Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van különbség szólógitár és...

Van különbség szólógitár és elektromos gitár között? Van olyan, hogy ritmusgitár, amivel a riffeket adják, vagy ez csak attól függ, mit játszanak rajta?

Figyelt kérdés
Elnézést, attól, aki ehhez nagyon ért, de én nem, szóval ne oltogassatok légyszi, hanem mondjátok el. (Google nem segített ezen, csak boltokat találtam.)
2012. jún. 16. 02:23
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Az elektromos gitár egy nagyobb család, mivel annyit tesz, hogy a hangszer elektronika segítségével működik. Ebbe a kategóriába tulajdonképpen még az normál basszus gitár is bevehető, de a jazz gitártól kezdve, a nylon húros elektromos gitárokon át a szólógitárig mindenféle, ami nem üreges testű, mert akkor már elektro-akusztikusról beszélünk.

A Szólógitár jelentését véve azt jelenti, hogy a zenében szólót játszó gitár, ami egyértelműen nem határozza meg, hogy milyen hangszerről beszélünk. De mára már a köztudatban teljesen rögzült a jól ismert stratocaster kinézetű, fémhúros, tremoló karos gitárforma, mint szólógitár.

Tehát a köznyelvben az elektromos gitár egy gyüjtőnév, a szólógitár pedig ezen belül egy kategória.

2012. jún. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A ritmus gitárról nem beszéltem. Tulajdonképpen ritmus gitár attól lesz ritmusgitár, hogy mit játszanak rajta. Tehát a ritmusgitár nem egy hangszerfajta, hanem sokkal inkább egy zenekari poszt. Van a szólógitáros (ő játsza a szólókat) és van a ritmusgitáros (ő pedig kísér). De a ritmusgitár szerepet be tudja tölteni akár egy akusztikus gitár is. Sőt, bizonyos műfajokban sokkal alkalmasabb is rá.
2012. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
végeredményben nincs, a szólógitár és a ritmusgitár is elektromos gitár, attól szóló vagy ritmus ,hogy mit játszik. Manapság a elektromos gitárra használják a szólógitár kifejezést, ritmusgitár mint olyan csak úgy létezik, hogy játékbeli megkülönböztetés alapján mondod rá, mert ritmust játszik. (Nylonhúros elektromos gitár viszont tudtommal működési elve miatt nem létezik).
2012. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én mindenkit felpontoztam, szóval, Első, nem tudom, ki pontozott le. Ha egymást pontoztátok, és a nylon húrok miatt: nekem már ez is bőven hasznos információ.
2012. jún. 19. 01:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!