Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Vampire the Masquerade Bloodli...

Vampire the Masquerade Bloodlines játékban melyik oldalra érdemes állni?

Figyelt kérdés
Ha a kamarilla oldalára állok akkor a karakterem felrobban a játék végén? Egyszer végig vittem a játékot de akkor az anarhisták oldalára áltam. Mi történik ha a kamarilla oldalára állok? úgy hallottam, hogy a karakterem felrobban. Lehet független oldalra állni és ha igen akkor mi történik a játék végén? Egyébként az anarchistáknak mi bajuk a kamarillával? Pedig ők is ragaszkodnak a maszkabálhoz... és kik indítanak ellenem vérvadászatot a játék végén? a kuejinek vagy a kamarillák? és miért? Elvileg azt hiszik, hogy én nyírtam ki Nines Rodrigest...
2011. dec. 23. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyébként az anarchistáknak mi bajuk a kamarillával? Pedig ők is ragaszkodnak a maszkabálhoz...


A VtM világában két nagy szerveződés van, a Szabbat és a Kamarilla. A Kamarilla fosik az emberektől vagy legalábbis együtt akar élni velük, ezért rejtőzködik és a háttérből kavar. A hierarchia tekintély és főként származásalapú, fontosak a hagyományok, a vérvonal. Bár ez is változó, pl egy Grangel vagy egy Brujah kevésbé érdeklődik a szerveződés iránt.

Ha megszeged a maszkabált, vagy csak úgy kinyírsz egy vámpírt, akkor jön a vérvadászat. (Pl. Noszfival fátyol nélkül mész ki vagy Grangelként kicsit szőrös a tenyered is.)


Az anarchok nagyjából mint a kamarilla, csak a tekintélyelvű hierarcia nincs meg. Mivel nincs vezetés, ezért össze vissza önkényesen ügyködnek. Ők azok akik függetlenek. Kamarilla és a szabbat is vadássza őket, mert példát kell statuálini. Ők a kamarillát elavultnak és korruptnak, a szabbatot meg állatiasnak és képmutatónak tartják. Ennek ellére általában a Kamarilla szoknyája mellett bújnak meg, mert őket könnyebb kicselezni mint a szabbat mellett megmaradni.


A Szabbat magasról tesz a hagyományokra, ha elég erős és okos vagy túléled, ha nem akkor így jártál. A hierarchia az erősebb kutya bszik elven megy, sokszor az sem egyértelmű hogy ki az Apu-anyu. Ennek ellenére ha nem is tartják be a maszkabált, nem nagyon marad aki elmesélje, hogy hogy is volt az amikor bejött egy csapat Tzimi 3 méter magas szörnyalakban. :D Ezért van az, hogy a szabbatista városok mindig szét vannak zúzva, emberek tűnnek el... Többnyire az van, hogy nem a saját bőrüket viszik a vásárra, csinálnak egy falka újszülöttett vagy gouhult és azok intézik.

2012. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2012. jún. 27. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!