3D a gépemen különösebb cuccok nélkül?
Ezekhez elég egy sima monitor is ? (monitorom: LG FLATRON W 1934S, 75hz, 1440x900)
Ez nagyon jó játék de köze nincs a valódi 3D látványhoz.
Bármilyen monitoron "működik". Sőt, ha valami fehér fényű neont nézel meg akkor a szivárvány színei szerint látszanak a különböző szín spektrumok, amiben hajlandó világítani. Ezzel látszik, hogy a neonnál nem folytonos a fény színe.
Pl ha megnézel egy fehér napsütötte csíkot ami sötét környezetben van, akkor folyamatos szivárványt látsz.
Más és más színek különbözőképpen eltolva jelennek meg egymáshoz képest. Ez az optikai rács elv miatt látszik így.
Na nem megyek bele ennél jobban a fizikai részletekbe, de látványos és játéknak jó.
A polarizációs az egy egészen más technológia.
Azzal semmi változást nem látsz egy normál, átlagos monitoron.
Azt az optikai rács elvén működő, hullámhossz (vagyis szín) függő fény elhajlítási módszert (mikro pontok sokasága), azt lehet itthon is kapni. Itt: [link]
A reklámban írják, hogy "fantasztikusan látványos háromdimenziós illúziót hoz létre anélkül, hogy rontaná a kép minőségét"
Tényleg látványos, de ne a valóságra számíts, de elég olcsó, kb annyit meg ér. Ami még fontos, vigyázni kell a felületére, hogy ne legyen ujjnyomos vagy ne érje víz és szennyeződés.
Ha már ilyen ál 3D hatásokat nézünk akkor ez szemüveg nélkül közelebb áll a valósághoz: http://www.youtube.com/watch?v=ghYK1jg-254
Itt egy kis oktató anyag a szemüveg nélküli reál 3D látvány elvéről: http://www.youtube.com/watch?v=EHWSrZZsSFI&feature=related
Létezik olyan 3D hatás létrehozásához használható módszer amikor a két kép (egy képernyőn) egymás mellett van és neked kell úgy nézned (ennél kicsit kifelé kancsalítva, másiknál befelé, ami könnyebb), hogy a bal szemeddel csak a bal képet lásd és a jobbal csak a jobb képet. Ez a nehezebb módja, ugyanis kifelé nem olyan könnyű kancsalítani mint befelé, de ezt a youtube menüben a videó alatt be tudod állítani mint "bal-jobb csere".
Az ilyen youtube 3D videóknál az alsó csík fölött a térhatás módját állító menü elérhető és ott ki lehet választani, hogy melyik módon jelenítse meg a videót, amit esetleg minden segédeszköz nélkül tudsz nézni valódi térhatásban. Van olyan állás is amikor pár forintos színes papír szemüveget kell használni hozzá, csak az lerontja a színeket.
Az oktatót megnéztem, ez egy technológiát mutat be, szerintem esélytelen hogy ilyenem legyen otthon :) Az ide-oda ugrálós videó tényleg 1 kis térhatást hoz létre, de nem olyan durván, mint a szemüveges dolgok. Valószínűleg arra épít, hogy az agy eltárolja a 2 képet, és így 3D-ben jelenik meg...
De azt a kancsalításosat nem értem. Kifelé nem tudok kancsalítani, de tudnál küldeni olyan videót, ahol befelé kell ? Van 1 játékom, ahol be lehet kapcsolni 2 féle nézetet: az egyiknél 2 képernyőre oszlik a monitor, a másiknál pedig kissé eltolódik a kép. A másodikhoz aktív szemcsi kéne, de mi a helyzet az elsővel ? Annál lehetne kancsalítani ?
Egyébként a párhuzamos nézést akkor gyakorolod teljesen természetesen, amikor valami távoli tárgyat nézel.
A másik az akkor történik, ha valami nagyon közeli tárgyat nézel, ami 5-10 centire van a szemedtől.
Így el tudod érni, hogy a bal szemeddel egy jobb oldali képet láss homályosan, és a jobb szemmel egy baloldalit a kép párból.
Miután ez homályosan már sikerült, akkor peróbálj csak arra figyelni, hogy a két elmosódott képet látszólagosan egymásra csúsztasd. (hasonlóan mint a korábban linkelt egyik karikában vízszintes és másikban függőleges vonal esetén).
Később ha a két képet már egyben látod de életlenül, akkor lassan rájössz, hogyan tudod élesíteni.
Van olyan módszer is ami nagyon megkönnyíti az ilyen 3D nézési technikákat. Kettő összezárt ujjad kell a szemed és a kettő nézett kép közé tenni és felváltva nyitott és csukott bal-jobb szemmel meg kell keresni azt az ujj távolságot ahol az egyik szemed elől eltakarja az ujj az egyik képet és abban az állásban a másik elől csak a másik képet. Vagyis egy szemmel mindig csak az egyik kép legyen látható. A másikkal meg csak a másik. Így a két kép könnyen össze csúszik és bejön a térlátás az így készült fotóknál és videóknál.
Na, mostmár nem informatika, hanem koncentráció :)Én is találtam 1-et, a második ugyan az, de az első nem: [link]
Nem rosszak ezek a gyakorlatok, de a hozzá kapcsolódó aura-látást nem fogom bevenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!