Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » SSO-ban ti látjátok a többi...

SSO-ban ti látjátok a többi játékost? /többi lent/

Figyelt kérdés
Történt ma, hogy felléptem, hogy bajnizzak. Oda is mentem a bajni helyszínére, kb 5 perc volt kezdésig, de sehol nem volt senki, furcsálltam, hogy mégis hol vannak. Majd elkezdődött a bajni és a neveket láttam a csoportban, de a játékosokat nem. A chatbe se tudtam írni, ki-belépés se segített. Ez másnál is így van?

júl. 5. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran előforduló probléma, az instabil hálózati protokoll okozza. Két szerverhez is kapcsolódik a játék, a régiós főszerverre ami tárolja az állásod, meg egy játékszerverre ami a többi játékossal kapcsol össze (ezt tudod megváltoztatni). A játék problémája, hogy ha megszakad a kapcsolat, nem kapcsolódik újra. Ha a főszerverrel szűnik meg a kapcsolat kidob hálózati hibával, ilyenkor látod, hogy elrajtol a mezőny, de neked beragad csapatok összeállításába, majd kidob. Ha viszont a játékszerverrel szakad meg a kapcsolat minden rendben menni fog, csak a többieket nem látod. Ilyenkor nem dob ki, csak olyan lesz a játék mintha offline lenne.
júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huha, hát a szerveres okosságot köszönöm🩷, azonban a kérdésem nem erre irányult. Arra voltam kíváncsi, hogy csak én nem látok másokat, vagy mások se látják a többi játékost
júl. 5. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak te nem látod őket és ha egyik irányba se működik a kapcsolat akkor ők se téged. Az UDP protokoll sajátossága, hogy lehet, hogy csak egyik irányban szakad meg a kapcsolat (a részleteibe nem megyek bele, a lényeg hogy ilyen lehetséges), ilyenkor a többiek látnak téged, de te őket nem.

Te a szerverre küldöd fel, hogy mit csinálsz épp és az szétkürtöli a többieknek, így láthatnak.

júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordult már, kijelentkeztem majd újra felmentem a szerverre, utána jó volt.
júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint most az én készülékemben volt a hiba, köszi 4es, erre voltam kíváncsi. Nekem sajnos a kijelentkezés nem oldotta meg, bár nem is bánom, sokkal egyszerűbb volt úgy bajnizni, hogy nem rohannak be 20an elém, kitakarva kb minden.
júl. 5. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!