Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért kell túlbonyolítani a...

Miért kell túlbonyolítani a Metin2-őt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 23 éves vagyok (igen, jól olvastad, nem 13) és az unatkozás nálam olyan szintre lépett, hogy letöltöttem a metin2-t. Sose játszottam még vele, valahogyan nem jutottam el odáig, mert mindig valami mást találtam az utolsó előtti pillanatban (bloodmoon.hu, GTA SA:MP, warpfire thurmalite wars...). Azt értem, hogy az emberek 80%-a erősen szidja a játékot a grafikája, fejlődési módja, npc-jei, gyártója stb. miatt -ami engem igazából nem érdekel, csak lefoglalja a szabadidőmet, DE! az egész egyszerűen túl van bonyolítva!

Mindenki folyton wari fekát akar chaten, a kereskedés olyan mint a szabad rablás, mert direkt minden kacatot 10 millióért árulnak (pókláb, skorpió farok, ócska fegyverek)

nem is folytatom.

Egyedül az tetszik nagyon benne, hogy rengeteg féle fegyver van, és elég sokat eldobálnak a nagyok, így nem egyszer voltam jókor jó helyen, és cseréltem le a cuccaim INGYEN! Azt sem értem, hogy lehet az, hogy egy 42es warrior lever mint a sz*rt amikor 57-es nindzsa vagyok :D

A grafika még úgymond elmegy, de a képesség pontok rakosgatása és még mester-nagymester szintek is eléggé hogyismondjam.. kezdem lassan elhinni, hogy nem véletlenül futok bele ennyi játékot szidó emberbe ezen az oldalon.

Személyeskedéseket és provokálást kerüljük légyszíves, sose voltam nagy metin függő, összesen 1 hetet játszottam, 4 napot az m2m küklopszon és 3-at a metin2 orionján.



2012. júl. 20. 21:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Jééézus, most olvastam át a metin2 magyar fórumán a csalókról egy 19 oldalas csalóellenes topicot, arról hogy mennyi trükkel kilehet csalni másoktól azokat az itemeket amikért ők anno keményen megdolgoztak...

Nem értek én ehhez, pl. a kis kereskedő ablakos csalás a legdurvább, hogy ígérnek 1 kardot valami ellenében és egy tök hasonlót adnak el ami 100x szarabb annál jézzus, meg hogy betörte a kovács a fegyvert közbe maguknak berakják :)

Hát ezek után nem is bánom hogy kimaradt az életemből ez a játék, lehet Isten akarata volt és ma inkább úgy döntöttem hogy a level 9-es karimat is úgy hagyom ahogy van :D Lopják kit érdekel

2012. júl. 25. 17:45
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A metin2 tényleg egy érdekes játék, sok szempontból.


Régebben engem két csalással próbáltak megkörnyékezni, az egyik az volt, hogy azt ígérték, hogy odaadom a fegyverem meg a vértem és valami szuperjót kapok vissza értük este, csak előbb átalakítják. - Lássuk be, tényleg a fiatalabb korosztály képviseli a játékot és ezt sajnos mások is tudják.


A második kicsit hihetőbb, az úgy szól, miszerint húzd ki a fegyvered a leltáradból, ekkor a játék megkérdezi, hogy el szeretnéd-e dobni a tárgyat, de nem szabad semmire kattintanod. Közben egy teljesen másik fegyverre cseréld le az eldobandót (De az ablak maradjon). Majd a csaló ad egy kódot privát üzenetben (egy teljesen értelmetlen karaktersor, például ":80kd41"). Ezt írd be a chatbe, majd kattints az ablakon az OK gombra, megerősítve, hogy eldobod a tárgyat. ...és lám, nem az olcsó fegyvert dobtad el, nem is történt varázslat, hanem talán a méregdrága fegyvered dobtad el, amit a csaló kiszemelt. Mire észhez kapnál, a tolvaj fel is kapta a fegyvered és el is tűnt. :)


Ez a két eset még 2009 végén történt. :)

2012. júl. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik a játék. :)
2013. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"elég sokat eldobálnak a nagyok, így nem egyszer voltam jókor jó helyen, és cseréltem le a cuccaim INGYEN!"


Nem maga a cucc a lényeg, hanem a szintje és az optjai (bónuszai). Az a mérvadó. :) Például +9-es (ez a max), és legyen benne 1500-2000TP (HP), vagy kard védelem...stb Persze vannak bene kövek is, azok is legyenek +4es kövek...


"Azt sem értem, hogy lehet az, hogy egy 42es warrior lever mint a sz*rt amikor 57-es nindzsa vagyok :D "


Az a 42-es warrior bizonyára kiskari. Sok olyan Lv 90+os van, akik unatkoznak, és kiskarit csinálnak és azzal pvp-znek. Persze ezeknek a kiskariknak fullos a felszerelésük. Bizonyára sok félember elleni erős ékszere volt, és volt sok tőr védelmes cucca is, ezért vert le. No meg a skilljei... P skillek. (ez a max)


"képesség pontok rakosgatása és még mester-nagymester szintek is eléggé hogyismondjam.. "


Képesség pontok: 17-en vált a skill M1-re. Ha nem vált, felesés szallaggal tudod korrigálni, ezt paicon szerezheted be. M1-ről G1-ig KK-kat kell olvasni. (készség könyvet) Kb fél év mire G1 lesz... Na és G1-ről P-re pedig lélekkövek kellenek, ez már drágább mulatság.

2013. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy igen is fejlesztik. 2013. márciusába nvolt egy nagyobb fejlesztés... Új vértek, új mapok. És nem csak 10 évesek játszanak... Tévedés. Sok 20-30 éves is... És remek közösségek vannak, csak meg kel ltalálni a megfelelő szervert/birodalmat. Természetesen sima GF szervert mondom, a metin2.hu-t, a privát szerverek ratyik...


22/F

2013. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

57 évesen is játszottam vele, igaz ma már inkább a fejlesztésével foglalkozom!

Csak attól tudják ki csalni a fegyvereket, vérteket a fenti trükkökkel aki tisztességtelen módon akar előnyhöz jutni. Ezért a játékot hibáztatni ostobaság."a privát szerverek ratyik" játszottál már mindegyiken? Igen vannak köztük 12 évesek által készített ratyi szerverek is de azért akadnak jól elkészített komolyabb szerverek. Azért tud fent maradni több mint 10 éve ez a játék mert folyamatosan fejlesztik elég csak a szerverfájlokat nézni

2008, 2010, 2011, 2013. Ezeket a fejlesztéseket zömében a privátszerverek tulajdonosai készítik (no nem a 12 évesek). A privátszevereket azért szeretik sokan mert a fejlődés általában fel van gyorsítva. Sajnos az igaz, hogy van egy nagy hibájuk ami alapjaiban változtat az egész játék meneten és élményen ez a közös runok hiánya. A szerver készítés nem olyan könnyű mint azt sokan hiszik,

minimálisnak tűnő változtatás felborítja az egész játékmenetet. Pld: sokan kérik, hogy a varázsfém legyen bent a vegyesnél a boltban, ha beteszem mindenki +9 be rohangál és nem alakuk ki a piac, ami rontja a játékélményt. De sorolhatnám a hasonló dolgokat. A lószint vásárlása, stb. Most épen egy olyan szerveren dolgozom ahol sok új küldetéssel, külön erre készített egyedi küldetés mapokon lehet majd fejlődni. Szóval lehet új dolgokat csinálni ebben is ami érdekessé teszi a játékot. A nagyobb baj, hogy sokan azt mondják "privátszerverre nem költök" csak azt felejtik el, hogy egy jó szerveren hónapokat, éveket dolgozik valaki és bizony anyagilag is finanszírozni kell. Sok szerver emiatt szűnik meg mert nincs megfelelő bevétele. Sajnos a sok 12 éves "szerverkészítő" rengeteget árt. Tudok olyanról aki (nem 12 éves) legalább a 20. szerverét csinálja. Persze, hogy a játékos nem akar költeni egy 2 hétig futó szerverre, értem én ezt. Viszont 2 hetenként előről kezdeni sem lehet élvezetes. Na az ilyenek teszik tönkre az egészet. Na de van azért néhány fanatikus akik nem adjuk fel! :D Indítani akartam egy havi díjas szervert ahol nincs itemshop, ahol mindent meg lehet venni yangért. Havonta egyetlen 1000,-ft-s sms lett volna mindössze. Gondolta így igazságosabb lesz a játék. A játékosok zöme ellenezte... no comment:D Bocsi , ha hosszúra sikerült.

2015. jan. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!