Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek az Assassin'...

Györffykee kérdése:

Mi a véleményetek az Assassin's Creed: Shadows-ról?

Figyelt kérdés
Bár még nem jött ki de nagy port kavart. Japán szerintem nem egy rossz helyszín (bár én inka, meg tibeti AC-t akartam) de nagy balhé volt a színesbőrű szamurájjal, bár szerintem nem ez a legnagyobb baj. Az egyik karakter nem is asszaszin és horribilisen drága. Szerintetek megéri megvenni vagy ugyanaz lesz mint pár évvel ezelőtt hogy nem kéne fél évente új részt kiadni?

jún. 3. 00:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Teljes áron szerintem nem éri meg. Én mindenképp várni fogok vele.
jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én várom már. Mondjuk abban egyet értek #1 hogy teljes áron fix nem veszem meg. Nem tudom hova gondoltak 130 euróval(már ha jól értettem hogy annyi lesz a complete edition)...
jún. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én úgy emlékszem, hogy már az Odyssey fullos kiadása is 120 euró volt ezelőtt 6 éve. Nem az árral van a legnagyobb baj, hanem a fekete szamurájjal, aki bár valóban létezett, tök egyértelmű, hogy csak a woke f***ság miatt tették meg főhősnek.
jún. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nekem a Syndicate volt az utolsó amit játszottam(sőt még néha most is előveszem ha időm engedi) és az nem volt 130 euró. :D Igaz alapjáték ingyé kaptam Ubin a "deluxe" pedig megvettem akcióba 15 euró körül volt asszem...


Mind1 nem is ez a lényeg itt most. Sok az ára, legalábbis magyar viszonylathoz igazítva. 130 euró jelenleg majdnem 51.000 forint. azért ez igy 1 "csöppet" sok. Legalábbis ha nem gazdagabb családból vagy, vagy pedig jólfizető állásod van.


Ami a fekete szamurájt illeti engem nem izgat. CJ-vel sem volt semmi bajom anno San Andreas-ba. xD Sőt az LGBTQ/LMBTQ-val sincs semmi bajom ha van a játékban(amíg a játék kötelezően nem erőlteti főhősünkre ezt a szerepet). Nekem az egyetlen "bajom" az AC-vel hogy kevés a női főhős benne. xD Syndicate egyik kedvencem lett mivel ott, ott van Evie nekem(meg ráadásnak a bátyja is. :D

jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem létezett fekete szamuráj soha. Yasuke csak egy fegyverhordozó volt Oda Nobunaga alatt összesen 15 hónapig. Összesen két csatában vett részt, amúgy meg kvázi "háziállatként" látványosságnak volt tartva. Ha szamuráj lett volna, Nobunaga halála után öngyilkosságot követett volna el, ám nem így tett. Amint a gazdája meghalt, ő visszakerült Afrikába és eltűnik a történelmi feljegyzések közül. Ezért is problémás több szempontból az AC:Shadows

1) Egy sima fegyverhordozót akarnak szamurájnak beállítani

2) Az assassin (bérgyilkos) és a szamuráj nem fér meg együtt. A szamurájok becsületkódexe miatt elképzelhetetlen volt hogy bérgyilkosként tevékenykedjenek. Akkor már inkább valami ninja lenne a karakter, jobban illene a szerepbe

3) Hatalmas tiszteletlenség a japán kultúrával szemben hogy habár minden eddigi játékban megfelelően voltak reprezentálva az adott ország emberei, Japán esetében egy jelentéktelen történelmi figura lett megválasztva főhősnek, aki még csak nem is japán.


Nekem nem azzal van bajom hogy fekete a főszereplő, hanem azzal hogy egy oda-időszakban játszódó Japánban fekete a főszereplő. Mintha egy Kongóban játszódó játékban egy fehér férfi lenne a törzsfőnök vagy mit tudom én. Nekem nagyon gagyi hatást kelt, és olyan izzadságszagú hogy csak a "woke pontok" miatt alakították így. Én tuti nem veszem meg a játékot, akkor sem ha amúgy szeretem az AC játékokat. Nem akarom támogatni az Ubisoftot egy ilyen teljesítmény után.

jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Evie-t én is imádom. :)

Az Odyssey-ben is választhatsz egy csini főhősnőt, Kassandrát. Amúgy is jó játék, de ő még rátesz az élményre egy lapáttal. Ajánlom, hogy kipróbáld, akciósan csak 3-4 ezer szokott lenni.

jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"nem azzal van bajom hogy fekete a főszereplő, hanem azzal hogy egy oda-időszakban játszódó Japánban fekete a főszereplő"


Ezzel a zseniális húzással elérte az Ubisoft hogy még lekalózkodni sem akarom majd a játékát :)

jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ilyen baromságokra kár az időt vesztegetni.
jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: egyetértek. Hirtelen "mindenki" olyan szakértője lett a japán történelemnek, hogy csak ámulok és bámulok. Ráadásul mintha a játék minőségét, történetét vagy értékét a történelmi hűség adná. Ha jó a karakter, felőlem kék transz ork is lehet a főhős.. Ha meg a játék nem jó, akkor teljesen mindegy, hogy ki a főhőse és az mennyire hű történelmileg. Na, pont azt nem tudjuk, hogy milyen játszani a játékkal, de azért egyesek szerint már szar.


Azon lehet vitatkozni, hogy egy Ubisoft játék ér-e annyit, amennyiért mostanság bármelyiket le akarják nyomni a torkunkon (szerintem közel sem), mennyire jók a live service próbálkozásaik (szerintem gyalázatos), ill. hogy mennyi pénzt lehet pluszban elkölteni egy amúgy sem olcsó játékban (ami szerintem pofátlanság), stb., ezek talán előrébb vinnének mint egy fekete szamuráj.

jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 a Disneyvel sem az a probléma hogy fekete főszereplő játszik minden új filmjében, hanem az hogy erőszakosan változtatja meg a régi meséket és "festi feketére". Hiába kitalált szereplők és a történetben semmi szerepet nem játszik a bőrszíne, nem lenne szabad normalizálni ezt az egészet. Mint látjuk eleinte mesefigurákkal kezdik, majd jött Kleopátra, Haakon viking (aki nem csak fekete lett, de nő is). Ez egy nagyon veszélyes lejtő, szabad utat nyitva a történelemhamisításnak. És lehet azzal érvelni hogy ez csak egy játék vagy csak egy film, de ha ilyen dolgokon nem akadunk fenn, akkor lehet ma még csak egy ártatlan játékban teszik ezt meg, holnap meg már a történelemkönyvekben is. Úgyhogy bármilyen jó is lesz a játék, nem vagyok hajlandó 1Ft-ot sem fizetni érte, nemhogy $120-at. Nem akarom anyagilag támogatni a történelemhamisítás "kapudrogját".
jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!