Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a három kedvenc társasj...

Melyik a három kedvenc társasjátékod és miért? (jöhet stratégia, parti, pörgős kártya, kooperatív)

Figyelt kérdés
Nem titkolom.. új, jó játékot szeretnék találni.. magunknak, karácsonyra és az a tapasztalatom, hogy a küllem és reklámozottság nem segít a legjobb játékok megtalálásában, néha kell hozzá szerencse hogy találjunk egy-egy gyöngyszemet.

2022. dec. 13. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Trónok Harca a Sárkányok anyja kiegészítővel.


Komplex, izgalmas, kompetitív területfoglalós játék minimális szerencsefakforral.


Captain sonar, 2-8 főig, 2 csapat torpedózza egymást egy-egy tengeralattjáróval. A kooperatív jatékok gyengeségével, de a Battleship c. játék hibái nélkül, előnye hogy különbözö nehézségű szerepek vannak, így fiatalabbakra is rá lehet bízni egy-egy posztot.


Agricola


Ez gyakorlatilag egy gémer farmville, azzal a különbséggel hogy ez jó. Egyesek szerint hátránya a szűkös úgymond játékidő, ha valahol hibázol, jelentős hátrányba kerülsz.


Ezek vannak meg itthon.

Ami mincs meg de mostanában játszottam, az a Concordia és a Puedto Rico. Hasonlóan nehéz de jó gazdasági játékok.

2022. dec. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mars Terraformálása


Engine builder kategóriában kimagasló darab, és általánosságban is az egyik kedvenc játékom. Én eleve szeretem ezt a műfajt, a Mars előtt az Évszakok volt egy hatalmas kedvenc. Ma már a Mars után az Évszakok kicsit butácskának tűnik, és ez talán a legfőbb negatívuma a játéknak: Annyira kiváló darab, hogy a háttérbe taszítja a műfaj legtöbb darabját. A hozzá készült kiegészítők rengeteget tudnak hozzáadni a játékhoz (és annak az idejéhez :D)


Betrayal at House on the Hill


Aszimetrikus coop játék, amit leginkább a hangulata miatt imádok. A játék erősen épít az atmoszférára, és ezen segít, hogy az alapjáték 50 különböző scenario-t vonultat fel (amit a kiegészítő további 50-el dob meg). Elhagyatott ház, horror trope-ok, és érdekesen megírt csavarok. Jó gateway drog a szerepjátékokhoz is.


Anachrony


Magyar csapat fejlesztette játék, ami talán kicsit kevésbé ismert. Egy worker placement alap, amit megspékelnek pár érdekes mechanikával, amik közül leginkább az időutazás koncepcióját emelném ki. Lényegében kölcsön vehetsz dolgokat a jövőbeli énedtől, amit viszont utána meg térítened, különben elkezd szétesni a téridő. Nem akarod, hogy szétessen a téridő.

2022. dec. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azul

Talán az egyik legszebb játék, amivel valaha játszottam, és mind külcsínyre, mind mechanikailag érzem rajta azt, hogy színpompás és végtelenül letisztult is egyszerre. Könnyű szabályok, gyors játékmenet, ennek ellenére folyamatosan érzem azt, hogy taktikai döntéseket hozok, hatással vagyok a játékra és az ellenfelemre is. Az egymásra hatás miatt egyértelműen ketten a legjobb. Bár megjelentek új részek belőle, számomra egyik sem ér fel az alapjátékhoz.


Egy szép, új világ

Kissé solitaire típusú játék, de a draftolás és a jelölők miatt számomra elégséges az interakció. Nagyon szeretem a mechanizmus építős játékokat, ráadásul itt a termelésfázis egymásutánisága miatt nagyon szép termelési láncolatokat tudsz létrehozni, gyorsan azt tudod érezni, hogy termelsz, létrehozol valamit. A fix 4 kör miatt ráadásul egyrészt rövid a játék, másrészt pont akkor ér véget, amikor már nagyon el tudna húzni pontok terén az, aki jobban építette a "birodalmát", vagy szerencsésebb volt.


Terra Mystica

Számomra egyértelműen ez A stratégiai játék (meg talán a Brass Birmingham). Gyakorlatilag semmi szerencsefaktor nincs benne, minden számolható, semmi nem múlik kártyahúzáson vagy kockadobáson (amikor még csak "szemeztem" a játékkal, kicsit zavart, hogy gyakorlatilag minden angol- és magyarnyelvű cikkben, fórumhozzászólásban, videóban ezt elmondják, de ha játszol vele, tényleg különleges érzés). Az újrajátszhatóság ennek ellenére borzasztóan nagy, már csak a különböző fajok egymásra hatása plusz a bónuszlapkák miatt is, de ha a Fire and Ice kieget is beszerzed, még több faj, új térképek, új pontozólapkák... kellően változatos ahhoz, hogy soha ne ugyanazt csináld. Külön jólesik az alapvetően pacifista lelkemnek, hogy nincs benne semmilyen hadászat, mindenki békésen csak terjeszkedik.

2022. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Sakk, malom, dáma
2022. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lehet kicsit gyerekes, de én a scotland yard-ot nagyon imádom.. :D
2023. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikhez most éppen a leginkább kedvem lenne:


Modern Art

Ha van legalább három ember, akkor mindig szeretem ezt elővenni. A játékban aukciók vannak, amik során képeket veszünk a soron lévő játékostól. Különböző típusú akciók vannak, és a képek értéke attól függ, hogy mennyire keresettek.


Kingdomino

Nagyon egyszerű játék, ahol dominókból próbáljuk a lehető legjobban osszerakni a kiralysagunkat. A dominókon lévő koronák és az összefüggő terület méretének szorzata adja meg a pontszámot.


Renature

Egy erdő élővilágát építjük újra (szintén dominókból álló) állatvilággal és a koztes területekre tehető saját és semleges növényekkel. Azé lesz egy ilyen köztes terület, akinek a legnagyobb értékben van ott növénye mikor az állatok tekjesen körbeveszik, viszont ha valakiknek az értéke azonos, akkor nullázódnak.

2023. szept. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!