Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mitől lenne olyan mély az...

Mitől lenne olyan mély az eredeti fallout?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem olyan mély morális kérdésekre az első részből, segítesz a helyi fosztogatóknak vagy a falusiaknak. A hubban vagy a gengszter fickónak dolgozol vagy a rendőrségnek. A második rész dettó a jó vagy gonosz kérdése. Azt sem értem hogy a fejbelőtt futár mennyire grandiózusabb háttérsztori mint a sole survivoré.
jún. 8. 14:56
 1/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

sajnos nem ismerem a regieket de nem 3D jatekok nem erdekelnek


azt mondjak azert jo a fo mert mely moralis dolgok vannak benne es >>>ami masokban nincs<<<?

nekem nem tunt fel inkabb erdekesnek tartom meg a fo tema a poszt-apokaliptikus vilag

jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ezt is a nosztalgia torzítja el, a maga idejében még kiemelkedő játéknak számított, de ma már a legtöbb indie RPG minden szempontból felülmúlja. Csak hát az emberek valamiért szeretik azt képzelni, hogy régen minden jobb volt.
jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az írás és a worldbuilding szerintem elég jó. Ráadásul van benne egy olyan tényező amit az újabb részek nem igazán tudnak hozni, az a tipikus 80-as évek vége, 90-es évek eleje féle zord és komor mad max feeling. Nekem az is tetszik hogy kicsit sem polkorrekt, igaz ez azért lehet így mert régebbi darab. Simán ölhetsz benne gyereket (nem azért mert vmi gyerekgyilkos lennék, de ha már szerepjáték akkor simán vannak ilyen karakterek akikhez passzol hogy lerobbantsa a gyerek fejét, ha az kizsebeli), de a prostitúciót és drogokat is elég keményen sőt realistán kezeli, a későbbi részekhez képest. Az írást pedig azért mondtam hogy jó, mert nemrég újrajátszottam az első részt, és szerintem nagyon immerzív szövegek vannak benne, és jól megírt karakterek. A későbbi bethesda részekben ilyen karikatúraszerű elnagyolt sokszor, meg klisékarakterek vannak. Itt viszont tényleg olyan mintha író készítette volna őket, és élő valódi személyek lennének. Rengeteg szöveg van benne, egyébként én sokkal inkább ezt pártolom mint az audioszinkront, nekem ettől lesz sokkal élőbb és igazibb. Ja a másik dolog, nagyon sokfajta karakter buildet csinálhatsz, mind életképes, és más más gameplay. A "fejbelőtt futár" játék is ezért jó, ugyanez benne van. Míg pl a 3-4 már teljesen akció alapú, és csinálhatsz pl paficista karaktert de szenvedős lesz és nem optimális. Míg a régiekben simán megérős volt, a harc meg opcionális, többnyire mindig volt más megoldás is ha olyan a karaktered. Most hirtelen ezek ugrottak be, de biztos van még sok más tényező is.

Ja még egy bónusz a végére, szerintem a világ is sokkal hitelesebb, komorabb és zordabb. Mondom mindezt úgy hogy főleg a 2. részben azért a fekete humor és elborultság is bőven szerepet kap. De közben mégis realista az összes helyszín, egyébként a New Vegas esetében is hasonló a helyzet. Minden ki van benne dolgozva, ami 1-1 ilyen posztapokaliptikus kisvárosban lenne, és ami a túlélést vagy a letelepedett életet szolgálja.

jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!