Ki szeretnék irni pendrivera egy filmet. De miért irja ki hogy túl nagy a fájl az átvitelhez? És hogy lehet orvosolni?
Mert a pendrive alapértelmezett fájlrendszere nem teszi lehetővé, hogy bizonyos mennyiségnél nagyobb legyen 1db. fájl.
Megoldás: Sajátgép/Számítógép menüpontra menj rá a Fájlkezelőben, menj rá a pendrive-od ikonjára a külső adathordozóknál az egérrel, jobb klikk, Gyorsformázás, és itt lesz egy Fájlrendszer legördülő menü.
Válaszd a FAT vagy exFat rendszert.
Ezután nyomd meg az Indítás gombot.
A pendriveról előtte ments le mindent, mert minden el fog tűnni róla a művelet után.
Ha kész vagy, másold át a filmet, és jó szórakozást ! :)
> Válaszd a FAT vagy exFat rendszert.
Ne, a FAT-ot ne! Pont a FAT32 fájlrendszer okozza a problémát, a FAT32 fájlrendszerben egy fájl mérete nem lehet nagyobb, mint 4 GB, amibe pl. egy 4,7 GB-os lemezkép, vagy egy blu-ray minőségű film már pont nem fér bele.
2+1 opció van:
1. NTFS fájlrendszerre formázod a pendrive-ot. NTFS esetén az elméleti maximális fájlméret 16 millió TB, de megvalósítás szintjén is minimum 16 TB, tehát mondhatni azt, hogy jelen tárolókapacitáshoz viszonyítva nincs reális korlát. Csak a probléma az, hogy az NTFS fájlrendszer eléggé komplex, sok eszköz – médialejátszók, kevésbé okos okos eszközök – nem kezeli az NTFS fájlrendszert. Pl. bár az NTFS fájlrendszert a Microsoft dolgozta ki és ez a Windows alapértelmezett fájlrendszere, régebbi Xbox-ok nem tudják kezelni.
2. A másik megoldás az exFAT fájlrendszer, ami 2006 óta létezik. A cél pont az volt, hogy a FAT fájlrendszerhez hasonló „pehelysúlyú” fájlrendszert hozzanak létre, ami nem olyan komplex és robusztus, mint az NTFS, de meg tudja haladni a FAT32 fájlrendszer korlátait, amik mára reális korláttá váltak. exFAT fájlrendszer esetén a maximális fájlméret elméleti szinten akár 64 milliárd TB is lehet, de az ajánlott maximális fájlméret is 512 TB.
+1: Az is egy lehetőség, hogy megfelelő segédprogrammal kisebb részekre vágod a fájlt, majd átvitel után újra összefűzöd. Ad-hoc megoldásnak jó, de inkább az előző kettő közül érdemes választani.
~ ~ ~
Még egyszer röviden:
A FAT (FAT32) fájlrendszerben egy fájl nem lehet nagyobb, mint 4 GB. De cserébe a lehető legtöbb eszköz (hardverrel és/vagy szoftverrel) képes kezelni.
Az NTFS előnye a képességeiben rejlik – titkosítás, kvótarendszer, kötetcsatolási pontok, hard link, hozzáférési jogok – de pont emiatt komplex, kevésbé támogatott, akkor érdemes inkább választani, ha a pendrive-ot csak Windows gépeken használod.
Az exFAT előnye az egyszerűségében rejlik, emiatt könnyebb megvalósítani, hogy egy adott eszköz kezelni tudja ezt a fájlrendszert, emiatt az NTFS-hez képest sokkal több eszközzel kompatibilis. Viszont régebbi eszközök egyáltalán nem ismerik, az NTFS számos képessége hiányzik. Akkor érdemes választani, ha a pendrive-ot más operációs rendszerekkel, egyéb eszközökkel is használni akarod.
~ ~ ~
Viszont megerősíteném, amit LandLord írt. A formázás teljes adatvesztéssel jár, bármilyen fájlrendszerre is formázod a pendrive-ot, tehát előtte mindent le kell menteni, amire még szükséged van rajta.
Még egy apróság: el is kell férni a pendrive-on!
Mekkora az egyáltalán?
Ja, és ez számítástechnikai kérdés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!