Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki meg tudja mondani mi a...

Huntren49 kérdése:

Valaki meg tudja mondani mi a half life1,2 története?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 16:18
 1/4 A kérdező kommentje:
én pontosan nem tudom de a 1 nek valami olyan hogy gordont kérték fel erre a tesztre hogy tegye a mintát a lézerebe de nemláták előrre az eseményeket aztán valami dimrnzió kapunyilt át jöttek a szörnyek és ezt oróbáljok bázárni
2012. júl. 20. 14:44
 2/4 A kérdező kommentje:

pontosan nem tudom de az 1 nek valami olyan hogy téged gorden freemant felkértek hogy ezt a "tesztet" segítsed.

amikor felroban a gép megnyílik valami dimenzió kapu ezek a lények bezivérognak és ezt kell megálítanod.

a katonaség meg valami olyas miért üldözi hogy ő tehet z egészről meg hogy ezér mefzetsz ezt mondogatják egész játék alatt.

amikor be grasz a portálba át mész az ő dimenzióuk ba és ott meg kell akadályoznod hogy még több lény legyen a földön. ehez meg kell et ölöd ezt a nemereth-et (nem tom leirni a nevét) aki küldi eeket amit meg ölöd nem tom öszintén miértelme van annak hogy g man teleportálgat öösze vissza aztébn olyasmit mondot hog nyugi fegyvereid bisztonságba vannak meg nézd meg mit tetél és akoor amikor bentvagy a vagon ba ha ben maradsz akkor nem ha bemész akkor együtt műküdsz vele mert azt mondja hogy ha bemész a portál ba minden a régihez és megálíthatod de ha maradsz seregeimet küldöm rád vagy nem tom mt mondott.

ha bemész akkor kiröhög mert át vert ha ben maradsz egy csomó szörny elé bevet de nem mozoghatsz és csak ot álnak atán vége a végét egyszerüen joban nem tom elmondani 2 ét nem tom de ha ne talán az 1 et rosszul mondtam most elnézést kérek

2012. júl. 20. 16:50
 3/4 BlackEs válasza:
A Hlaf Life 2 nek igazából a története csak annyiról szól hogy G-man segítségül hívja Gordont az időből és térből kiszorítva úgy a Black Mesa incidens után jó pár évvel később azzal a kéréssel hogy meg kell mentenie az emberiséget. Ugyanis a megnyitott portálokat egy Combine (Társulás) nevű szervezet/faj használja ami lakott bolygókról bolygóra utazik és törli el az ott élő civilizációt. Ezért jönnek át a portálokon a Vortiguantok mert elmenekülnek a saját megszállt bolygójukról a Xen-ről mint rabszolgák és Gordon az 1. részben velük találkozik mint gonosz űrlény megszállókkal. A 2. részben viszont már nem ellenségesek hisz tudják hogy a Conbine ami az ő civilizációjukat is rabszolgasorsba taszította azért jött a földre hogy ezt a bolygót is megszerezze magának mint elfoglalt rendszer. Amikor a Combine átjön a portálokon az emberi hadsereg ellen állt nekik de ez nem tart mindössze 7 röpke óránál. Erről beszélnek 1 kis részletet mint a úgynevezett híres 7 órás háború amit természetesen a Combine fog megnyerni. Ez az egész háború még Gordon segítség felkérése előtt zajlik és mi már a leigázás közepének a felénél érünk be mint 1 átlagos civil akinek még kijárási tilalmat is szabhat az idegen faj, ezért nem lehet sok helyre elnézni az elején a játéknak mert nincs jogod szinte sehova se menni mint polgár. A Combine-ról beszélve ők úgy gondolkodnak hogy a saját fajukat és a megszállt idegen fajt jelen esetben a földlakó embereket keresztezik és saját szuper katonákat hoznak létre például már találkozhatunk néhánnyal az első pályán Civil Protection avagy a (Polgár Védelem) néven ismert kommandós, villámbotos, pisztolyos ürgék akik csak légző maszkon keresztül tudnak beszélni és levegőt kapni mert van erre utalás is hogy a Combine nem bírja a földi légkört ezért kell a futurisztikus páncélzat minden katonájuknak. Most néhány szót a monitoron szereplő szakállas ürgéről aki Dr. Wallace Breen nek hívnak aki a Combine földi képviselője lett. A Combine úgy gondolta hogy mégse kommunikálhat az emberekkel 1 idegen faj vezetője hisz a beszédet úgy se értenék és ennek ötletéül jött hogy 1 emberi életformát fognak mint szónokot és ideiglenes vezetőt beállítani amit Breen kapott a hajdani Black Meas vezetője. Igazából az egész történet szinte arról szól hogy a régi Black Meas-ban dolgozó munkatársakkal aki mostmár hithű lázadók lettek és minden segítséget megadnak a civileknek amit csak tehetnek, vállvetve küzdenek a Combine elnyomás ellen és a mi célunk az az az Gordonnak csak annyi a szerepe hogy Dr. Breent meg a City 17-ben (A 17-es Város) tartózkodó Combine erőket próbálja semlegesíteni ami a végén 1 nagy durranással majdnem bekövetkezik. Néhány szó a Combine ról még és a megszállási folyamatokról amit a föld ellen végeznek, elsősorban a Combine úgy gondolta hogy az idegen állatfajok amik a portálokon keresztül jönnek át pálda itt a Headcrab (fejrák) ami mint 1 kis pióca ráugrik az emberre és lerágja a fejét ezzel átveszi a test felett az uralmat és Zombi ként viselkedi, ebből több fajta is létezik gondolta úgy a Conbine hogy nagyobb város településeket például a City 17-nt is. De vidéken már más a helyzet mivel a Conbine valahol az emberiséget is megvédi az idegen állatfajok ellen de csak a városokban ezért már kint a falak mögött nem érezhetik biztonságban magukat az emberek. De a Conbine igaz hogy védelmet ad az emberi faj nak valahol annál inkább pusztítja a föld ökoszisztémáját például elszívja a tengerek vizeit például ezért látható hogy konplett csatorna részekben lehet járkálni ahol már nincs folyóvíz ezért lehet látni a Citadellából lelógó csöveket, lerombolja a növényzetet stb. A Történet mint ahogy már mondtam Gordon szabotálási erőfeszítéseit lehet nyomon követni át a városon, egészen a csatornáig, Black Mesa East nevű lázadó főhadiszálláson keresztül ahol a híres Zéro-Pont Energiamező Manipulátort avagy a Gravity Gun/Puska néven ismert eszközt is kapjuk. Át a kis elhagyatott Raven Holm nevű Zombi járta falucskán át a kiszáradt tengerparton végig furikázva 1 összetákolt kereső kocsival a hegygerinceken. Még 1 Nova Prospekt nevű börtönbe is befogunk hatolni ahol erősebb Conbine ellenállás vár ránk és végül majd elérjük a célunk és bejutunk az elérhetetlen Citadellába is ahol majd Breennel kell majd megküzdenünk úgy ahogy lehet ezt küzdelemnek nevezni. a Folytatása a storynak a Half Life 2 Episode 1 és 2 ami csak tovább viszi ugyan ezt az ellenállási szállat amit Gordon csinál mint Breen által elnevezett első számú anti polgár. Bocs hogy a Half Life 1 ről nem írtam sokat de én is csak most fogom kijátszani. Remélem hogy segített valamit a dióhéjnyi történet/info amit most idekörmöltem.
2012. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
dióhéjnyi??!! DIÓHÉJNYI!!?? ember rengeteget sokat tököl hettél a szövegel köszönöm az infót az half life 1 e t én maji napig játszom ps2-n :D (amm a ps2 es jobb mint a gépes verzió szerintem)
2012. szept. 4. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!