Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minek jelentenek be 5+évekkel...

Kedves Vezető kérdése:

Minek jelentenek be 5+évekkel korábban játékot egy generáció elején, közepén ? (A persze, csúszás', közbe jött másik projekt dumàn kívül, mert régebben azért megoldották)

Figyelt kérdés

Szerintem kicsit megtévesztő, mert pl mikor bejelentették a Cyberpunkot 13 ban, mindenki egy átlag PS4 és játékot várt, max 15 re. Aztán van egy csomó ilyen:


TES 6, 6 éve jelentették be:

[link]

Beyond Good and Evil 2, 7 éve jelentették be:

[link]


Vampire Masquerade 2:

Szintén PS4 re jelentették be 5 éve:

[link]


Szóval picit megtévesztő ez szerintem, mert mindenki megveszi a konzolt, hogy majd jönnek rá ezek IS(!), aztán jönnek játékok, de egy csomó minden (nem soroltam fel mindent) csak úgy ott lebegett, mint érkező aktuális gen cím.


Amúgy a Division Resurgence mobilra is mikor jön ? Mert pl egy éve kint van már pl a sokkal fullosabb Earth Revival, (csak most lett global pár hónapja, de egy éve játszható) szóval mire kijön lehet elavult lesz..

[link]



tegnapelőtt 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Egy játékgeneráció és egy tervben lévő vagy esetleg fejlesztés alatt álló, majd valamikor megjelenő játék közt nincs összefüggés. Kivéve ha direkt úgy jelentik be a játékot, hogy egy specifikus konzol specifikus generációjára.

Bármi egyéb nem megtévesztés, maximum egyesek maguk kombinálnak.

tegnapelőtt 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

"Szóval picit megtévesztő ez szerintem, mert mindenki megveszi a konzolt"


A mai monetizálós és marketing alapú játékkiadó trendek ismeretében, szerintem pontosan ezért amit te magad is leírtál. Elég sok kétes praktikát űznek, a cél a minél nagyobb eladás.

A másik ötletem pedig a hype generálása és fenntartása. Illetve ezek hatalmas költségvetésű gamek készítői és munkaóra szempontból is, sokszor tényleg nem tudják mikor készül majd el, főleg ha teszem azt az eddigi engine-t is teljesen újra kell írni. És sokszor még így is kapkodva, bugokkal tele adják ki.

tegnapelőtt 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze, de ezért lenne célszerűbb bejelenteni ha már minimum béta.

Szerintem.

Azok ismeretében hogy anno szinte évente jött egy GTA rész is (a 3 tól) De a többire sem mindig kellett generációkat várni. Volt az E3, bemutatták, jövőre érkezett a legtöbb(!) cím, ez volt vagy 20 évig.

Igen, picit azt érzem hogy van ennek egy ilyen része is, hogy az ember megveszi a konzolt, és tudatják vele hogy jön rá X, Y is.

Aztán néha, kb bocsi, de lement a generáció, és inkább csak nextgenre jön.

Pl a fentebb linkeltek.

(Kivéve a Cyberpunk, ami ugyan megjelent a 13 teaser után az aktuális generációra, úgy ahogy)

tegnapelőtt 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne rosszabb is. Sokan még mindig a Half Life 3-at várják ugye, azóta is nagy erőkkel ;)

Nekem is szimpatikusabb volt az a korszak, amikor pl GTA-ból is kijött az a 3 rész ugyanarra az xbox/ps2 generációra, alig 1-2 év eltéréssel. Rengeteg kontent és szellemi termék, az akkori csúcsgrafikán, de mégis lájtosabb, kisebb, emberibb léptékű volt az egész. De manapság tényleg olyan hatalmas a költségvetés és a munkamennyiség, fejlesztési idő a modern játékoknál, hogy jó ha generációnként kijön 1-1 rész. Ez talán az xbox360 era alatt változhatott ilyenné. Illetve hatalmas biznisz lett a játékfejlesztés, szerintem a költségeket is próbálják optimalizálni, arról nem is beszélve hogy sokszor több játékon is dolgoznak egyszerre, megosztott erőforrásokkal. Igazából nem látok bele az aaa kiadói oldalba ennyire, de most felkeltette a figyelmemet, talán érdemes lenne utánanézni jobban mi hogy megy.

tegnapelőtt 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, és mindig elmondják hogy egyre egyszerűbb a fejlesztés.

Az Unreal 5, és a Ray Tracing nél is elmondták ezt.

Mondjuk mobilra egyre több Unreal-os game érkezik.

De nagyjából ja, az E3 is azért szűnt meg szerintem mert már cink volt hogy egy két ember, pl Kojima kivételével alig jelentették be új címet, csak ezeket a teaser éket, amikből semmi se lett.

Ps5 is mi ?

Egy Ps4,5.

De az sem volt fair szerintem hogy a telibe feltüntetett Only Ön Playstation címeket elkezdték kidobni Pc re is.

Nekem mindegy, mert van mindkettőm, de annyi Sony év után, ne tegyenek már úgy, hogy nem az exkluzívok voltak a konzol húzóerejei, de ez más téma.

Emlékszem mikor először nem volt a Sony az E3 ön, már akkor éreztem hogy ez lesz/baj van.

Akkor sem volt semmi új I.P-jük/ ugyan ott álltak fejlesztési szakaszban.


De a Half Life 3 ra legalább nem mondják egy generációban hogy jön :)


Vagy ott a Silent Hill, szinte egymás után jött a 2, 3, 4, de 360 rá/PS3 rá is volt 2, most meg tényleg ennyi a kreativitás abból a világból hogy kiadják megint a 2-t, valamikor..


Amiket linkeltem, meg tényleg:

Itt van, készül, jön.

De ezeknek tényleg, 6-7 éve, és a Vampire M 2- T is PS4 re jelentették be az offical Playstation.

Hát még a többi..

tegnapelőtt 10:57
 6/6 A kérdező kommentje:
*bocs a telóm javítása miatt, kikapcsolom már :)
tegnapelőtt 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!