Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért jobb a sims 2 a sims 4-nél?

Miért jobb a sims 2 a sims 4-nél?

Figyelt kérdés

Vannak emberek akiknél bekattant a Sims 2 és sosem értem meg miért.


Komolyan mi előnye van?


A szellem simek nagyon irritálók, megölik a simedet, nekem a kamasz ikreimet kinyírták (az ikrek nagyanyja volt a szellem).

A sim önallótlan, ha nem küldöd el a wc-re, behugyozik.

A szociális munkás minden apróságért elveszi a gyereked.

Ha kiköltözik a sim, nem öregszik, lehet az aktuális simed 70 éves a nagyanyja meg 20.

Minden sim ugyanúgy néz ki.


Mi az előnye, ami miatt sokaknak jobb a sims 2 mint a sims 4?


jún. 10. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
A nosztalgia miatt.
jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

A nosztalgia 1 dolog.


Azért "istenítik" sokan, mert az a legjobban sikerült és legkevésbé bugos rész. A 3. részhez kell az nraas overwatch mód(vagy már nem tudom mi a neve) ami segít a bugok ellen. A 4. meg mint k#rva anyja annyira bugos. Vannak olyan bugok amit már nem egyszer, nem egy fő jelentett de még évek elteltével is jelen van. Ahelyett hogy a bugokat javítanák inkább folyamat új és új dlc-ket adnak ki hogy megfejjék a népeket. A 3. részt meg az open world miatt istenítik, de mivel az open world ezért oda nyilván jobb gép is kell majd idővel. A 4. rész előnye hogy kenyérpirítón is elmegy és ennyiben ki is merül. Hiába lett jobb a grafika ha 1 hatalmas bug anomália az egész játék.

jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

"A szellem simek nagyon irritálók, megölik a simedet, nekem a kamasz ikreimet kinyírták (az ikrek nagyanyja volt a szellem)."


Ilyen az élet, nem irányíthatsz mindent. Oké, most nem feltétlen a szellemekre gondolok, de emlékszem volt csomó más eset is amibe simán akár bele is halhat a simed. Akit persze utána vissza is hozhatsz mert van pár ritka módszer rá. De ugyanez van pl kapcsolatoknál is, hiába nézel ki 1 simet a simednek ha közben nem vonzódik hozzá. És tele van ilyen rendszerrel, tehát a Sims 2-vel kevésbé fogsz babaházazni és interaktív storyt mesélni, ott sokkal inkább játszani fogsz, és a meglepetéseket és balszerencséket is időről időre kivédeni. Van kihívás jobban, sőt ilyen szempontból realista is hogy nem csak sunshine happy hanem van random dráma mindig bőven. Nem kell kilépni visszatöltögetni, így kell folytatni hogy ez történt, mint az életben :)


"A sim önallótlan, ha nem küldöd el a wc-re, behugyozik."


Nem értek egyet, kifejezetten jók az önfenntartásban már ott is, sőt szerintem sokkal kevésbé robot hatásúak mint mondjuk a 3-ban. Sokkal több egyedi személyiségvonás van benne mint a későbbi részekben.


"A szociális munkás minden apróságért elveszi a gyereked."


Lásd amit korábban mondtam, van kihívás. Emlékeim szerint a ranglétrán felfelé lépkedés is nehezebb, a számlák is több pénz, és még sorolhatnám. Kihívás, én szeretem.


"Ha kiköltözik a sim, nem öregszik, lehet az aktuális simed 70 éves a nagyanyja meg 20."


Ez viszont megmondom őszintén engem is zavar. A 3. részben kezdték el jól kezelni a story progressiont. A 2-nek pedig van egy egyedi játéka, amit rotációnak hívnak. Hogy párhuzamba játszol az összes családdal, pl hetente váltogatva, hogy mindig beérjék az aktuális jelent. Van aki ezt kifejezetten imádja. De persze te is editálgathatod az npc családokat és házakat god modeban hogy hogyan változott az idő teltével.


"Minden sim ugyanúgy néz ki."


Igen ez még valóban fapadosabb. Emlékeim szerint testalkat is csak 3 féle van. Nekem nincs bajom a 4-el sem, minden rész másban erős. A 4-ben pl a CAS (sim kreátor) nagyon nagyon jó, és részletes, a legjobb mind között. Viszont pl a 2-ben meg a legkomplexebb személyiségeket lehet összehozni szerintem, és aszerint is viselkedik minden sim. Annyi kis apró finomság van benne viselkedés szempontból, hogy az sokszor lenyűgözött. A későbbi részekből ez már hiányzik.


"Mi az előnye, ami miatt sokaknak jobb a sims 2 mint a sims 4?"


Nosztalgia valóban, sokaknak ez volt a legelső és kedvenc simük. De amiket most írtam válaszokat azok is közrejátszanak, pl redditen is boncolgatják sokszor és a 2 a közönségkedvenc. Van akinek bejön ez a rotációs játék, van aki ezeket az apró finom simek közötti viselkedésbeli eltéréseket imádja. Megint más a dlc-ket, hogy sokkal bővebb és jobb. Van aki a hangulatát hogy ez még ilyen egyedi és mesés, sokszor fura humorral. Van aki a 2000-es éveket ami nagyon nagyon benne van, zenék, ruhák, berendezések design stb (többek között én is). Illetve ez még Maxis termék és sokak szerint lelke van, a készítő szívét lelkét belerakta és érződik is. Míg a későbbi részeken már az érződik hogy modern kori termék, és ez pl a dlc-k tartalmában és árában is erősen megmutatkozik.

jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azzal játszottam anno rengeteget, az van megszokva. Kb fél éve le lett szedve a 3 v a 4, de valami katasztrófa
jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

#4


A 3. része még jó. Csak kell oda az Nraas overwatch mód meg asszem még volt 1 mód ami kellett a bugok kezelésére. Azzal alig lesz 1-2 bug, de az sem game breaker lesz, inkább csak kisebb glitch-ek.


A 4. részt illetően egyetértek. Mint írtam annak az az egyetlen előnye hogy kenyérpíritón is elmegy. Hiába a jó grafika ha minden más...

jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

A 3-at én is kedvelem, igazából az én első komolyabb Sims rákattanásom a 3. résszel volt. Egyszerűen az open world és a story progression/jelenidőben működő többi sim életének szimulálása engem ott megvett kilóra, abban az időszakban amúgy is ezeket imádtam a leginkább a többi játékban is. Arról nem is beszélve, hogy szerintem a mai napig a 3 a legjobb abban az esetben, ha valaki mondjuk világot akar építeni. Lehet a 2-ben is, csak azért jóval kötöttebb. A 3-ban meg van olyan szomszédság építő eszköz ami hézagmentes építésre ad lehetőséget (a 2ben is csak kötöttebb és ugye hézagok vannak, meg kötelező kocsiút), nagyon jó terapasztalozás, hát még ingame ahogy látod a "városod" ahogy minden sim éli benne az életét. Csak ugye pont ez a hátránya is, hogy a nasa gépe se lenne elég, mármint sokáig én is ezt hittem és végül a sokadik dlc és rengeteg cc és mod után hanyagolni voltam kénytelen. De ahogy az 5-ös is mondja, Nraas modokkal nagyon jól megoldható az egész szaggatás, glitchelés, sőt igazából bármi ami probléma lehet.

Szóval a 3-al nagyon sokat alkottam. És a 3 után mentem vissza a 2-be amivel régebben csak néha néha játszottam, nem ismertem kellően. Na és így lett a kedvencem mégis a 2 mind közül, mert ennyire megbűvölt a korábban már írt dolgaival. A 4 pedig már nagyon más világ, kicsit olyan az egész mint valami pixart mesevilág, tele modernkori divatos trendekkel ami főleg nem az én világom. De meg tudom érteni ha valakinek ez a kedvence. Igazából az összes rész eltér előnyökben hátrányokban a többitől, meg stílusban is. A 3-ra visszatérve, talán az a leginkább realista stílusú. Szóval ha pl valaki terepasztalozni vágyik, vagy a saját városát megsimesíteni, ott azzal lesznek rá a legjobb esélyei.

jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Sims2-ben emberibben néznek ki a simek mint a 3 és 4-ben. De egyébként a Sims 3 jobb lenne, ha nem olyan rajzfilm figurák lennének a karakterek. Nekem az annyira irritáló, hogy inkább nem játszom.
jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt inkább az, hogy a Sims 4 gyenge az előző részekhez képest. Kezdve azzal, hogy kicsik a világok, alig vannak telkek, töltőképernyő, összességben kevesebb lehetőség, és sokkal hamarabb megunja az ember. Illetve nekem pont, hogy a Sims 4 az, ahol inkább rajzfilm stílusúak a karakterek. De összességében annyi, hogy több részlet és tartalom van a korábbi sims játékokban, a sims 4 pedig nagyon a pénzlehúzás felé ment el. Konkrétan van olyan kiegészítő, ahol kb. 5 telket kapsz, és még is kifizeted a $20-t érte. Egyszerűen nem képes annyi játékélményt adni, mint az előző társai. Persze vannak jó részei, pl. sokkal könnyebb házat építeni, falakat áthelyezni, tető, stb, de maga a játék, a történet, egyszerűen nem elég jó.
jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!