Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kell kiírni XBOX 360...

Hogyan kell kiírni XBOX 360 játékokat?

Figyelt kérdés

1. Tudom, hogy sokszor fent van, de AZOK NEM PATCHESEK.

2. És azokat próbáltam de nem ment... többször is átnéztem, hogy elrontottam -e de nem...

3. Ha lehet, olyat kérek, hogy benne legyen az ABGX360 Leírása is.

Köszönöm előre is. Üdv.


2011. febr. 23. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Megveszed a játékot, és nem kell kíírni. Azért mert te nem veszed meg, mást elbocsátnaka a munkahelyéről.
2011. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen és sajnálom is. De örülnék ha nem ugatnál. Ilyen beszolásaiddal meg elmehetsz egy másik kérdéshez erre nem vagyok kiváncsi
2011. febr. 24. 16:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"DVD lemez:


A DVD íród szabja meg nagyrészt azt, hogy milyen lemezt érdemes venned, mivel az újabb hackelt XBOX 360 DVD olvasó firmwarek már nem válogatnak a lemezmárkák között, igaz ez a Hitachi-LG meghajtónál és a Samsungnál is egyaránt. Azt, hogy milyen lemezt vegyél az alapján gondold át, hogy a DVD íród mennyire új, hányszorosan tud írni DL DVD-t, milyen régi benne a BIOS és mennyire "jó" márka. Sok régebbi író csak 2,4x-esen tudja írni ezeket a DL lemezeket és előfordul, hogy azt, amelyiken 8x-os írhatósági sebesség van feltűntetve, nem lehet alacsonyabbon megírni, úgyhogy inkább azt vegyük meg, amelyen "2.4x - 8x" szerepel. Különbenis annál jobban van veszélyeztetve az írás minősége és stabilitása, minél nagyobb sebességen írod a DVD-t. Én eleinte 2,4x-esen írtam, így telt ~40 percbe egy írás, aztán kipróbáltam 4x-esen, így kb. 20-23 perc és látszólag ugyanúgy olvassa az X360, tehát a 4x-es még OK. Szerintem (tapasztalatokra alapozva). Az a DVD, melyet biztosan észre fog venni az íród és meg is fog írni, a Verbatim + R Double Layer 2,4x. <- Amennyiben legalább tud ilyen típusú lemezt írni (DL-t). Az újabb írókba vagy új firmware-el rendelkező írókba nyugodtan lehet venni a Ricoh, PHILIPS, Traxdata, nagy mennyiségben igencsak árukat megérő lmezeket. Pl. 10 db Ricoh = 4600 ft.


Játék:


Ha itthon laksz és nem vagy kint Amerikában vagy Japánban az ott gyártott Xbox-oddal együtt, akkor nagyon fontos az, hogy PAL régiójú játékot szerezz be. Az sem elhanyagolható, hogy valamelyik tisztességes (rétegtörést korrekten tartalmazó, SS patched) relaseket kiadó csapat játékát válaszd. Ilyenek pl.: DNL, PARADOX stb. Ezeknek a fajta verzióknak a neve képletesen általában így néz ki: Játék.Neve.XBOX360-Kiadó csapat neve vagy Játék.Neve.XBOX360.PROPER-Kiadó csapat neve. Ne tölts le (leginkább a torrent hálózaton fellelhető) agyonreklámozott nevű játékokat, pl. ilyeneket: JátékNeve.With_NME.chip.WORKING.Cracked és hasonlókat, sem túl egyszerű nevűeket, amik tegyük fel, hogy csak egy .RAR fájlt tartalmaznak, ha megnézed. Sajátkezűleg se készíts backup-ot egy játékról a HDD-dre, ez nem PC, a folyamat bonyolultabb jóval, míg eljutsz a tökéletes, kiírható eredményhez. Mind torrenten, mind pedig SMS Web-en rengeteg, csakis működő verziójú játék van fent, szóval házi barkácsolással ne fáradj.


Itt egy oldal, ahol megnézheted, hogy milyen normális backupok jöttek már ki egy bizonyos játékból, bizonyos platformra- Többek között megtudhatod, hogy szabadrégiós e az adott verzió vagy nem, azt is, hogy meg van e patchelve, stb.


A játékok letölve többnyire 6,5 GB körül vannak, kibontva pedig 7,05 GB a képfájl. Tehát ahhoz, hogy ki tudd csomagolni WinRAR vagy Total Commander segítségével a kb. 60-70 db ~95 MB-os darabfájlból a képfájlt és a kis .DVD fájlt, kell legalább a letöltés végére lenni 7,1-7,2 GB-odnak = amikor elkezdessz tölteni, jó, ha van kb. 14 GB < helyed.


A játék kicsomagolása WinRAR programmal:


* Nyisd meg a mappát, ahová letöltötted a játék darabfájljainak mindegyikét.

* Nyisd meg a legelső (.r00 vagy .r01) fájlt, melynek kiterjesztése .RAR.

* Ekkor (amennyiben fel van telepítve a WinRAR) megnyitódik egy ablak, melyben listás elrendezésben látod a képfájlt és a .DVD fájlt.

* Egyikre se klikkelj rá, tehét ne legyen csak az egyik kijelölve, hanem a legfelső üres soron hagyd a kijelölést.

* Ha így van, akkor a fenti ikonsorban válaszd az "Extract" vagy "Kibontás" gombot, majd klikkelj rá.

* Ezután megkérdezi, hogy hová szeretnéd kicsomagolni a két fájlt, hát, szíved joga, de ne fáradj, hagyd úgy, ahogy van.

* Majd nyomj az OK-ra és elkezd kitömörítődni a két fájl a megadott mappába, közben látod százalékban, hogy hol is tart és mennyi ideje tart a művelet.


A játék kicsomagolása Total Commanderben:


* Indítsd el a Total Commander nevű programot.

* Ezután keresd ki a könyvtárlistából azt, amelyikben vannak a 95 MB-os darabok.

* A másik oldalon válaszd ki a helyet/mappát, ahová akarod, hogy kicsomagolja a TC.

* Ezt követően azon az oldalon, amelyiken annak a mappának a tartalma van megjelenítve, amiben vannak a darabok, klikkelj az első fájlra a listában.

* Látni fogod, hogy ott a képfájl és a .DVD fálj a darabfájlokban.

* Jobb klikkel jelöld ki mindkettőt, ekkor pirossal lesz írva a nevük.

* Nyomj F5-öt és OK-zd le.

* Elkezdenek kitömörítődni a fájlok a másik oldalon kiválasztott mappába.


Ha készen van a kicsomagolás, akkor nyugodtan töröld ki a .RAR részfájlokat, hogy ne foglaljon hiába dupla annyi helyet egy játék.


Ha NINCS .DVD fájlod (ne ess kétségbe), tedd a következőt:


* Nyiss meg egy üres jegyzettömböt.

* Írd bele ezt a két sort: LayerBreak= 1913760 és képfájlodneve.kiterjesztése.

* Ezután mentsd el abba a mappába, ahol a képfájl található. Úgy, hogy a "Szövegfájlok *.txt" típus helyett kiválasztod a "Minden fájl" típust.

* A név képfájlodneve.DVD legyen.

* KÉSZ!


DVD író program:


Én a DVD Decryptert, jelenleg IMGBrun néven fejlesztett programot ajánlom. Tudom, hogy sokaknak semmit nem mond a CloneCD-vel ellentétben, de ennek ellenére próbáljátok ki és biztos, hogy ennél maradtok, főleg, ha a CloneCD cserben hagyott titeket. A DVDD több Pioneer-től különböző DVD íróval alkakotott az X360 által simán olvasható eredményt, valamint hibátlan írást, mint a CCD. Nekem a frizbigyáros LG 4161B-m sikeresen megírt 9 db Verbatim DL DVD-t az XBOX 360 számára ezzel a programmal. Lényegesen kevesebbszer produkál rétegtörési hibát az írás során, mint a CloneCD, lehet, hogy tehet erről az is, hogy a rétegváltási pont a DVDD-ben az írási opciók alatt megadható, ezért nem a .DVD fájlból olvassa ki ennek értékét, míg a CCD igen. Lényeg az, hogy vesztenivalója senkinek nincs, csak ha van mit, akkor nyerhet az ImageBurnnal.


Amennyiben ezzel a programmal írsz:


* Nyisd meg jegyzettömbben a .DVD kiterjesztésű fájlt, majd töröld ki belőle a "LayerBreak = 1913760" sort, mivel ezt majd beállítod a programban.

* Ezután Mentés másként, add neki ezt a nevet a precizitás érdekében: Képfájlodneve_DVDDECRYPTER.DVD.

* Úgy mentsd el, hogy a "Minden fájl" típus van kiválasztva a szövegfájlok helyett.

* Abba a mappába mentsd, ahol van az oroginal .DVD fájlocska és a képfájl.

* Futtasd az IMGBurn-t.

* A felső menűsávon a Mode alatt válaszd ki a Write-ot.

* Ha több DVD íród van, akkor válaszd ki azt, amelyikkel írni akarsz.

* Alatta szedd ki a pipát a Test Mode-ból és a Verify-ből, ha van.

* Ismét visszatérünk a menűhöz, de most a Tools ponton belül választod ki a Settings opciót.

* Megjelenik egy kis ablak, ahol mindenfélét beállíthatsz. Fölül vannak fülek, ezek közül klikkelj a Write feliratúra.

* A Write lapon a Layer Break for DL media szekcióban jelöld be a Calculate Optimal helyett a User Specified-et.

* Írd bele a Sectors in L0 mezőbe, hogy 1913760.

* Ok-zd le.

* A főpanelén a programnak klikkelj jobb gombbal a DVD íródra, majd válaszd ki azt az opciót, hogy Change Book Type.

* Ha szerepel a megjelenő ablak tetején található egyik fülön a te DVD íród márkája/gyártója, akkor nyomj arra rá.

* A Change For legördülő listában válaszd a Drive (For +R DL media)-t.

* A Current Setting-ben pedig a DVD-ROM-ot.

* OK-zd le. (Az utóbbi 4 lépésre nincs szűkség az esetek többségében, úgyhogy nem gond, ha nincs ott a te íród gyártója, kivéve talán, ha nagyon szar.)

* Ezt követően a Please select a file... részben válaszd ki a kis tallózás ikonra kattintva a módosított .DVD fájlt, tehát azt, amelyikben nincs a LB értéke.

* Tegyél egy duplarétegű DVD-t az íródba, ha még nem tetted volna meg.

* Ha minden jól megy és az íródnak megfelelő lemezt vettél, akkor a jobb oldali részen egy elég nagy, görgethető területen kiírja a lemez jellemzőit a program.

* Alatta, a Settings szekciónál, mely magába foglalja az írási sebességet és a másolatok számát, legyen e kettő értéke 2,4x vagy 4x (DVD-től függ) és 1.

* Ezek után a baloldali ablakrész alján található nagy ikonra klikkelj és elkezdődik az írás.


Megjegyzés: A rétegtörés értékének beállítását sohatöbbé nem kell elvégezni, ha nem akarsz másvalamit is írni DL DVD-re ezzel a programmal, mint X360-as játékot. Ellenkező esetben állítsd vissza a másvalami megírása előtt a Tools menü -> Settings pont -> Write fül alatt a LayerBreak for DL media opciót Calculate Optimal-ra. Aztán a következő Xbox 360 játék írását megelőzően gondoskodj róla, hogy ismét helyesen legyen beállítva ezen opció, a rétegváltás szektora.


Ha CloneCD-vel írsz (egyszerűbb és veszélyesebb):


*

Indítsd el a CloneCD nevű programodat.

*

Egy 4 db ikont tartalmazó ablak tárul eléd a maga méretével...

*

A 4 ikon/gomb közül klikkelj a másodikra, a "kiírás lemezképfájlból"-ra.

*

A következő, már nagyobb ablakban a "Tallózás/Browse" gomb segítségével keresd ki a mapparengetegedből a kis .DVD fájlt.

*

Fontos, hogy itt nem csonkítottuk meg a tartalmát, tehát tartalmaznia kell a képfájl nevét + kiterjesztését és a LayerBreak=1913760 sort!

*

Következő lépésben reméljük, hogy gond nélkül elfogadja/megnyitja (korrekt a képfájl).

*

Ha tudsz, nyomj rá a Tovább/Next-re.

*

Az elkövetkezett ablakban minden adott, kivan választa a DVD íród és az, hogy adat DVD-t akarsz írni, csak az írási sebességed tedd át 2,4-re vagy 4x-re.

*

Ha van egy üres + R DL lemez a DVD íródban, akkor klikk az OK-ra és már indul is"


Remélem, így menni fog. Nekünk működött eddig mindegyik játék ezzel a módszerrel.

2011. febr. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi majd kipróbálom! Akkor IMGBURNN-el irjam , minthogy CLONECD-vel?
2011. febr. 26. 16:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig ImgBurn-nel, azaz DVD Decrypter-rel írtam a fent leírt módon, és mindegyik működött eddig.
2011. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Örök hála!!:) És azt nem tudod, hogy muszály-e ABGX360 patchelni a játékokat?
2011. febr. 27. 08:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem patcheltem eddig semmit, csak úgy írtam ki, ahogy a fenti idézetben le van írva. Remélem, neked is fog így működni.

Nálunk először az volt a baj, hogy nem volt rendesen kiflashelve a gép meghajtója. Azt pontosan nem tudom, milyen flash volt rajta, de valami újabb. Megírtunk vagy 3 lemezt mi is, mire kiderült a turpisság. 2 hónap után meg 3 led hibás lett. Tehát megszívtuk.

2011. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és valamiért csak dual layeres lemezt fogadott el. Pl. Mortal Kombat Deception 1,5 GB körül volt, ki is írtam normál DVD-re, és meg se nyikkant.

BFBC2, Singularity, AC Brotherhood, MK vs DC viszont mentek.

2011. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
főpanelén a programnak klikkelj jobb gombbal a DVD íródra, majd válaszd ki azt az opciót, hogy Change Book Type. EZT NEM ÉRTEM. HOGYAN KELL?? PLSSS
2011. febr. 28. 14:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A jobb alsó sarokban kell lenni egy olyan ikonnak, ami egy nyitott könyvre hasonlít. Arra kattintasz bal egérrel. Egyébként ezzel én is szívtam.
2011. febr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!