Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Létezik intelligenciát igénylő...

Nagilum kérdése:

Létezik intelligenciát igénylő MMO?

Figyelt kérdés

Megköszönném, ha valaki ajánlana nekem egy MMO-t, amihez alapvetően okosnak kell lenni. Ahol nem hónapokig kell farmolni a jobb cuccokért, ahol nem az számít, hogy milyen gyorsan és hova klikkelsz sem pedig, hogy mennyi valódi pénzt vagy képes befizetni a virtuális javakért.

Egy kreatív, jó játékélményű és szociálisan is jól összerakott játékot keresek, ahol az okosabb nyer, és az idióták gyengék maradnak.

Tudom, valószínűleg a bölcsek kövét keresem, de hááátha létezik alapon, azért felteszem a kérdést.

Köszönöm! :)


2012. febr. 18. 22:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%

Amennyire tudom, egyelőre nincs...


Jövőre tervezzük elkezdeni, kb két év múlva kérdezd meg újra :D

2012. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Fejlesztő vagy? :O Min dolgoztok? Érdekel. :)
2012. febr. 18. 22:21
 3/27 anonim ***** válasza:

és az idióták gyengék maradnak

sajnos ilyen jatekot SOHA nem fognak kiadni

2012. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Planet Calypso:


[link]


Egy sci-fi világot kell felfedezni,bányászni,craftolni és kereskedni kell.Na de ne úgy képzeld el mint a WoW-ban és társaikban.

Ebben a játékban érteni kell a bányászathoz,craftoláshoz és nem egy csepp üzleti érzék sem.


Ennél komolyabb MMO nincs,mivel ezzel akár valódi pénzt is kereshetsz ha értesz hozzá,tudod mit csinálsz.Ugyanis a játékban szerzett pénzt beválthatod valódi pénzre.Ám ehhez az kell hogy valódi pénzt rakj a játékba,mint valami vállalkozásba de ha nem értesz hozzá akkor legatyásodsz akár a való életben is attól függően mennyi pénzt fektetsz bele.És nem kezdheted újra.Egy regisztráció,egy karakter,egy esély.Szóval nem gyárthatod a karaktereket ész nélkül.


A játék elején kapsz egy kevéske kis pénzt ami lényegében a tutorial-ra megy el még megtanulod az alapokat.És utána neked kell valódi pénzt beváltanod PED-re hogy folytatni tudd.PED-ből vásárolsz nyers anyagot,eszközöket és hozzá fogsz bányászni,craftolni,boltot nyitni,kereskedni más játékosokkal.Más játékosoktól kapott PED-et pedig visszaválthatod valódi pénzre.


Na ehhez okosnak kell lenni,lényegében egy fajta virtuális vállalkozást nyitsz ebben a játékban és ha sikeres vagy akár fel is vásárolhatsz boltokat amiket kiadsz bérbe más játékosoknak vagy állomásokat is felvásárolhatsz és más játékosokat utaztatsz meg hasonlók.

Persze az ilyen felvásárlások szó szerint milliókba kerülnek,a játék történetében egyetlen ember van aki egy állomást megtudott venni potom 30 millió dollárért,valódi dollár-ért.

Nagyon komoly (szerencse)játék.

Sajnos:(


Jó szórakozást hozzá és sok sikert.Ha sikeres leszel,ne feledkezz meg rólam :)

2012. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ezt mindenképp megnézem, a scifit amúgy is szeretem. Viszont már alapból le vagyok gatyásodva, szóval nagyon ügyesnek kell lennem. :) De sebaj, majd az leszek.

Köszi!

2012. febr. 19. 00:03
 6/27 anonim ***** válasza:

XD


Én már kétszer neki estem,de mind a 2 alkalommal szó szerint csak a gatyám maradt,minden alúszott.De a gatyám is csak azért maradt meg mert azt nem lehet levenni,minimum annak fent kell maradni XD


A játék világa viszont lenyűgöző elképesztően látványos és hatalmas.

Ha a Mass Effect világa tetszett ezt imádni fogod.

Én is imádnám,de túl h*lye vagyok hozzá XD


Amúgy szociálisan nem valami jó.Vannak klubok ahol ismerkedhetsz másokkal.De addig még a terepszinű "kezdő" színben pompázol nem igen fog veled szóba állni senki.

Én próbáltam,de mindenki odébb állt.A kezdő játékosoktól,szóval azoktól akik még nem fektettek semmit a játékba,nem értek el semmit megtartják a 3 lépést.Én úgy tapasztaltam.


Amúgy megéri próbálkoznod másokkal ismerkedni,mert ha szerencséd van lehet felkarol valaki és segít anyagilag vagy ha más nem ruhával,cuccokkal.Mondjuk nekem egy szál gatyában senki nem ajánlott fel még semmit,de lehet ilyen legendákról olvasni a fórumán :)

Mondjuk lehet azért mert igazán "gazdag" játékosok között nem igen forgolódtam,akiknek apró pénz lenne mondjuk egy fegyver,ruha vagy valami.


De amúgy én már azzal is elvoltam vagy 2 hétig,hogy járkáltam,nézelődtem.Engem lenyűgöz a játék,csak nincs pénzem rá meg eszem hozzá :)

2012. febr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Egész jónak tűnik. Bár úgy látom, itt is rengeteget kell farmolni, ás virtuális javakat valódi pénzért venni... amikkel ugyebár bajom van. Viszont nem néz hülyének a játék, és az tetszik. Majd még írok, hogy hogy megy. :)
2012. febr. 20. 15:55
 8/27 anonim ***** válasza:

Hát igen elég sokat kell farmolni elvégre ez a játék lényege.Ha pénzt nem tudsz a játékba rakni,nagyon-nagyon megfogsz szenvedni vele.Egyetlen pénz keresési lehetőség van a Sweat-elés.Az állatokból ki nyert sweat-et más játékosok átveszik tőled átlagban 2PED/1000db-ért.De egy állattól átlagban 2-8db sweat-et tudsz kivonni attól függően is hogy mennyi tapasztalatod van benne.Szóval ha mondjuk átlagban számolok 5 sweat-et/állat akkor 2PED-ért 200 állatot kell hogy leszoppancs kb.A bal alsó kis üzenet ablakban szoktak beírni akik sweat-et akarnak venni.Azt figyeld.


Port Atlantis mellett van a sweat camp,ott gyüjtögethetsz oda szoktak menni a sweat vásárlók is.


A pénz keresés másik olcsóbb módja,de ebbe már valamennyi pénzt kell fektess,a vadászat.A leölt állatokból tudsz loopolni pár alapanyagot,amit szintén eltudsz adni az aukción mondjuk.Viszont a fegyver kopik és lőszer is kell bele.Mondjuk egy alap fegyver nem drága, a karbantartása is olcsó,de a lőszer már az.Mondjuk 1PED-ért kapsz 35 cellát,egy állatot pedig átlagban megint csak a tapasztalattól függően is,2-3 lővésből lehet kiteríteni.Szóval 1PED-ért átlagban kb 10-11-2 állatot tudsz a földre küldeni.


Másik a bányászat,ez már több pénzt igényel,mert próba szerencse alapon működik (kezdetben).Találnod kell egy jó lelőhelyet,de mire rá akadsz valószínűleg több bombát is el kell hogy használj ami pénz,igaz nem drága de sokat kell használni mire találsz valamit.


És akkor ügye van a craftolás,de ezzel szerintem kezdetben nem érdemes foglalkozni,mert vannak sokkal tapasztaltabb emberek akik jobb cuccokat tudnak craftolni és olcsóbban tudják árulni.


És ügye van a földek,épületek..stb felvásárlása,bérlése vagy más golygókra is utazhatsz bányászni,kereskedni az ott élő játékoskkal.Azt hiszem jelenleg 4 bolygó van,de folyamatosan készülnek az újak.De ez már a játék legmagasabb,legdrágább szintje,egy űrhajó amit én néztem a legolcsóbb 180000 PED volt és akkor még ehhez üzemanyag is kell,meg fegvyerzet hogy megtudd védeni magad mivel az űr PvP zóna.


Szóval az elején inkább a nyers anyag gyűjtéssel és azok árusításával próbálkozz.De ez nagyon-nagyon lassú folyamat mert nagy tételben 1000-es nagyságrendben veszik ezeket a cuccokat igazán.De legalább több százat össze kell gyűjteni mindenből mielőtt érdemes lehet mondjuk aukcióra felrakni.


Valamint ügye nem árt felfedezni a bolygót mert távolabbi pontjain értékesebb dolgokra bukkanhatsz ám ott veszélyesebb állatok is élnek amik egy pillanat alatt kivégeznek ha nincs páncélod.És ezeken a területeken vannak PvP zónák is,ahol más játékosok megtámadhatnak és kirabolhatnak.A pénzed kivételével mindenedet elvehetik,ruhát,fegyvert,eszközöket,nyersanyagokat.Mindent ami nálad van.Ezért ha távolabbra merészkedsz nem árt ha az értékeidet tárolóba rakod valahol és beszerzel valami páncélt.A páncél viszont drága és karban is kell tartani.Ha egy cuccod teljesen elhasználódik,dobhatod ki mert javíthatatlan lesz,ezért figyelni kell mi hogy áll.


Szerintem ha tudsz érdemes lehet legalább egy 10 dollárt a játékba fektetni (ez a minimum,ennél kevesebbet nem lehet),ennyit igazán megér mert nagyon szuper játék alapvetően.10 dollárért kapsz 95PED-et az pedig bőven elég hogy tényleg elkezdj játszani és tapasztalatokat gyüjts,ne csak a sweat-eléssel szenvedj a sweat camp-ben.

2012. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Hát... még játszom amíg tetszik, de ez megint csak egy olyan játék, amit fentebb említettem. Rohadt sokat farmolsz meg fizetsz. Free to play, pay to win.

Sebaj...

Azt hiszem, akkor a kérdés még mindig aktuális :)

2012. febr. 21. 00:35
 10/27 anonim ***** válasza:

XD LOL


Látom a Planet Calypso lényege nem ment át neked.Elvakít a sok páncélos,repülős,űrhajós fazon XD


A Planet Calypso-ban nem az a cél hogy minél gyorsabban a csúcsra érj és bármi áron ott maradj hanem az hogy minél sikeresebb legyél önerőből.A játék témája a termelés,fejlesztés és kereskedelem.Ezt nem lehet felváltani azzal hogy pénzt raksz a játékba.Lényegében 2 szintből áll.Az első szint az ahol farmolni,termelni kell mint az állat a második szint pedig a fejlesztés és kereskedelem.De hogy a 2. szintre juss,az csak rajtad áll.Még ha pénzt is raksz a játékba akkor is valahogy a 2. szinten kell maradnod.Hiába raksz a játékba egy rakás pénzt és hiába tudsz megvenni bármit ha a képességeid és a tapasztalataid szintje 0.És ebben a játékban bizony sok képességen kell dolgozni.Nézd csak meg a Skills-nél.Az a sok kis bizbasz,mind befolyásolja milyen hatékonyan tudsz farmolni,craftolni,harcolni.Milyen minőséget állítasz elő.He ezeknek az értéke 0,bármennyi pénzt rakhatsz a játékba nem ér semmit.


Szóval ez pont az a játék amiben a sikerért keményen meg kell dolgozni.Biztos vannak olyanok akik sok pénzt raknak a játékba és így tartják fent magukat,de ha nem tudnak nyereséget termelni és megelégelik hogy folyton rakják a pénzt a játékba,ott fognak melletted farmolni ők is.


Szóval a játék lényege hogy feljuss a következő szintre és ott is tudj maradni.De ez csak úgy lehetséges ha keményen dolgozol a skilleken és van némi üzleti érzéked.Ezt a 2 dolgot hosszú távon pénzzel nem lehet kiváltani.Dolgozni kell és nem csak mennyiség de a minőség is számít.


Szóval én azt mondom hogyha olyan MMO-ra vágysz amiben ténylegesen csak az okos,ügyes emberek lehetnek sikeresek,akkor a Planet Calypso a te MMO-d.

Attól hogy valaki pénzt rak a játékba és vesz belőle egy helikoptert,még nem lesz sikeres.


Nézd meg a Hall of Fame-t,ott azokat a játékosokat,illetve azok Avatarjait látod felsorolva,akik a legtöbb nyereséget termelték,ide csak az kerül fel,aki megdolgozott érte.


Persze 100% megértem ha kezdesz kiábrándulni belőle,körbe-körbe rohangálni egy zöld lavor szerű valamivel amivel az állatokra pittyegtetve gyüjtögeted a sweat-et miközben mások helikpoterrel köröznek feletted,és a várható bevétel 3-4 nap után gyakorlatilag semmire sem elég,nem nagy élmény valóban XD


De nem az számít hogy másoknak,neked mid van ahogy ezt a Hall of Fame lista is bizonyítja,hanem az hogy önerőből,nyereségből van-e és fent is tudod-e tartani.


Persze mint a valóságban,könnyebb,szórakoztatóbb elkezdeni ha van miből mint a 0-ról felmászni.

Ezért mondom ha van 10 dollárod ez a játék igazán megéri szerintem.10 dollártól nem leszel jobb mint mások csak ad egy kis kezdő lökést + hangulatot de hogy a lendületet megtudo-e tartani az csak és kizárólag rajtad áll ebben a játékban.


Én 2x fizettem be 10 dollárt,mind a 2x padlót fogtam végül,szóval ez tényleg nem számít ebben a játékban.


De ha nem megy a kereskedelem,a farmoláshoz pedig nincs türelmed,akkor ha elég erős skilled lesz,fegyverek kezelésében,erőnlétben..stb,be állsz rablónak egy PvP zónába.Aki arra jár kirabolod,ha téged nem rabolnak ki hamarabb XD

Sokan csinálják.Sokan bandában vannak.Egyszer betévedtem egy PvP zónába,vagy 10 ember rontott rám egy pillanat alatt.

Van olyan kütyü amivel megtudod nézni ki milyen erős,mennyi esélyed lenne ha megtámadnád.

Speciel ezt sem lehet pénzzel kiváltani,ha a skilled nem jó,lehet bármilyen erős páncélod,fegyvered akkor sincs esélyed senkivel szemben akinek jók a skilljei.


Szerintem a planet calypso minden csak nem Pay to Win XD

Szerintem eröltesd ameddig tudod.

Vannak magyar közösségek,a Social terminálban megtalálod őket csak a keresőbe üsd be hogy hun vagy hung és kidobja őket.Jelentkezz hozzájuk és ha játszanak még és bevesznek akkor lehet majd ők adnak pár jó tanácsot és társaságban másabb lesz azért a játék.


Hidd el ezt a játékot keresed,csak nem a megfelelő oldalról nézed XD

2012. febr. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!