Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nem játszottam az elmúlt 12...

Nem játszottam az elmúlt 12 évben videojátékokkal, azt sem tudom most mi a legújabb konzol generáció, illetve mik a trendek a fiatalok körében. Miről maradtam le?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Elég sok mindenről.
2023. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig készül a Star Citizen. :)
2023. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Elég sok változás történt. Akkor ha jól látom 2010től kellene felzárkózni, megpróbálok azóta történt dolgokat sorolni. Mainstream fronton elég nagy divat lett a cinematic alapú játék, ahol kb a filmet összemossa a játékkal, és totál látvány és hangulat alapú, mint valami interaktív film. A qte is maradt divatban, sokszor pont ezekhez a játékokhoz passzolva. Open world is hatalmas divat lett, bár ez sok esetben csak filler. De vannak nagyon jó és részletes, szép és egyedi világok is amikben többszáz órára el lehet veszni. Eléggé feljöttek az online játékok pvp és pve, sok alapból single játékba is behoztak online featureöket, és sajnos egyre több az olyan játék is ami hiába félig meddig offline lenne, de folyamatos netkapcsolatot kíván meg. Egyfajta modern drm, vagy csak ladder okán. Bejött a ray tracing a látványvilágba jópár éve. Illetve belendültek a modern retro dolgok is némileg, és régi játékok előszedése, remasterelése, felújítása, enhanced edition stb. Sandbox, majd survival, majd később a battle royale stílusok divatba jövése. Ja és pc és konzolok mellett a mobiljátékok, tabletek, egyéb hordozható kütyük piaca is hatalmasat nőtt 2010 óta.

Indie fronton is hatalmas fellendülés történt! Rengeteg régi és új alstílus, hatalmas kreativitás, rengeteg ember játékokat gyárt, és csomó nagyon érdekes, egyedi projekt születik. Tényleg mindenféle jóság születik mostanra, szerintem nem tudnál olyan témakört vagy oldalirányt kitalálni, amire ne lenne legalább 1, de inkább több indie játék. Persze eléggé szelektálni kell, sok az üres semmitmondó klón játék is, de alapból igazi gyöngyszemeket lehet találni indie vonalon, ha rászánja az ember az időt a keresésre. Művészi projektek és modern retro is nagyon népszerű itt, illetve casual gamek. Roguelite, roguelike, survival, kártyázós játékok, és hát sok esetben mindenféle játékstílusok kevert hibridjei. Érdekes és izgalmas vonal. Ja és eléggé visszajött a pixel art is, sokszor olyan művészi szintre fejlesztve mint a 90-es években a 16 sőt végül a 32 bites csodák, a pixel art végkorszakából. Low poly és stilizált stílus is népszerű.

A moddolás is nagyon megy, mostanra sokszor többszáz emberes gigaprojektekre is összeállnak csoportok! Gyakorlatilag olyan világokat hoznak létre meglévő játékokhoz, ami nemhogy teljes értékű dlcnek felelne meg, hanem akár teljesen új játéknak is. Profi szinkronnal, zenével, artokkal és modellekkel. Rengeteg lett a kis hobbi programozó játéka és modja is, glithubon elég ügyes dolgokat lehet találni, akár régi 20-30 éves játékok modernizálásait is, garázsprojektként.

Hirtelen most ezek ugrottak be. Biztos van még sok más is, a többiek majd kibővítik.

2023. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, elég sok minden kimaradt
2023. jún. 30. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Mit csináltál eddig? Börtön?
2023. júl. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Semmit
2023. júl. 2. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:

5 os valaszolo ezen jot nevettem.

Kedves kerdezo neked meg jo gamelest ha lesz ra idod.

jan. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!