Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Az tényleg igaz, hogy a ps3...

Az tényleg igaz, hogy a ps3 még nem használta fel az összes játékteret és az x box meg igen, így ha évek múlva kijönnek az újabb játékok akkor az x boxra már nem lesz jó, de a ps3 még vinni fogja mivel sokkal több benne a proci?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt kicsit érthetőbben. Mi az, hogy sokkal több benne a proci? 8 darab Intel i7 proci van benne vagy mi?:D Szerintem a specifikációjára gondolsz:/
2011. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen,a PS3-at a mai játékok nem használják ki teljesen még az Xbox360-at igen.Ezért "elméletileg" a jövőben kiadott játékok még mindég maxon fognak futni PS3-on még Xbox360-on lehet lassan el kezdenek le épülni a játékok...Legalábbis ez a felállás.


Viszont jelenleg a legkorszerűbb engine a CryEngine 3 és Unreal 3 és ezekkel vígan megbirkózik az Xbox360 is ezért én úgy gondolom hogy a közel jövőben (gondolok itt 1-2 de akár 3 évre is) nem igen lesz számottevő különbség grafikailag a 2 konzol között.


Amikor pedig jön egy korszerűbb engine amivel az Xbox360 már határozottan nem bír el,akkor jönni fog az új Xbox és a PS3 hiába fog elbírni vele jönni fog a PS4 csakhogy a gazdasági versenyben le ne maradjon az új xbox-tól.Anno a PS3 a sok előny ellenére hatalmas hátránnyal indult az Xbox360-al szemben mivel az Xbox360 majd egy évvel hamarabb kijött mint a PS3,ebbe a Sony majdnem bele bukott mert lassan mentek a PS3 eladások,leépítések is voltak a Sony-nál.Ezt még egyszer szerintem nem fogja a Sony eljátszani.


Amúgy szerintem a Sony nagyon kicseszett magával hogy ilyen bivaly erősre csinálta a PS3-at,mert ha jön az új xbox ami többet fog tudni,erősebb lesz mint a PS3 (feltehetően),akkor a Sony kénytelen lesz ki jönni a PS4-el hogy nehogy úgy járjon mint a PS3 indulásánál..Ha viszont ki jönnek a PS4-el,akkor annak meg a PS3 tehet keresztbe,mert ügye még elbírja az új játékokat,addig sokan nem fognak PS4-re váltani mert nem lesz számottevő különbség a játékok grafikájában,legalábbis kezdetben.Ha viszont várnak a PS4 kiadásával,akkor hiába lesz jobb vagy tud többet az új Xbox-nál,azt kockáztatják hogy az Xbox térhódítása lassítja a PS4 eladásokat mint ahogy a PS3 esetében volt.Szóval mindenhogy matt helyzetben vannak.Szerintem ennek az lesz a vége hogy csúnya módon a Sony le fog állni a PS3 gyártásról,a játék fejlesztőket is le állítja a PS3-ról hogy arra ne fejlesszenek többet és minden vonalat a PS4-re fog irányítani,hiába fogja el bírni a PS3 az új játékokat is.Ha csak nem jönnek ki valami igazán eredeti újdonsággal a PS4-re mint ahogy a Nintendo csinálta a Wii-vel.


Az biztos hogy az MS-nek hamarabb ki kell adnia egy új konzolt mint a Sony-nak,a kérdés az hogy a Sony hogy fog erre reagálni,mert ez sehogy sem fogja jól érinteni őket.


Csak példaként,a SEGA pontosan ebbe a helyzetbe került jó pár éve a Sega Saturn konzoljával,a vége az lett hogy az új Sega Dreamcast konzoljába bele bukott és ki szálltak a konzol piacról hogy túl éljék.Ma már csak játékokat csinálnak.

2011. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A játékfejlesztők egyre jobban kiismerik a hardvert, és különböző trükkökkel még sokat tudnak varázsolni (pl.: Uncharted 1-ben talán 150 tárgyat tudtak egyszerre megjeleníteni, 2 évvel később már jobban ismerték a ps3-at, U2-nél ez a szám felment 500+ra, meg az egész játék mennyivel szebb lett).



Ja és előző:

oké, 6 éve bivalyerősnek számított a ps3, de azért ma már elég gyenge (és ezzel nem fikázni akarom a ps3-at, nekem is az van és nagy kedvencem).

Mennyi RAM is van benne? 256MB? Az nagyon kevés, VRAM-ból meg talán 128 mega? Már a Vita-ba is több lesz.


Ja és a Sony már hónapokkal ezelőtt bejelentette, hogy a PS4 research részét már megkezdte, innentől már csak 2-3 év és piacon van.

M$ meg még mindig nem jelentett be semmit, de gondolom már ők is azért dolgozgatnak a next gen boxon, hisz ők sem maradhatnak le.

Sony tanul a hibáiból, a PS4 úgy érzem valami nagyon nagy durranás lesz, és most a piacon is inkább a Sony fog jeleskedni.

2011. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De arra nem gondoltál ha évek múlva megjelenik az újabb x box akkor az sokkal drágább lesz mint a mostani ps3 mivel új,és akkor minek vegyenek új x boxot amikor a ps3 is ugyanannyit tud és olcsóbban hozzájutnak?!
2011. szept. 29. 20:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Az előző hozzászólásom a második válaszolónak ment :)
2011. szept. 29. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez az hogy az új Xbox-nak többet kell tudnia és többet is fog mint a PS3.Az egy dolog hogy kezdetben még a PS3 talán annyit elfog bírni hogy versenyben maradjon az új xbox-al szemben,de hosszú távon nem fogja tudni tartani vele a lépést.


A Sony-nak hosszú távon,a PS4-el kell terveznie az új xbox-al szemben.

A PS3 elég erős lesz vagy sem,már lejárt lemez lesz és idővel elavul,nem bír ki még egy "generációt" akármilyen erős és olcsó (lesz).


Talán elég erős lesz hogy az első köröket lefussa az új Xbox-al de a célba nem fog tudni beérni,ezt is figyelembe kell venni azért nem csak az árát:)


És a fenti irományom lényege az hogyha a Sony az első körökben dobja be a PS4-et hogy leváltsa a PS3-at,akkor az rossz időzítés lehet pont azért amit te is írsz csak én a PS4-el szemben mondom hogy a PS3 tulajok nem fognak rohanni váltani PS4-re,ha viszont vár a középvonalig amikor már kezd "fáradni és lemaradni" a PS3,akkor már túl nagy előnyre tehet szert az új xbox mint régen (jobban optimalizált,több játék..stb..stb).Erre akartam kilyukadni.De mindegy.Az biztos hogy lesz PS4 és Xbox720 akármilyen erős is a PS3:)

2011. szept. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy miért a next gen xbox-al hasonlítjátok össze a ps3-at? Ez valami hatalmas hülyeség.


Előző: az utolsó mondataiddal egyetértek, ha ezt csinálnál a Sony baj lenne, de majd megoldják, ők is tudják az ilyen dolgokat.

Ja és nem csak a ps3 tulajok nem veszik meg a ps4-et rögtön, ez az xbox tulajoknál is ugyanígy van.

2011. szept. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nagyon elvagytok tévedve.Kezdem a lényeggel. Nekem PS3-am van super slim, tesómnak 360 slim, és klasszisokkal szebb a graf x360-on. tapasztataltlan emberek irkálják itt hogy kb azonos a grafika, kezdjük az elején. xbox360 1920x1080p felbobtás, ps3 1280x720. már meg is halt a ps3 az xbox-al szemben.Hiába a sok mag ha grafikailag nem bírja azt amit az xbox360 GPU-ja, szóval ennyit a ps3-ról.Másrészt a fejlesztők is beismerték hogy nem sikerült jól a sony-nak a PS3. Ha pedig már ők elismerik...Viszont a PS4 nagyon jónak ígérkezik! szal a ps4 az már valószínű oda fog verni az új xboxnak. a ps3 az sajnos egy nulla lett a 360-hoz képest. peace
2013. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Nagyon nem vagy képbe, el sem hiszem, hogy te valaha láttál PS3-mat.

2013. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!