Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyiket vegyem? Subnautica...

Melyiket vegyem? Subnautica vagy doom eternal? Melyik ami élménydúsabb?

Figyelt kérdés
2022. júl. 21. 11:04
A kérdező szavazást indított:
doom eternal
subnautica
15 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

illetve még the forest is szóba került bár annyira nem kedvelem.


subnautica miben jobb mint az eternal?


le tudnátok irni pro és kontra érvekkel

2022. júl. 21. 11:20
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha már Subnautica akkor a Below Zero-t vedd. Az viszi a prémet.


Subnautia: túlélő,craftolós jó kis játék story-val. Kellemesen el lehet vele lenni akár többszár órát is.


Doom meg csk doom. mész és halomra őlsz mindenkit és kész. Még le torrentelni sem éri meg, nemhogy megvenni. Hacsak direkt nem ilyen agyatlan lővőldőzős játékkal akarsz játszani, mert akkor az a te játékod.

2022. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 ismerősösmnek megvan a below zero és a sima is de ő a simát részeesiti előnybe pedig mindkettőbe rengeteg időt belefektetett.


#2


tudom milyen a doom . rengeteget minecraftoztam 2015be vettem meg eredeti árán azota megvan többszáz órát belefektettem szóval tudom milyen az ha kraftolni kell meg tulélni.

2022. júl. 21. 12:23
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 esetleg tudsz ajánlani subnauticához hasonlo játékot amiket még érdemes megvenni ?


2022 be milyen tulélős játékok vannak amik megérik a pénzt?


illetve a sima subnautica miért rosszabb mint a below zero?

2022. júl. 21. 12:26
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Két nagyon más játékról beszélünk azért itt, szóval megmondani melyik "jobb" lényegében lehetetlen. Emebre válogatja.


Én a Subnauticát nagyon szeretem, a kedvenc játékaim között van, és #2-vel ellentétben én kitartok amellett hogy az eredeti Subnautica a jobb játék.


A Below Zero:

- Voice act-elt játékos karakterrel rendelkezik

- Nagyobb hangsúlyt fektet a történetre

- Vannak szárazföldi (jeges) szegmensei, ahol található például egy nagyon egyedi élőlény.


A sima Subnautica:

- Sokkal nagyobb játékostérrel rendelkezik

- Történet van, de csak annyi, ami egy kis misztikumot visz a játékba, és ösztönöz a felfedezésre.

- Többféle lény található benne

- Ez kicsit szubjektív, de szerintem jobb a hangmérnöki munka benne (a sima Subnautica és a Below Zero hangmérnöke más személy volt). Gondolok itt a különböző lényeg hangjára, az ambiensekre, meg talán a zenék is ide sorolhatóak.

- Van egy atmoszfériája, amit a Below Zero nem tudott szerintem replikálni (szerintem nem akarták), ez pedig a terror érzete. Nem véletlen, hogy a Subnauticát sokan terápiás kezelésnek tekintik a Thalassophobiára (félelem a tengertől, a vízfelszín alatt megbújó ismeretlentől), ugyanis gyönyörűen

replikálja ezt az érzést. Oly módon, ahogy a Below Zero nem tudja.


Szóval a két játék eléggé más élményt nyújt. Ha téged a mélytenger sötétsége, a benne rejlő titkok vonzanak, akkor a sima Subnautica a te játékod. Ha egy kevésbé atmoszférikus, de kihangsúlyozottabb történet az, ami érdekel, akkor a Below Zero-val jársz talán jobban. De szerintem ezt a franchise-t nem a története teszi érdekessé.

2022. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, az első mondatom a Subnautica vs Doom eternal kontextusában értendő. Félreérthetően fogalmaztam.
2022. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#4 Ez változó. Ez persze függ attól is hogy mennyire vagy/vagytok ráállva a grafikára. Ha nem kell feltétlen "valósághű" grafika akkor több opció is van.


De pár subnauticához hasonló játék, nem mind csak túlélős(de szerintem megérne 1 misét):


Stardew Valley(nem épp túlélős, de mindenképpen ajánlom)

This Land Is My Land

No Man's Sky

Raft (személy szerint nekem annyira nem jött be, de neked/nektek hátha)

Astroneer

Tomb Raider trilógia(2013-as rész és az utána lévő 2 "fő" játék)

ARK Survival Evolved

Valheim

Don't Starve(ez már kicsit hardcore-osabb survival)



"illetve a sima subnautica miért rosszabb mint a below zero?"


Nem azt mondtam hogy rosszabb, csak a Below Zero fejlettebb, jobban lett megcsinálva(nyilván mivel 2. játék). A "sima" Subnautica-ba is át importálták a BZ kezelőfelületét csak hogy 1 példát mondjak. Illetve a BZ-ben több tartalom van. Mondom ezt úgy hogy mind2 játékban közel 100 órám van. Szóval nem rosszabb, csak kevesebb a sima részben a tartalom. DE ettől függetlenül ugyanúgy el tudja nyelni az idődet. :D

2022. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


"Tomb Raider trilógia(2013-as rész és az utána lévő 2 "fő" játék)"


sikerült bezsebelni epicgamesen amikor ingyenes volt . ark survival evolved nem rég ingyenes volt steamen

2022. júl. 21. 14:33
 9/12 A kérdező kommentje:

#7


[link]


Sokan megemlitik hogy a sima subnautica valamivel rémisztőbb illetve sokkal nagyobb a terep amit fel tudsz fedezni . bz-be meg kevesebb tartalom van

2022. júl. 21. 14:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, az igaz hogy a sima részben nagyobb a térkép és valamivel ijesztőbb(nem sokkkal), viszont én a több tartalmat nem a térkép nagyságára értettem.


Pl: a csikóhal a simában csak 1 mini tengeralatjáró. Ellenben a BZ-ben Vizibusszá bővithető(ahogy Csonti gaming is emlegette xD). Tehát sok mindent tudsz majd bepakolni oda, és még a lépegetőt is rá tudod majd csatolni(kb mint a nagy küklopsz tengeralatjáró a simába, bár ez kisebb).


Vagy kraft menübe pingelni is tudsz BZ-ben ezáltal mutatja jobb oldalt miből mennyi kell hogy adott tárgyat legyárthasd. Ilyen sincs simában.


Van kinti világ BZ-ben. Még jármű is van szárazföldre(mondjuk nem sok xD) illetve az is tetszik hogy van hőmérséklet is már a BZ-ben. Sima játékban nem fagyhattál halálra. xD


Tehát csak mert nem akkora a térkép mint elődjének, BZ attól még tartalmasabb. Persze abban is van igazság amit #5-ős válaszoló írt mellettem.


Rajtad/rajtatok áll hogy melyiket veszitek. NEKEM személy szerint BZ jobban bejött mint a sima első része. Persze ettől független mind2 remek játék. Valakinek első jön be jobban, van akinek 2.(mint nekem). Ezen kár is vitatkozni hogy melyik a jobb.

2022. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!