Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A királyindiai védelem ellen...

A királyindiai védelem ellen mégis mit lehet kezdeni sakkban?

Figyelt kérdés
Nagyon elegem van abból, hogy kivétel nélkül mindenki ezt játsza és nem lehet ellene mit csinálni, mert azt a rohadt sötét futót nem lehet kbni onnan arról a rohadt nagyátlóról! Esetleg ötletek vagy valami leírás nincs ez ellen, mert állandóan ezért kapok ki világossal!

2019. aug. 25. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Védelemmel nem lehet nyerni, csak támadással. A védelem figurái alig vesznek részt a játékban gyakorlatilag. A tábla többi részén fölényben kellene, hogy legyél,
2019. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Na véletlenül elküldtem. Szóval pusztítsd a többit. Nem vagyok jó sakkozó, csak okoskodok.
2019. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
XD :) Végül is nem írtál olyan nagy butaságot, de ez egy megnyitás sötét részéről, amit így neveztek el. Nem igazán tudok hatákonyan ellene mit tenni, néha bástyát vagy inkább minőséget áldozok a h-vonalon aztán hosszúra sáncolok. Ez néha bejön, de összességében utálom ezt a rendszert mert nem igazán tudok sikeresen ellene tenni ezért sokszor még gyengébb játékerejű játékosoktól is kikapok.
2019. aug. 25. 15:21
 4/9 Baluba ***** válasza:
100%
2000 alatt nagy vonalakban annyi a stratégia világos részéről, hogy gyorsan kifejlődsz, hosszúra sancolsz. Ezek után elindítod a királyoldali gyalogokat, és mattolsz. Ha az ellenfeled nem tudja egészen pontosan, hogy mit kell tennie, ez működni fog.
2019. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Buluba: Te 2000 felett vagy? Egyébként ezt szoktam, hosszúra sánc aztán gyalogroham. De a sötét futó cseréjét ha nem tudom kikényszeríteni általában elbukom a partit. Ugye hiába vagyok jó a centrumban például a futó túl erős a nagyátlón aztán ha centrumot robban, márpedig ez gyakori akkor ellenőriz mindent a nagyátlón.. ezért utálom ezt, de majd nézek valami ellenstratégiát rá mert már tényleg kezd idegesíteni. :)
2019. aug. 25. 17:25
 6/9 Baluba ***** válasza:
100%

Nem, 1800-1900 között vagyok, de nem olyan régen olvastam egy rövid írást pont a KID-ről. Sajnos nem találtam meg konkrétan azt, de elég sok jó írás van, csak használd a keresőt. :)


Egyébként nem világos számomra, hogy mi történik a partijaidban. Tapasztalatom szerint a gyalogroham azelőtt célba ér, hogy az ellenfélnek lenne ideje felkészülni, majd végrehajtani a centrum megbontását, ha a mattolásra koncentrálsz.

2019. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
67%
Ne játsz mindig d4 et
2020. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Játsz london systemet. Itt egy példa:

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.e3 g6 4.c4 Fg7

5.Hc3 d5 6.Fe2 O-O 7.O-O..

Hidd el, sokkal jobb a d4, mint az e4. igaz, sok indiai és Grünfeld védelem van, de ha e4-et játszol, csak a szicíliaiból majdnem 2X annyi változat van, plusz ott vannak még egyéb dolgok, skandináv, Aljechin, Nimzowitch, e4-e5-ös változatok: orosz, spanyol, olasz megnyitás. Ezekből is jópár alváltozat van.

Én d4-et nagyon szeretem játszani. Világossal könnyen lehet kezelni az összes india védelmet, ideértve a Grünfeld védelmet is. Sötét részéről nagyon sokat kell tanulnia, és végig világos kezében van a döntés, hogy melyik változatotra tér át. Sötéttel vért lehet izzadni vele. Nekem van egy könyvem, ami 240 oldal CSAK Grünfeld védelem, (ebben az Anti-Grünfeldek is benne vannak) plusz 2 másik könyvem, ami egyéb indiai védelmeket mutat be. 150-200 oldalasak. De ez még így is kevesebb, mint a szicíliai :D

Ja, a Grünfeld védelemnek van egy változata, ami 40 valamennyi (már nem emlékszem) lépésig van kidolgozva :D

Én nem játszom szicíliait, pont a sok változat miatt, egyik ismerősömnek 5 könyve van, egyenként 100-250 oldalasak. Keményen nyomja. Én e4-re Caro-Kann-t játszom mindig, 10000X egyszerűbb, 3 fő változata van, plusz egyéb hülyeségek, Hf6, Hf3, Panov-féle, Meg Hillibilly hülyeségekkel jönnek. Kb ennyi. Az egész elfér egy könyvben. A Caro-Kann elmélete egészen a végjátékig ki van dolgozva, nagyon egyszerű sötéttel játszani. Szokták is mondani, hogy az használ Caro-Kann-t, aki lusta megnyitásokat tanulni. :D

Szóval a fő válasz a fő kérdésedre: Próbálj meg London Systemet játszani, akkor is, ha d4-Hf6-al jönnek. Egyik legegyszerűbben játszható megnyitás világossal.

2021. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8-as vagyok:

Milyen szinten vagy?

Én kb ilyen vegyes vágott. Felveszem a versenyt egy Fide mesterrel is ha kell, de ha úgy van, kikapok egy 1500-astól is :D Jelenleg hivatalosan nem játszom, csak a neten nyomom, ott is inkább a feladványokat szoktam csapatni. Bár, amióta tart a járvány, csak ott tudok játszani. De így is keveset játszom, inkább sokat tanulok, sok videót nézek, szakirodalmat olvasok. Lichessen most 1700 vagyok, de a valódi játékerőm több lehet, mert mesterekkel, mester jelöltekkel is felveszem a versenyt, bár többször veszítek, mint amennyiszer nyerek. De azért beakad néha 1-1 win. Feladvány pontszámom 2100.

Múltkor nyomtam program ellen, ami a parti végén 1850-re tippelte a pontomat.

2021. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!