ Generáción belül nincsenek kompatibilitási gondok


- Csak otthoni multimédiás felhasználásra alkalmas

- Valamivel drágább játékok (közel sem annyival, mint ami a közhiedelemben él)

- korlátozott visszafelé kompatibilitás

- A fix hardver miatt kevésbé dinamikus grafikai fejlődés


Ezek A játékgépek. A beszerzésük és fenntartásuk jóval olcsóbb, a kezelés egyszerűbb. Az erejük abban rejlik, hogy egyszer megveszed, aztán csak bekapcsolod és játszol. Nem kell drivereket keresgélni, nem akadnak össze a programok, és ez nyújtja hosszú éveken keresztül. A jelen generáció, már túl van a fél évtizeden. Egy PC-s játékos egy konzolgeneráció élettartama alatt legalább két gépet elnyű az időközi fejlesztésekkel nem számolva.


wii

+ Olcsó

+ Könnyed szórakozás

+ Party játék


- Csak az exkluzív címek tartják el

- Komoly (hardcore) játékosoknak messze kerülendő

- Elavult technikát használ.


A Nintendó arra a témára feküdt rá, hogy minden korosztály számára alkalmas játékokat forgalmaz, viszont ez leginkább csak saját címeken keresztül történik, a third party játékok ritkák és rosszak rajta. Emellett a két nagy konzol újabb szolgáltatásai, a Kinect és a Move sokat rontanak a létjogosultságán.


Összefoglalva:

Hogy melyik platform a legjobb, egyszerűen attól függ, hogy mit vársz el tőle. Pusztán játékos szemmel nézve, átlag magyar pénztárcával a két nagy konzol valamelyike a nyerő, egy mindennapi használatra (tehát játékra nem) alkalmas olcsó PC mellé kiegészítőül.

2012. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed fejleszteni akkor most a PC mindenképp a legjobb. De jövőre jönnek talán az új konzolok azokat is érdemes megvárni. Jelenlegi konzolok elavultak már, főleg a Wii. A Wii U novemberben jön de az se tűnik túl erősnek egyenlőre.
2012. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
PC. Ha valaki nem olyan jó angolból vannak magyarítások a játékokhoz. Másrészt nekem jobban bejönnek a régebbi játékok. Én hangulatra megyek nem feltétlen grafikára. De mindegyik jó lényegében a maga módján, ez emberfüggő, hogy kinek mi tetszik. Nekem a PC a jobb , valakinek a konzol ez nem feltétlen határozza meg azt, hogy valójában melyik a rossz, mert egyik sem rossz , csak az ízlések eltérőek. Ki milyen típusú játékokat kedvel leginkább. Stratégia kedvelőknek mindenképpen a PC-t ajánlanám. Autós játék kedvelőknek konzol. Nekem a PC tökéletesen megfelel játékra, de nem fikázom a konzolokat, ugyanis ha verekedős játékról van szó akkor lénygében a konzol előnyben van ebben a kategóriában. PC-re alig vannak verekedős játékok, leszámítva a Mugenes játékokat és a Street Fightet 4-et. Szóval mindegyiknek vannak előnyei, kinek mi tetszik. :)
2012. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
WII-t leszámítva a többi jó.
2012. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Hardverileg ps3!

De az én kedvencem a Wii! :)

2012. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Xbox360Slim vagy PS3 esetleg valamelyik Next-gen.

Ha a mostani generációból választasz,akkor azt vedd ami barátaidnak,ismerőseidnek van,hogy tudjatok multizni,co-op gamek-et tolni,esetleg játékokat cserélgetni egymás között.

Mindkét konzol Xbox360Slim,és a PS3 kiváló játékélményt biztosítanak tulajdonosaik számára.

2013. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

PC = Szebb grafika (ugyanakkor vannak játékok, amik nem feltétlenül szebbek, ha csak egyszerű konzolportokról van szó)

Drágább is és fejleszteni is kell

X360/PS3 = Olcsóbb a gép, a játékok drágábbak és nem olyan szépek mint PC-n, viszont a konzol exkluzívok mindent visznek

A két gép lényegében ugyanaz, mindig jönnek valamilyen apróságokkal amiknek általában csak a fele igaz, de a játékok ugyanolyanok

Wii = nagyon olcsó, de kevés jó játék van rá, nem is olyan szép és komoly játékosoknak tényleg kerülendő

2013. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!