Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A World of Warcraft-nak...

A World of Warcraft-nak valaha is vége lesz?

Figyelt kérdés

A Blzzard folyamatosan fejleszti,bővíti újításokkal,javításokkal a WoW-ot,aminek az eredménye hogy kb 6 év után a játék még mindég egy meghatározó cím az MMORPG játékok között.És nem hogy fogynának a játék iránt érdeklődők,inkább növekszik a számuk.Gyakorlatilag 6 év elteltével a WoW csillaga fényesebben ragyog mint valaha és felfelé ível ami ritkaság számba megy az MMORPG játékok között.


Én személy szerint nem ismerek másik MMORPG-t ami ekkora sikereket aratott volna.Sok van ami hasonló sikereket megért,de tudomásom szerint egy sincs ami 6 év elteltével még mindég növekvő játékos számmal dicsekedhet és többen játszák mint valaha a havi díjas (pay2play) MMORPG-k között.


Véleményem szerint a WoW az egyetlen olyan MMORPG aminek a töretlen sikerét igazolja az hogy a 10 napos trialt le váltotta egy free2play változat..Más MMORPG-kből a free2play változat a játék sikertelenségének jele,például Age of Conan,Hellgate London,Lego Universe,Lord of the Rings online..stb.Elnézést azoktól akik ezen játékok rajongói,de véleményem szerint így van..Lehet free2play formában sikeresek,de az mégis csak egy "kudarc" hogy nem bírtak csak havi díjas formában életben maradni.


Szóval a kérdésem lényege hogy jelenleg semmi jel nem utal arra hogy a WoW az utolsókat rúgná,épp ellenkezőleg ritkaság számba véve "fényesebben ragyog mint valaha".

Szerintetek valaha is zuhanó pályára fog kerülni a WoW?

Én személy szerint igaz irracionális de valahogy nehezen hiszem.Úgy gondolom a Blizzard mindent meg fog tenni annak érdekében hogy ezt el kerülje,grafikai és játékbeli újításokkal.Például a grafika véleményem szerint már most alapos újításokon esett át.Mindent Ultra-ra felhúzva,élsimítással és DX11-el lenyűgöző látvány tárul elénk:

[link]

[link]


Jó mondjuk így sem sorolható a legjobbak közé,de láttam már rosszabbat ami még laggolt is,és a kezdetekhez képest....


Ti mit gondoltok?

Ha szerintetek idővel zuhanni fog,akkor mi lesz?

A Blizzard be zárja a WoW kapuit,vagy free2play MMORPG-t csinál belőle micropaymentel?Vagy egy utolsó lökést adva,alapos ráncfelvarrást fog végre hajtani?


Mi a véleményetek?


2011. szept. 2. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A PvP már haldoklik, ha az új kieg szar lesz, meghal amint kijön a GW2.
2011. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

már max 1 kieg vagy 2 lesz már pvp így is tulzás hogy 100k hp amikor anno bc ben még 10k sem volt meg (főleg amikor wow client volt csak akkko 2-4k hp..)



pve meg javul új insták amik ELÉG modernek..


50%/50% de ha azt figyelembe vesszük, hogy kijön új kieg (már wotlk is fújjolták még hogy a catát...) el le hadarva + még minden kasztnak lesz megint 3 új spell hát..

2011. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A GW2 valóban komoly ellenfélnek igérkezik viszont szerintem túlságosan nagy a titkolózás körülötte.Csak annyit árulnak el hogy forradalmi újdonságokat fog tartalmazni de semmi konkrétumot csak infó morzsákat hintenek el minthogy több választható faj lesz,interaktív környezet,teljes mozgás szabadság,sajátos quest rendszer ahol nem mi megyünk a questekért felkiáltó jeles NPC-khez hanem a questek jönnek hozzánk..stb.De ez nem igazán tűnik "forradalminak"..Az biztos hogy nagy előnye lesz hogy nem lesz havi díj viszont kérdéses hogy a micropaymentekre mennyire leszünk rá kényszerítve és tényleg annyira forradalmi és sajátos lesz-e mint ahogy igérik.Egy párszor hallottam már azt olyan játékokról amiknek a szerverei már leálltak.

De mindenképp nagyon várom én is:)


A PvP-t én személy szerint nem kedvelem túlzottan.Többre értékelem ha haverokkal együtt "group-ban" kalandozhatunk minthogy egy "arénában" egymásnak essünk.

Szerintem PvP mint "aréna harc" nélkül tökéletesen meg lehet lenni és a WoW nem is fektet túlzott hangsúlyt a PvP-re vagy group-ra.Egyensúlyban van amiből adódóan akár egyedül is iszonyat jól lehet játszani és nagyon hangulatos.Néha-néha társulva másokkal vagy neki esni valakinek akár arénában akár máshol az már inkább csak élmény fokozó de nem túlzottan meghatározó legalábbis a WoW-ban.


Arra gondolok hogy például a Guild Wars túlzottan a PvP-re és a csapat játékra fektette a hangsúlyt és lényegében ez lett a halála..Igaz még mindég mennek a szerverek,de már nagyon kevesen játszák és ebből adódóan teljesen halott az egész,csak pár megmaradt guild harcolgat még egymással fent.A Blizzard nem esett ebbe a hibába a WoW-al.Persze a PvP-sem elhanyagolható de számomra az a legkevésbé meghatározó a WoW-ban játék élmény szempontjából...De ez csak az én meglátásom mivel az én PvP igényeimet ami heti 1-2 összecsapásból áll,kielégíti egyenlőre.

2011. szept. 2. 19:39
 4/14 anonim ***** válasza:
Te milyen titkolózásról beszélsz? :) Most mutattak be GamesCom-on GW2 boss fight-okat meg PvP meccseket, voltak interjúk stb. A hivatalos oldalon pedig már rég fent vannak a classok, profession-ök stb.
2011. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyre jobban cseszik elfele a WoWot, én évekig játszottam, még a lich king kieg is tetszett, de aztán az a dungeon kereső úgy elrontotta a közösséget és a jó instázást (inkább keresek akár másfél óráig jó embereket rá, és minőségi játékot játszok, minthogy negyed óra alatt benyomjon egy szarra, amiben mindenki csöndben van és viszik előled a cuccokat), tehát nekem ott halt meg a WoW. Catát már meg se vettem, aztán hallottam ezt a 100k+ HP-t...


Ha a Blizzard így folytatja, akkor nem hiszem, hogy sokáig fennmarad.

2011. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen,de hogy igazén miben is rejlik a GW2 "forradalma" még mindég csak címszavakban említik mint például hogy a környezet folyamatosan változik,mi magunk is változtathatjuk,a történetünk alakulását befolyásolhatjuk..stb és röviden úgy jellemzik hogy a legjobb,legizgalmasabb MMORPG-t alkotják meg amihez hasonló még nem készült.De hogy konkrétan miben rejlik az újdonság,milyen irányba alakíthatjuk a környezetünket nem említik.Szóval hogy is mondjam.Nagyot akarnak mondani a játékról,de mégsem mondanak konkrétumokat,példákat.Csak hogy:


"nagy lesz,nagyot fog ütni azon dolgozunk hogy a legjobb legyen és amazing amit eddig elértünk."


A konkrét információk pedig amiket te is említettél hogy milyen fajok,szakmák lesznek..stb

Kit érdekel?A lényeg hogy mire képes a faj és a faj,szakma választás milyen hatással van a játék menetre..stb


Szóval a lényegről nem beszélnek csak hogy ez most,öregem ez most e-e-ez nagyon nagy lesz.Sok páncél van meg minden:)Tehát olyan infót nem árultak még el ami meg győzne engem a nagyságáról.


Persze kétséget kizáróan,videók alapján és az eddig felszínre került infók alapján nagyon hangulatosnak igérkezik.


Amúgy egy interjúban szóba került a WoW.Azt nagyon bírtam..A csávó nyomja a süket hype szöveget (amit minden interjúban és én már unok)a GW2-ről,hogy:


"nagyon nagy lesz,mindenki azon dolgozik hogy valami igazán újat,nagyot alkossunk.Hogy a legjobbat alkossuk.

Hogy valami újat alkossunk.Hogy valami mást,valami kiemelkedőt,izgalmasat alkossunk amit eddig még senki."


És akkor feltették a kérdést hogy:


"Mi a helyzet a WoW-val?A GW2 képes lehet a WoW rajongó táborát elcsábítani?Ügye sok olyan játék készült ami bizonyos területeken többet,jobbat nyújtott mint a WoW,de mégsem sikerült nekik.A GW2 megtörheti a WoW sikerét és át veheti a trónt?"


És erre a csávó azt mondja:


"A mi célunk nem a trón foglalás,nem áll szándékunkban a WoW-ot le taszítani a trónról vagy egyáltalán fenyegetni azt vagy versenybe szállni vele.Nem ez vezérel minket,hanem hogy nagyot,újat,érdekeset,izgalmasat something different alkossunk amit eddig még senki.A GW2 ingyenesen játszható lesz ami azt jelenti hogy nem kell havi díjat fizetni,tehát a WoW játékosok a WoW mellett is játszhatják majd vagy bármelyik havi díjas játék mellett (idétlen vigyor,piros arc);P"


Hát majd meglátjuk,de ennél a kérdésnél nem tünt valami magabiztosnak a csávókám:)

2011. szept. 2. 20:54
 7/14 anonim válasza:
Wildstar megjelenik majd vmikor és akk majd elbújhat minden más MMO :P :D
2011. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha te mondod XP LOL
2011. szept. 3. 11:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyszer biztos vége lesz de amíg elég sokan játszanak addig a blizzard folytatni fogja de egyre nehezebben és egyre roszabul.Kezdenek elfogyni az elvaratlan szálak nem sokára olyanokal fognak elöállni hogy a semmiböl elötünt ez meg az.Nekem a catával lett vége a wownak nagyon elrontoták 100k hp, 41 talentpont, csak 1 talent spec.Minöl több kieg lesz a játék annál inkább romlik szóval 5 évig még szerintem tudja folytatni nyereségesen a blizzard.
2011. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ANalDROID ***** válasza:
2012ben kiadnak egy uj részt a wowból ami javítani fogja a catát mert azt nagyon elkapkodták szerintem meg ha a blizzard csődbe menne a wowot szerintem valaki ugyis felvásárolná olyan nincs hogy vége a wownak . elöbb hal meg justin bieber monthogy a wownak vége legyen :D
2011. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!