Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért kell túlbonyolítani a...

Miért kell túlbonyolítani a Metin2-őt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 23 éves vagyok (igen, jól olvastad, nem 13) és az unatkozás nálam olyan szintre lépett, hogy letöltöttem a metin2-t. Sose játszottam még vele, valahogyan nem jutottam el odáig, mert mindig valami mást találtam az utolsó előtti pillanatban (bloodmoon.hu, GTA SA:MP, warpfire thurmalite wars...). Azt értem, hogy az emberek 80%-a erősen szidja a játékot a grafikája, fejlődési módja, npc-jei, gyártója stb. miatt -ami engem igazából nem érdekel, csak lefoglalja a szabadidőmet, DE! az egész egyszerűen túl van bonyolítva!

Mindenki folyton wari fekát akar chaten, a kereskedés olyan mint a szabad rablás, mert direkt minden kacatot 10 millióért árulnak (pókláb, skorpió farok, ócska fegyverek)

nem is folytatom.

Egyedül az tetszik nagyon benne, hogy rengeteg féle fegyver van, és elég sokat eldobálnak a nagyok, így nem egyszer voltam jókor jó helyen, és cseréltem le a cuccaim INGYEN! Azt sem értem, hogy lehet az, hogy egy 42es warrior lever mint a sz*rt amikor 57-es nindzsa vagyok :D

A grafika még úgymond elmegy, de a képesség pontok rakosgatása és még mester-nagymester szintek is eléggé hogyismondjam.. kezdem lassan elhinni, hogy nem véletlenül futok bele ennyi játékot szidó emberbe ezen az oldalon.

Személyeskedéseket és provokálást kerüljük légyszíves, sose voltam nagy metin függő, összesen 1 hetet játszottam, 4 napot az m2m küklopszon és 3-at a metin2 orionján.



2012. júl. 20. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a játék sajnos ilyen. Koreaiak csinálták, ott lehet ez a divat, nemtudom. Minden kacatot drágán adnak, nagyon rossz a játékközösség, te a 23 éveddel szerintem a szerver egyik legidősebb játékosa lehetsz, az átlag életkor ott 10-12, szóval nem meglepő. Ha ennyire unatkozol, próbáld ki a Gates of Andaront, vagy a Team Fortress 2-t, ezek ingyenesek, és sokkal igényesebbek, mint a metin.
2012. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

hát a metinről kb 3 órányi tapasztalattal rendelkezem, amúgy nekem nem jön be... én fanatikus world of warcraft függő vagyok,

Nos a metin2 mint olyan egy szerep játék, tehát arról szól, hogy 1 karakter szerepében kell élned... ehhez minimum egy hatalmasra felépített összetett világra van szükség, valamint folyamatos kihívásokra, hogy ne legyen a sztori totál lapos és unalmas, és játszanak vele az emberek... ha nem tetszik a lassú fejlődés, és hogy ennyire összetett, ami szerintem a wow hoz képest semmi.. akkor neked egyszerűen nem valók a szerepjátékok, és ne tölts vele ennyi időt. Inkább keress valami értelmesebb fps t amit elég 1szer megvásárolni, és onnantól kezdve folyamat tolhatod neten, átlag unaloműzésnek szerintem sokkal jobb mint egy szerepjáték, amit nem érdemes, csak úgy hébe hóba játszani...

2012. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: igen, lehet idős vagyok, de mindig is szerettem játékokat játszani, nem is kis múltam van.

Single playeres játékok amiket játszottam:

warcraftIII, avp 2, gta 1-4, x-com ufo 1-2, sudden strike 1-2, medal of honor 1-3, hitman 1-4, prince of persia 1-3, wow (csak 1 kicsit játszottam), far cry 1-2, diablo3 stb.

Letöltős, multiplayeres játékok amiket játszottam:

Crossfire EU(eléggé ismert), Goa (másodiknak írom, hogy ismerem, majd erre kitérek még) forsaken world (kicsit játszottam), counter strike (szar xd)

Böngészős amiket játszottam:

bloodmoon, tanoth, waroftitans, vegzetur, bitefight, knightfight, katsuro, gladiatus, ogame, nemexia, warpfire, deepolis


Különösen a böngészős, szintfejlődős karik tetszettek, beraktam 8 óra munkára, meg elmentem kalandozni, stb. Üzeneteken röhögtem, amikor olyanokat írtak 12 évesek hogy feltörik a karim mert sokat támadtam őket, meg amikor a nagyobbakkal fenyegetőztek :D


Második:

GoA. Sajnos a pvp harcokat nem teszi lehetővé a számítógépem, mert szaggat nagyon. Egyébként tényleg szép játék, egy idéző ember voltam, és egy nagy majom volt a lényem, aki farönköt cipelt :) Mindjárt megnézem mennyi a játék gépigénye, és mennyi az enyémé és megírom!

2012. júl. 20. 21:43
 4/16 A kérdező kommentje:

enyém:

pentium 4

cpu 2.66 GHz

512 MB ram

direct x 9.0c

ati radeon 9600 és nem geforce


goa-é:


Minimum requirements

Operating system - Windows 2000/XP/Vista

Processor - Pentium4 1.6GHz

Memory - 512 Mb

Graphics Card - GeForce4 MX440 64Mb

DirectX Version - DirectX 9.0c

Hard Drive Space - 2GB or more


Optimum

Operating system - Windows 2000/XP/Vista

Processor - Pentium4 2.4GHz

Memory - 1 Gb

Graphics Card - GeForce FX5200 128Mb

DirectX Version - DirectX 9.0c

Hard Drive Space - 3GB or more

2012. júl. 20. 21:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Metin2-vel rengeteg 30-40 éves is játszik, legalábbis az eredetin.

A játék nagyon is egyszerű, a Wow-hoz képest biztosan, de szerintem a 2 teljesen más kategória, a Metin2 inkább a hack and slash (Diablo féle játékok) szabályait követi: "monoton" öldöklés, egyszerre több ellenfelet sebzel a legtöbb spellel.

Nincs vele semmi gond, csak sokan a 10 éves gyerekek miatt elítélik, mivel ingyenes játék, és nagyon-nagyon túl volt reklámozva.

Én 14 évesen kezdtem vele játszani, 16 évesen abbahagytam, eredeti szerveren, nagyon sajnálom, hogy ehelyett inkább tanultam volna, vagy bármi hasznosabb tevékenységet folytattam volna, de amíg játszottam rengeteg jófej, értelmes emberrel ismerkedtem meg, 18-40 éves korig.

Amíg nem ismertem meg más játékokat - mert nem mozogtam akkor még ezekben a körökben -, addig nagyon lekötött, de utólag belegondolva csakis a társaság miatt.

A skillfejlesztés nagyon időigényes metin2-n, mert vagy nem sikerül, vagy nem is tudsz venni olyan készségkönyvet, lélekkövet, ezért sokan átmentek privát szerverekre. De annyira nem rossz, grafikához illenek a skillek, és változik a kinézete, még ha csak 4 féleképpen is, de sok játékban még erre se gondoltak.


Ingyenes játék, ellentétben a Wow-val, így ha nem tetszik valami, ellehet menni, nem fizettél érte pénzt, viszont eredeti szerveren a haladás érdekében MUSZÁJ volt költeni, hogy betudj menni a Pók kazamata 2. szintjére, ki lehetett hagyni, de akkor 1000x lassabban tudtál fejlődni, most már lehet venni jegyet mástól is (legalábbis így tudom, már abbahagytam régen). Ez a pénzlehúzás a GameForge-tól csúnya dolog, és rengetegen panaszkodtak, ennek ellenére játszottak vele, mert rettentően addiktív.

A bónuszok, tárgy szerzés miatt ennyire függőséget okozó, nehéz ellenállni, főleg, mert itt nagyobb szerepet kap a társaság, mint egy sima hack and slash játékban, ha ennek nem tudsz ellenállni, könnyen beszippanthat, aminek a szociális élet látja kárát, mert a metin2 társaságorientálságának köszönhetően elhisszük, hogy jó ez így, hogy a játékon kívül nem is akarjuk megismerni játékos partnerünket.


Akik szidják a játékot rendszerint átlag MMORPG-s, vagy FPS játékosok, akiknek fogalmuk sincs a hack and slash fogalmáról, ezért mondják pl. a Diablo-ra, hogy "2D-s szar".

Az FPS játékosok pedig csak a grafikát nézik, régi játék a metin2, de a textúrák nagyon hangulatosak, odaillőek, és nem ez alapján kell egy játékot értékelni.

Egyáltalán nem rossz játék, a marketingnek köszönhetően nagyon jól eladták az embereknek, és függőket csináltak a kezdő játékosokból, mert tapasztalatból mondom, hogy csak az válik hihetetlenül függővé, akik még más játékkal nem találkoztak, és egy weboldal hirdetésében találtak rá.

A folyamatos fejlődés hajtja az embereket, hogy pontosan látják, hogy állnak: "csak még néhány %-ot, aztán megyek aludni".


2 éven át napi szinten játszottam ezzel, ideges voltam ha nem kaphattam meg a napi Metin2 adagomat. Ha valaki függőnek érzi magát próbáljon ki más játékot, én azóta szocializáltabbnak érzem magam, azóta is játszok játékokkal, nem az a megoldás, hogy megszabaduljunk minden PC játéktól, csak gondolkodni kell.


Írtam, hogy ez a játék inkább hack and slash, vagy MMOARPG, kevés a sztori, nem az a lényeg, hanem a fejlődés, tárgy szerzés, ez a fajta játék rengeteg embernek nem jön be, akinek meg igen, az tudja hol keresse (Diablo 3, Torchlight, Titan Quest...), ezért ők nem fognak metin2-zni, pedig a hack and slash játékosok nagy része értelmesebb, mint az FPS-es 10évesek, ezért nem sok ember védi a játék játékélményét. Hiába nevezik el MMORPG-nek, attól még pl. a WoW játékosok semmi hasonlót nem vélnek felfedezni benne, teljesen más a kettő.


Senkit nem akartam megbántani, és elnézést ha túl ömlesztett/értelmetlen a szöveg, de nem volt kedvem végigolvasni újra.

Lehet, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam, de ezt ki kellett adnom magamból.

2012. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha leveszed a grafikát minimumra, és a háttérben futó programokat (torrent,skype) kikapcsolod amíg játszol, akkor nem igazán fog szaggatni, bár a Ram az sajnos nagyon kevés. De akkor kell levenni a grafikát, amikor már beléptél a játékba, ne indításnál, az valamiért bugos. Jó játék amúgy, én már 2 éve játszok rajta, szinte megunhatatlan.
2012. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szépen leírtad! Ez is egy megközelítés, tényleg elhiszem hogy 2 évet játszottál vele. :)
2012. júl. 20. 22:04
 8/16 anonim válasza:
Azért lehet hogy legyőzőtt egy 42es wari mert jobb volt a skillje a fegyvere a védelme az ereje meg az optolása.Am szerintem ddmt2 sokkal jobb.
2012. júl. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Teljesen jól leírta az aki hosszan írt :D Kb. én is 2 évet játszottam (inkább másfél + amit priváton), és annyit fűznék hozzá, hogy elunalmasodik a játék mert nem frissítik. Nincs olyan küldi vagy hely ami arra ösztönözné az embert, hogy másokkal együtt "dolgozzon" (néhány kivétellel). Ha kicsit javítanák,. frissítenék és új dolgokat is raknának bele akár még lehetne is valami belőle. Így én is meguntam már régebben,de figyelemmel kísérem mi történik, és ahogy néztem a fórumon, mostanában rengetegen otthagyják, mert már szörnyű mi megy ott. Talán a GF most összekapja magát.
2012. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Össze, össze = szerverösszevonással XD
2012. júl. 23. 04:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!