Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Játék készitési bemutató?

Játék készitési bemutató?

Figyelt kérdés

nem tudja valaki hogy az ilyen nagyobb játékokhoz pl.:Fifa Assasins creed vagy hasonlo ilyen hires játékokhoz nincs e olyan videó ahol kicsit részletesebben bemutatják h hogyan készült a játék


ugyanis ezzel szeretnék foglalkozni és érdekelni hogy hogyan zajlik egy ilyen

köszönöm


2011. jún. 4. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenekre gondolsz?:


http://www.youtube.com/watch?v=mvQXjsPbps8


http://www.youtube.com/watch?v=0SeZZzR-gUk


http://www.youtube.com/watch?v=uAlf0-THkCU


Rengeteg ilyen "making of" videó van a youtube-on.Mondjuk nem valami részletesek,csak be tekintést engednek a kulisszák mögé.És sokszor csak bizonyos témákkal foglalkoznak hogy,mit hogyan oldottak meg.Szóval nem mutatnak be mindent A-Z-ig hogy nah hogyan is készült...Olyan videót nem igen hiszem hogy találsz,csak ilyen interjú jellegűeket.

2011. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oh ez zseniális


köszönöm!!


pont ilyenre gondoltam


köszi

2011. jún. 4. 20:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Amugy arra mennyi esélyem van hogy kijutok külföldre ésegy ilyen nagy játék készitésében akár milyen szerepet tudok vennu?
2011. jún. 4. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Am,ez jó kérdés xD


Legyél profi az adott területen,legyél kreatív,nyomjad az angolt 1000-el.És akkor talán van esélyed.


Szerintem "nem nehezebb" be kerülni mint egy magyar játék fejlesztő céghez de nagyon erős idéző jelben mondom...Tapasztalatom nincs róla csak láttam már pár állás hírdetést cégektől mint az Ubisoft..És megelpődve láttam hogy a "szakirányú végzettség és több éves gyakorlatot csak 2. helyre rakják a fontossági listán..Első sorban az a fontos számukra hogy legyél kreatív és alapos ismereteid legyenek az adott területen és legyen referencia játékaid amik be mutatják mit tudsz....De konkrét tapasztalatom nincs róla,szóval nem igen tudok mit mondani.Az biztos hogy rohadt profinak kell legyél az adott területen hogy foglalkozzanak veled..Ezzel gondolom nem mondtam újat:)


De ha már játék fejlesztésben gondolkozol,miért ilyen videókkal akarod kezdeni?Sokat nem tanulsz belőle.


Kezdj el tanulni egy nyelvet,fogj egy engine-t és csinálj játékokat:)


A Jatekfejlesztes.hu-n majd útba igazatanak merre indulj,már ha nem ilyen irányba folytatod a tanulmányaidat:


[link]


Sokan lesznek akik leszólnak hogy egyedül mit akarsz,de ne foglalkozz velük..Valahol el kell kezdeni és ezt nem csapatban szokták..A csapat csak később jön.


Sokan lesznek akik leszólnak hogy fősuli nélkül mit akarsz?Játékhoz kell a Matek...Igazuk van,de akkor se foglalkozz velük mert lehet kész engine-eket is használni.Senki sem saját engine fejlesztésével kezdni hanem kész engine-ek használatával.Ahhoz pedig nem kell komoly matek..Saját engine csak később jön.


Ha viszont most állsz pálya választás előtt,akkor előtted a jövő csak elhatározás kérdése..Nyomjad a matekot 1000-el és már most tanulj programozni,modellezni,animálni.És majd eldől melyik terület érdekel jobban.Programozni nem lehet túl korán el kezdeni.A legnagyobb fejek mind tizen évesen már programoztak és saját játékkal álltak elő...

2011. jún. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!