Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Xbox Series X konzollal...

Xbox Series X konzollal kapcsolatban megválaszolnátok pár kérdést?

Figyelt kérdés

Tervezek venni és csak szeretnék tudni róla pár pár dolgot.

Először is a hdmi kábel ugyanúgy kompatibilis a tv-vel, mint a sima Xbox One? Mert eddig az volt. Az egyik unboxing videóban mondták, hogy a hdmi bemenetel 2.1-es. Röhögjetek ki, de tényleg nem értek hozzá.

A másik kérdésem az lenne, hogy állítva kell használni? Mármint elvileg lehet fektetve is, de melyik előnyösebb? Ugyanúgy gond nélkül hajtja a CD-t állítva is?

Illetve azt szeretném még tudni, hogy ezen is ugyanúgy be tudok lépni a fiókomba, amit a sima Xbox One-omon készítettem?

Ja és még valami. Ez a PS5-tel egyenlő? Tehát a legújabb generációs? Mert hallottam Series S-ről is.

Tudom, kicsit sokat kérdeztem, de köszönöm ha válaszolsz rá.



2023. júl. 1. 17:39
 1/7 anonim válasza:
100%

1:2.0 ès 2.1 is kompatibilis. 2.1 el kèpes 120 fps 4k vagy 8k 60 fps átvitelre azoknál a játèkoknál ahol ez megvan. 2.0 val ez nem megy át, de ugyan úgy tudod használni az xboxot ps5 öt.

Mind a kèt módszerrel lehet használni

A fiokodat el tudod indítani, csak be kell jelentkezni a felhasználódba

Elmèletben az xbox valamennyivel jobb mint a ps5, deèn is ps es vagyok inkább

2023. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2023. júl. 1. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Ne Xboxot vegyél inkább a Ps5öt javasolnám helyette.
2023. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem semmivel sem különb. A kettő ugyanaz.
2023. júl. 2. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Nekem van mindkettő, és bár elvileg a Series X erősebb, mint a PS5, mégis azt tapasztalom, hogy PS5-re jobban optimalizálják a multiplatform játékokat. Pl. a Hogwarts Legacy-ban Xboxon rendszeresen töltöget a gép az ajtók kinyitásakor vagy hoppanáláskor (gyors utazás), míg PS5-ön soha. Az NBA 2K23-ban a textúrák rendszeresen késve töltenek be Xboxon (pl. nincs színe vagy mintája a mezeknek/cipőknek).

Ennek ellenére mégi csak az Xboxot szeretem jobban, a kontroller és főleg a Game Pass miatt. Mindenki a Sony exkluzív játékaira veri a nyálát, de szerintem eléggé egyformák: a 90%-uk 3rd Person open world akciójáték, a maradék meg a Gran Turismo. :) Nekem semmivel sem adott többet a Horizon Forbidden West, mint mondjuk egy Assassins Creed Valhalla. Mondom mindezt úgy, hogy a PS1 óta az összes Sony konzolt megvettem, és több, mint 500 játékom van rájuk.

2023. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1, A HDMI verziók szerencsére használat szempontjából csak minőségbeli különbséget jelentenek. Vagyis minden HDMI csatlakozós konzolt tudsz minden HDMI csatlakozós TVvel használni. A verziószám egyre jobb képet jelent, de csak akkor ha mindkettő (konzol és TV) legalább tudja. Tehát ha nincs HDMI 2.1es TVd akkor is menni fog csak nem fogod tudni azokat a funkciókat használni amik ahhoz tartoznak. Ilyen 4K meg 60fpshez elég a HDMI 2.0 is amit azért kb az összes 4K TV tud. Ha csak HD TVhez használnád (HDMI 1.4) akkor azzal is működni fog természetesen.

2, Lehet állítva és fektetve is használni. Az állított ahogy szokták reklámozni mert a konzol olyan mint egy kémény, alul beszívja a levegőt és felül kinyomja (az egész teteje egy rács és egy nagy ventilátor). Persze működni fog ez fektetve is, de kissé kevésbé hatékony. Állítva egyértelmű az alja, fektetve pedig látsz majd pici csúszásgátlókat az egyik oldalán, az az alja. Lemezeket gond nélkül olvassa minden állásban.

3, Az One és a Series konzolok menüje majdnem pontosan ugyanaz. Átköltözni az új gépre annyi, hogy bejelentkezel a profilodba és minden beállításod lejön. Egyedül az egyedi háttérképet veszted el (ha volt beállítva). Ha volt netkapcsolatod a mentéseidet a konzol automatikusan feltöltötte Oneon a felhőtárhelyedbe. Ehhez semmilyen előfizetés nem kell. Amikor Series konzolon elindítasz egy játékot amivel játszottál régen akkor leszedi a mentést hozzá. A digitális játékaidat megtalálod a szokásos helyen, a lemezeseket telepíteni kell. Bár ugyan átmásolhatod a játékaidat a régi konzolról hálózaton vagy merevlemezen, de általában úgyis csak újra kell telepíteni őket, mert a Series X változatai (főleg ha nem One Xről jöttél) mások a játékoknak.

4, Igen a Series X és a PS5 az újgenerációs "4K" (a legtöbb játék nem az) "60-120fps" (az újabb játékok már sokszor nem azok) konzol. A Series S konzol az elsősorban 1080p vagyis HDtvkhez lett tervezve és kevesebbet tud (de ugyanazok a játékok futnak rajta).

2023. júl. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én elsősorban a következő FIFA (vagyis mostantól EA Sports FC) miatt szeretném, mert az már sokkal élethűbb és elvileg PS5-ön és Xbox Series X-en teljesen ugyanaz.

2023. júl. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!