Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Pokémon verziók közt mi a...

A Pokémon verziók közt mi a különbség, és melyeket éri meg jobban beszerezni?

Figyelt kérdés

Amit eddig sikerült kihámoznom a játékokkal kapcsolatban:


- A Pokémon Red és Blue verziók a legelsők megjelenésileg. A különbség köztük csak annyi, hogy vannak olyan pokémonok amik csak az egyikben vagy a másikban lehet befogni.

- A Pokémon Yellow a Red és Blue továbbfejlesztett változata.

- A FireRed és LeafGreen verziók a Red és Green (Blue?) verziók remakejei.

- A Pokémon Gold és Silver második generáció Pokémon játékok.

- A Pokémon Crystal a Gold és Silver továbbfejlesztett változata.


A fő kérdés az, hogy ha maga a történet érdekel, akkor melyikekkel éri meg jobban játszani?

Nem nosztalgiázni akarok, mert 2001-ben születtem, sose játszottam egyikkel se, az animét meg kifejezetten utáltam (inkább a Digimont szerettem), viszont az ilyen típusú játékokat szeretem.



Azokból a kiadásoknál, amelyeknek a története kb ugyanaz, csak az egyiket akarom kijátszani. Lehetőleg a ''szebbet''.

A 3D-s játékok egyáltalán nem érdekelnek. Az ilyen top-down nézetes, pixeleseket szeretem: [link]

Az meg hogy mit mire adtak ki, nem érdekel, majd megoldom.



2020. júl. 22. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a leírtak alapján úgy gondolom, hogy ezekkel érdemes játszanod:


FireRed vagy LeafGreen

HeartGold vagy SoulSilver

Emerald

Platinum

Black vagy White

Black 2 vagy White 2


A DS-es játékokban már van némi 3D elem, de szerintem még hozzák a klasszikus hangulatot.

2020. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én kedvencem a HG/SS


De a B/W-nek nagyon jó a sztorija, és imádom a sprite-jait

2020. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisipoke ***** válasza:
81%

A legjobb sztorija talán az 5. generációnak van (Black/White), és az még felülnézetes, sprite-os grafikájú (pixeles). Összességében is talán ez a legjobb Pokémon játék, bár elég megosztó sok szempontból. Elsősorban azért, mert a korábbi részekkel ellentétben, ahol az akkori új Pokémonok mellett egy rakás régebbi is bele volt keverve a játékba, itt a fő sztori kijátszása előtt csak és kizárólag az új, 5. generációs Pokémonok elérhetőek (utána így vagy úgy minden korábbi is), és sok embernek nem is tetszett sok dizájn, ami valamilyen szinten érthető, mert itt mutatták be a legtöbb új Pokémont, így nyilván itt lesz a legtöbb olyan, ami kevésbé népszerű.


Ha egy sima, klasszikus, kevesebb sztoris Pokémon játékot szeretnél, ahol inkább a játékmechanikákon és a világon van a hangsúly, akkor az első két generáció közül lehet érdemes valamelyiket megpróbálni, azoknak is elsősorban a remake-jeit.

A FireRed/LeafGreen nagyon kezdőbarát játékpáros, ugyanis az alap sztori végigjátszása előtt csak az első generáció Pokémonjai elérhetőek, amik egy jelentős része még az abszolút Pokémon-analfabétáknak is ismerős lehet, ráadásul a játékban bármikor elő lehet hozni egy help menüt, amiben tanácsokat ad a játék mindenféléről, például a típusok egymás elleni hatása vagy a speciális kondíciók (pl. alvás, égés, mérgezés) hatásai is bármikor megnézhetőek gyorsan.


A második generáció, abból is inkább a remake HeartGold/SoulSilver szerintem a legjobb "régi" Pokémon játékok. Hasonlóan egyszerűbb, fókuszáltabb, "te alakítod a saját történeted, miközben a világban inkább csak kisebb történetek vannak" stílusú játék, mint az első generáció, de több annál. Az ebben lévő régió, Johto a legkisebb mind közül, de ezt ellensúlyozza az, hogy ez az egyedüli Pokémon játék, amiben egy másik régióba is el lehet látogatni, méghozzá az első generációs Kanto-ba, 3 évvel később, és ott is összegyűjteni a 8 jelvényt, miközben meg lehet nézni, hogy mi és hogy változott a 3 év alatt. Emiatt nagyobb élményt ad, ha előbb az első generációval játszik az ember, illetve igazából ez a Kanto rész egy viszonylag lerövidítettebb, egyszerűbb dolog, mint bármelyik játékban a fő történet.



A látszólagos, és eléggé jogos zavarodottságodra a Green és a Blue verzióval kapcsolatban pedig ez a válasz:

Az első Pokémon játék Japánban 1996-ban Pokémon Red és Green néven jelent meg. Kb. fél évvel később csináltak egy harmadik, Blue-nak nevezett verziót, amiben a Red és Green exkluzív Pokémonjai vegyesen szerepeltek, néhány, korábban csak egy-egy példányban megszerezhető Pokémont szabadon elérhetővé tettek a vadonban, kijavítottak egy pár programozási hibát, átdizájnolták a post-game barlangot, és átrajzolták az összes Pokémon sprite-ját.

Aztán amikor 1998-ban először lefordították ezeket (először egy amerikai közönségnek), akkor nem akarták simán a Red/Greent kiadni, mert ott volt már a kicsit feljavított Blue, de önmagában sem akarták kiadni a Blue-t, mert mindenképp azt szerették volna, hogy egy teljes Pokédexhez egymás között kelljen cserélgetni.

Ezért találták ki azt, hogy a Blue motorjába (ami a feljavított verzió) helyezik a Red/Greent, és kiadják Red/Blue néven, két okból: az egyik, hogy úgy gondolták, hogy az égő farkú sárkány mellett az ágyús teknős menőbbnek hatna az amerikai gyerekeknek, mint egy virágos varangy, emellett a piros és kék az amerikai zászló színei, így szívesebben fogadták az ottani gyerekek (a marketingesek szerint). Ez az egész azt jelentette, hogy amit nyugaton kaptunk Red verzióként, az ugyanazokat a Pokémonokat tartalmazta, mint a japán Red, de a japán Blue újításaival (kevesebb játékhiba, átrajzolt Pokémonok, átdizájnolt barlang), és amit Blue verzióként kaptunk, az igazából a japán Green verzió volt, ugyanígy felturbózva a japán Blue motorjával.

Ezért van az, hogy hiába nyugaton sosem hallottunk semmilyen Green verzióról, és csak Red/Blue volt, a remake-eket FireRednek és LeafGreennek hívták, mert ténylegesen a Red és Green voltak az első Pokémon játékok.

2020. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!