Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Heat (1995). Ez lenne a film...

Heat (1995). Ez lenne a film üzenete?

Figyelt kérdés
Nekem az jött le a filmből, hogy attól, hogy a törvény oldalán állsz, még nem leszel jó ember. Mert a Robert de Niro karaktere végig jó morális döntéseket hozott, tehát nem akart szándékosan embert ölni, és a barátjaiért is felelősséget vállalt, de pl az Al Pacino karaktere meg simán lelőtte úgy a rablót, hogy ott volt a kislány a kezében túszként. Szóval ebben a filmben az a karakter volt úgymond a jófiú, aki a törvény ellen volt? Jól értelmeztem?

2019. máj. 16. 02:40
 1/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Szerintem nem a bűnről szól, hanem a profi munka és a magánélet egyensúlyáról. Egyfelől ott a két ellenpont, McCauley és Hanna, akik mindketten élvezik hivatásukat, csak más-más oldalon, és ezt leszámítva akár legjobb barátok is lehetnének. Másfelől megkapjuk a családi oldal szemszögét is: Hannának már harmadik házassága megy éppen tönkre, mert nincs magánélete, McCauley-nak pedig munkája miatt nem lehetett ilyen irányú elkötelezettsége. A gyerekek hasonló szerepet töltenek be, ők a legnagyobb vesztesei ennek. Ezt a férj-feleség-gyerek hármas felállást láthajuk újra és újra más-más karaktereknél.
2019. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
részben ezért is rossz ember Hanna, mert annak ellenére, hogy tudja, hogy neki a munka a felesége, és az élete, mégis mindig újból beleugrik egy házasságba, ezzel megkeserítve a másik fél életét. Neil is kereshetne magának partnert, de ő tisztában van vele hogy akármikor menekülhetnie kell, és akkor mindent hátra kell hagynia. Hanna felesége is mondta, hogy mindent csak elpusztít maga körül Hanna. Szóval valóban szól a magánélet/profi karrier párhuzamáról is a film, de szerintem ezt is csak azért használja fel, hogy még jobban bemutassa a karakterek jellemét.
2019. máj. 16. 20:27
 3/6 A kérdező kommentje:
szerintem sem a bűnről szólt egyébként, hanem a jó és a rossz szembenállásáról talán
2019. máj. 16. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, a lényeg hogy egyik legjobb akciófilm.
2019. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az biztos :D
2019. máj. 16. 23:32
 6/6 A kérdező kommentje:
egyébként nagyon durva, hogy az LA confidential című, szintén zseniális filmben is elsütötték ezt, hogy a nagyon ambiciózus rendőr, még emberéletet is kockára tesz, csak hogy elkaphassa a bűnözőt. Abban a filmben, amikor a bűnöző el akart szökni, a Guy Pearce által megformált karakter elől, és beszállt a liftbe, Pearce csak úgy tudta elkapni, hogy utána szaladt, és bedugta a puska csövét a liftajtón mielőtt az becsukódott, és meghúzta a ravaszt, nem tudva hogy van-e még valaki a liftben, vagy csak a menekülő bűnöző. A következő jelenetben már kiderül, hogy szerencséjére nem volt ott senki, de akkor is megkockáztatta, hogy nem biztos hogy azt fogja lelőni akit szeretett volna. Mint Al Pacino karaktere a Heatben, amikor lelövi a menekülő bankrablót a kislánnyal a kezében. Lehet lényegtelen valakinek, de szerintem érdekes :D
2019. máj. 23. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!