Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 1 elektromos gitár tartozékok...

1 elektromos gitár tartozékok és mire jók?

Figyelt kérdés
Akusztikus gitáron átlagos szinten vagyok és most tervezek venni 1 elektromos gitárt amin rock, metál zenéket szeretnék játszani! Ebbe nagyon kezdő vagyok szóval a tremolo az tudom hogy mi de vannak olyanok is hozzá mint például : hangszedő stb. na ezeket szeretném hogy írjátok le hogy mi mire jó! :)
2012. jún. 18. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél :D
2012. jún. 18. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A hangszedő a gitár része és nem külön tartozék. Ez alakítja át a húr rezgéseit elektromos jelekké, amit a kábelen keresztül az erősítő felerősít. Minden elektromos gitárban van és az egész hangszedő igazából csak egy tekercselt mágnes.


Általában a gitáron van 2 potméter és egy 3 vagy 5 állású kapcsoló. Persze ahány gitár annyiféle, de a gitárok többségénél ez a helyzet. Az egyik poti a tónust állítja a másik a hangerőt. A kapcsolóval azt tudod váltani, hogy melyik hangszedőt használd. Pl egy stratón 5 állású kapcsoló van és ha az elsőre kapcsolod -a legalsóra- akkor a hídnál lévő pick up szól (pick up = hangszedő), a 2.nál a hídnál lévő a középsővel együtt, a 3.nál pedig csak a középső stb... Mindegyik pu.-nak más a hangja és a pozíciójuk is befolyásolja a hangzást.


A gitárerősítő nyilván tudod, hogy mire való. Esetleg még egy hangológép is kellhet, ami nem csak mikrofonnal tud hangolni. Jack-jack kábel is kell (gitárkábel), hogy erősítővel is össze tudd kötni.


Nem tudom még mit írhatnék. Ezek a legfontosabbak, ha azt vesszük, hogy mi a különbség az elektromos és akusztikus gitár ill. kellékeik közt. Na meg sok más is persze, de kérdésed alapján ezek érdekelnek.


Kérdezz, ha van még valami, de kicsit pontosabban, mert annyi elektromos gitár tartozék létezik, hogy könyvet lehetne írni róluk...

2012. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszike végre 1 hasznos válasz!

ennyit egyenlőre elég tudni köszi :)

2012. jún. 19. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!