Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Emlékeztek még a "gumizás"-ra?

Emlékeztek még a "gumizás"-ra?

Figyelt kérdés
Elsősorban mai harmincasoknak lehet ismerős: sima gatyagumival játszottuk hárman, (vagy én, mint egyke, sokszor otthon székek segítségével). Félhal, egészhal, csillag: ezekre az ugrástípusokra emlékszem, de volt egy csomó!
2009. febr. 13. 21:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves vagyok, és természetesen ismerem!

Nálunk olyan nevű ugrások voltak, mint: Micimackó, vasalás /mikor húzni kell a lábad minden ugrás után/, Coca-Cola /pepsi cola pampampam... nemtom tovább :)/ és hasonlók!

2009. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Volt valami "böbe-baba, böbe-baba..." versike is, ennyire emlékszem csak belőle, de imádtam gumizni :)

28 éves lány vagyok, Csepelen nőttem fel a panelrengetegben :)

2009. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Gagyagumival, lehetőleg gusztustalan rózsaszínnel :) Én 19 vagyok, de a 11 éves unokahúgaim is sokszor nyaggatnak, főleg nyáron, hogy menjek velük játszani :) Neve nálunk sincs az ugrásoknak, csak megvan a sorozat, mikor hogy kell rálépni vagy átugrani.
2009. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
15 vagyok, és mi is játszottunk alsóban , sőt olykor még felőben is, imádtuk :D Ezzel ment el a szünetünk
2009. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
100%

Nagyon örülök hogy ilyen sokan vagyunk közös emlékekkel! Én Délvidéken, Vajdaságban nőttem fel falun, és mi lányok ott is szívesen játszottuk. Főleg alsó tagozatban, iskolai órák szüneteiben, és a tél kivételével, mert ehhez a szabadtéri játékhoz jó idő is kell.

Mi is simán csak gumizásnak hívtuk (esetleg még ugrálóguminak, talán az ugrálókötél után). A játékeszközt nálunk is a sima "gatyagumi" képezte, amit méteráruboltban lehetett kapni.

Nagyon szerettem, otthon is szívesen játszottam, egyedül, székek lábához vagy fához erősítve. A játékszabályokat már elfelejtettem, de ha újra megtanulhatnám, még ma is örömmel játszanám. Szerintem kár lenne hagyni feledésbe merülni.

30/L

2010. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:

Sziasztok!


Én egy mondókára emlékeztem: "Essza essza essza sza, pipi, dugá, csere, fa!" - így beírtam a google-ba annyit, hogy "essza essza pipi" és kidobta ezt az oldalt (is)!


Mi Szegeden játszottuk általános iskolai szünetekben. Most 33 vagyok és a keresztlányomnak szeretném megmutatni, mert imád ugrálni, táncolni.


Én arra emlékszem, hogy volt a "magyar", az "essza"... de hogy volt-e más is, fog.sincs. :)

2011. márc. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:

Sziasztok,

remélem, még feltámasztható a kérdés! Nekem is mostanában jutott eszembe a gumizás, rengeteget játszottuk mi is (Miskolc, 33 éves vagyok)!

Így utóbb azon csodálkozom, hogy esésekre nem nagyon emlékszem... fura. Pedig az a halacska azért... :))

Volt még a Sárkány. A gumi mindkét szára a másik oldalra van áthúzva (kézzel), és úgy kell rálépni. Aztán felugrani, a gumi közben visszatér a párhuzamos létbe, és erre kell érkezni. Tulajdonképpen egy rombusznak néz ki fentről.

És még azt szerettem volna hozzáfűzni, hogy az egyik nagyáruházban árulnak ilyen "Gazdaságos (!)" gumit, igaz, kapaszkodjatok meg: kínai ugrókötélnek hívják, de ebbe ne menjünk bele ebben a topicban, szóval mindegy, de a papírlap, amire rá van kötve csomagolás gyanánt tele van rajzolva a figurákkal.

Szegényesebb szerintem, mit ahogy mi játszottuk, de most megyek ki a gyerekekkel kipróbálni, azt remélem, beugrik majd pár dolog!

Kérem szépen, hogy valaki valahol nyisson már egy gumizós weblapot!!! Légyszi-légyszi!!!

Vagy ha van, linkeljétek, mert akkor áttelepülnék oda :)

Köszi mindenkinek!

Térjünk vissza erre a kérdésre sokan!

sziasztok

2011. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

Sziasztok!

Ha valaki emlékszik erre a játékra, csinálhatna egy videót, leírást, vagy valamit... Szükségem lenne rá vasárnapra. Addig meg kellene tanulnom, hogy meg tudjam tanítani.:)

2011. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Az első alappálya:

A két párhuzamos gumi közé kell összezárt lábbal beugrani

Terpeszugrás a gumin belül

A két párhuzamos gumi közé kell összezárt lábbal beugrani

Terpeszugrás a gumin belül

A két párhuzamos gumi közé kell összezárt lábbal beugrani

Úgy kell végrehajtani a terpeszugrást, hogy rá kell ugrani a két gumira

Páros lábbal vissza középre

Terpeszugrás a gumin belül

A két párhuzamos gumi közé kell összezárt lábbal beugrani

Páros lábbal kiugrani


Második alappálya = az első pálya "áthúzása":

A gumin kívül páros lábbal szembe állunk a két párhuzamos gumival úgy, hogy a lábfejünk a hozzánk közelebb eső gumi alatt van

Úgy ugorjuk át a távolabbi gumit, hogy a közelebbit "magunkkal visszük"

Hátratolatunk, így a bokánk hátsó fele viszi magával az előbb távolabbi gumiszakaszt és kapunk egy háromszöget

Ekkor páros lábbal ráállunk a" háromszög" csúcsára és páros lábbal úgy ugrunk fel, hogy az eredetileg közelebbi gumira, vagyis a jelenlegi "átfogóra érkezzünk

Majd - mivel a felugrás következtében a távolabbi gumi visszaugrik az eredeti helyére, arra is ráugrunk páros lábbal és páros lábbal leugrunk róla

(Ütemét tekintve. Alállunk,áthúzzuk, hátra- és rálépünk az első gumira, ráugrunk az első – majd a második gumira, kiugrunk)


Harmadik pálya:

Kiindulóhelyzet: terpeszállás és a láb között az egyik gumi. Kis terpeszben ugrálunk egy gumivonal és a másik gumivonal felett

Ennek is van 6-os verziója, amikor a 6. ütemre ráugrunk...stb.


Fűzés:

- a 2 gumiszalag terpeszben levő lábunkon belül van

- majd fordulunk 180 fokot a 2 gumival együtt (bokánkra csavarva ugrás közben)

- felugrunk - közben elengedjük a gumit és

- terpeszben érkezünk lábunkkal a gumiszalag ra lépve


Tipi – topi: helyben futunk és duplán számolunk

1-1 gumin belül vagyunk

2-2 helyben futás gumin kívül (terpeszállásban)

3-3 gumin belül...stb


Cigánykerék:

Átcigánykerekezünk a gumin, hogy a 2 kezünk a 2 gumiszálra tesszük le.

2012. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Regi szep idok :') mi is esszanak hivtuk.. Essza essza essza sza be ki ra xdnyiti, csuki, cerna, cigi, balerina, vasalo, coca cola, postas bacsi,oroszlan, hofeherke..14 eves vok es az also osztalybana szunetek ezzel mentek el..xd
2013. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!