Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Most, hogy ennyit drágult a...

Most, hogy ennyit drágult a LEGO ti is gondolkodtok, hogy az alternatív készleteket vegyétek meg?

Figyelt kérdés

Nem a LEGO másolatokra gondolok. Hanem azokra amik egyedi modellek. Sok egyéb márkát lehet kapni az üzletekben is. Többször is láttam már.


Nekem kiverte a biztosítékot a legutóbb megjelent két készlet is.

A 42146-os daru, őrült áron van, de a 42159 Yamaha is, ami még csak 1500 db-os sincs és 94000 Ft.


Tudom, hogy vannak akciók, meg leárazások, de a LEGOnál szerintem elgurult a gyógyszer.


Néztem pl a darut és kb negyed áron lehet kapni szinte ugyanazt. A németeknél nagyon sokan vesznek ilyen készleteket és ott nagyon dícsérték. De láttam Angliai és más videókat is. Azért nem mindegy, hogy 70-75e vagy 290e, kb ugyanaz.



2023. júl. 12. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát figyelj, én kb 11-12 évesen kinőttem a legozásból, szóval nem költök ilyesmire.
2023. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Egyrészt Európa második legcsóróbb országában élünk, ráadásul nálunk a legmagasabb az infláció. Másrészt a kapitalizmusban minden termék annyit ér, amennyiért el lehet adni, és a LEGO-t aranyáron is megveszik.
2023. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ l, hogy ki a célod vele. Ha csak a sajat szorakoztatqsodra venned, nem akwrnad kesobb eladni, akkor moert ne vehetnel mas márkájút? A technik legonal allitolag erzodik a minosegbeli különbség, de sima legonal velhetoen nem érződik annyira az esetleges eltérés. Kisebb készlettel lehetne akár tesztelni.


Mi eredetit veszünk, tudjuk, hogyha ki is fizetjük rá ezt rengeteg pénzt, bármi történik is, még mindig el tudnánk adni jó pénzért, ergó bemme all a pénz, de értéknövelő és azon kívül, hogy építünk vele, és jól nez ki a lakásban.

2023. júl. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ


Az alternatív márkákat is el lehet adni. Látom a hirdetéseket és, hogy meg is veszik. Tehát ez nekem nem érv.


Mostanában néhány modellt kivéve nekem nagyon nem jönnek be a LEGO modellek. A MOC-okban sokkal több fantáziát látok és hát nem mindegy, hogy ötöd, hatod áron tudom azt megvenni, mintha LEGOból lenne.

Az olyan tervezők, mint pl Nico1 meg azt hisze LoxLEGO is alternatív kockákat használnak már. Pedig nekik kb ez az életük. Gyönyörű MOC-okat készítenek.


Minőségi panaszt még nem láttam a németeknél. Legalábbis a Mould Kingnél amivel én is szemezek. Ott veszik, mint a cukrot kb. Nekik aztán pénzük is van a LEGO-ra, mégis ezt veszik elég sokan. A kinézettel meg ott sincs gond. Egy LoxLEGO vagy Madoca modell baromi jól néz ki szerintem, sőt sokkal jobban kidolgozottak, mint a LEGO modellek. Csak nem mindegy, hogy 70000 Ft-ból meg van, vagy 4-500000 Ft-ot fizetek ugyanazért. De lehet, hogy még többet.


Én mostanában alig tudom eladni a LEGOimat. Pedig bőven a BL-es árak alatt kínálom.

2023. júl. 13. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!