Melyik a legtaktikusabb szuperhős, és melyik filmet ajánlanátok tőle?
Valahogy eddig kimaradt az életemből a DC és a Marvel, ezért szerettem volna változtatni rajta. Amiket ez alatt a rövid idő alatt láttam filmeket, ott nem az ésszel győzedelmeskedtek, hanem a nyers erővel/az emberfeletti képességeik nagyságával, ezeken pedig így nagyon unatkoztam. ( Flash volt ilyen például, Superman, A Fekete Párduc, a Wonder Woman...)
Úgyhogy feldobom a kérdést, van olyan szuperhős, aki ésszel játszik és a logikájával, a tervezőkészségével kerekedik felül, vagy mindenki ilyen "többet erővel, mint aggyal" típus? :P
6-os vagyok, azt egy szóval nem mondtam hogy mindenki agyatlanul vagdalkozik meg rombol, mert ez maximum Hulkra igaz szerintem, de az hogy valaki gondolkodik de végső soron az erejét veti latba az nem egyenlő azzal hogy valaki taktikai géniusz (mint ahogy azzal sem egyenlő hogy agyatlan pusztítógép, a kettő között van félúton).
Ott van pl. a Wonder Woman, te azt mondtad hogy untad, pedig abban is van az a jelenet mikor egyedül kimegy a harctérre hogy az összes géppuska őt lője mert tudja hogy úgysem tudják megsebezni, és így eltereli a figyelmet a társai meg addig előrenyomulhatnak egy olyan szakaszon ahol egy éve nem tudtak egy métert sem haladni. Én ezt nem nevezném agyatlanságnak meg összevissza harcolásnak.
Hát a DC- ben két olyan karakter van amelyik nagyon taktikázik: Constantine (van belőle sorozat és film is) és Question a Marvelben az Agents of S.H.I.E.L.D. az egy ilyesmi, de ezek nem szuperhősök, mármint kevésnek van ember feletti ereje (kivétel az Agents of S.H.I.E.L.D. -ben néhány karakter de általánosságban nem ők azok akik taktikáznak.
De mellesleg fölhoztad Wonder Womant, először is egy árokban a fronton tüzelő golyók között nehezen lehet taktikázni, nem ismered mi van az ellenfél mögött, nem tudod, hogy hányan vannak, másodszor mivel Diana nem ismerte azokat a fegyvereket ezért is volt elég bátor kimenni a harctérre.
A "nagyobb" szuperhősök akik taktikáznak, akoz Batman, Ironman és Dr. Strange, de persze a filmekben nem erre fognak negyon kitérni, ráadásul egy közelharcban nem mindig a taktika fog győzedelmeskedni, hanem a testi erő vagy az eszközök amiket használ az illető.
Ha meg nagyon taktikázó embert szeretnél nézni egy filmben vagy sorozatban akkor inkább Sherlock Holmes-t, Poirot-ot vagy Dr. Who-t nézzél. Tudod a superhősös filmek általában akciófilmek, izgalomra építenek, nem pedig az emberi gontolatok folyamára.
Hát az lehet hogy nem tudta pontosan hogy mi van vele szemben, de attól sem a géppuska sem a gránátok nem okoztak meglepetést neki, szerintem nagy vonalakban elmondták neki mire kell számítania ha kimegy oda. Igen, az is igaz hogy egy társát megölték korábban, csakhogy annál a társánál nem volt ott az összes flancos karperec meg pajzs meg istenölő kard meg ostor amiket megfújt a toronyból, szóval nem lehet összehasonlítani a felszerelésüket.
Pont erre mondtam hogy a kettő között van félúton, mert valóban nem taktikai zseni, de nem is nevezhető full agyatlannak, aki mindent bele majd lesz valahogy módon ráront mindenkire, gondolom végigfutott rajta hogy jó cuccok vannak nála ahhoz hogy legyen esélye, és azt is tudta hogy nyilván mindenki rá fog tüzelni, a többiekkel meg addig nem foglalkoznak. Ez volt az egyetlen járható út hogy áttörjenek ott. Szóval minimális előre gondolkodás tuti volt, még akkor is ha végső soron tényleg az érzelmei miatt mászott ki oda. Mondom, középút.
Ha már többen említették Batmant, a Vasembert és Constantine-t, akkor ők mindenképpen kapnak egy esélyt ^^
#13 - "Ezért is volt elég bátor kimenni a harctérre."
Épp ez az. Nem vonom kétségbe, hogy jólelkű és bátor a nő, de a bátorsághoz meg az ilyen önfeláldozónak ható mutatványokhoz nemhogy logikus gondolkozás, hanem nagyon ész se kell, csak kurázsi. Ez afféle tipikus, Griffendéles magatartás, ami Harry Potternek is csak úgy jött be, hogy három nagy koponya is folyamatosan fedezte a hátsóját. Nekem ebben az egész szituációban ugrálnak a logikai bakik a szemem előtt. :P
Ott van például a harcban, amit te is mondtál, hogy nem tud semmit az erőviszonyokról, a fegyverekről, a folyamatokról, az indítékokról, hogy mivel elszigetelve élt a világtól, nem is tudhat. Ezzel nem is lenne probléma, mert abszolút véletlen csöppent bele ebbe az egészbe. De erre mégiscsak beavatkozik a háborúba, mégis oldalt választ- miközben rohadtul sötétben tapogatózik, maximálisan tudatlan. Itt kérdezem én, hol a racionalitás? Ő mégis honnan a fenéből tudhatta, hogy melyik oldal a "gonosz", hogy a német oldal árt többet az embereknek? Hogy nem árt-e azzal többet a világnak, az ártatlan embereknek, ha az angolok mellé áll? Ennyi erővel lehettek volna az angolok olyanok akár, mint a második vh-ban a nácik. Mivel csak az ő szemszögüket ismerte az ő saját mentalitásukról, ténykedésükről, - amiben egyértelmű, hogy önmagukat fényezték az ellenséget meg szapulták- ezért nem tudhatta. Nekem az ilyen ostobaságok egyszerűen... fájnak filmben, könyvben és a valóságban is.
"Ha meg nagyon taktikázó embert szeretnél nézni egy filmben vagy sorozatban akkor inkább Sherlock Holmes-t, Poirot-ot vagy Dr. Who-t nézzél. Tudod a superhősös filmek általában akciófilmek, izgalomra építenek, nem pedig az emberi gontolatok folyamára."
Akkor biztos velem van a gond :/ A Hannibal című sorozat vagy a Death Note című sorozat nekem milliószor izgalmasabb a taktikai játszmákkal, a szellemi kihívásokkal, a logikus zsenikkel a középpontban, mint az ilyesféle "ne használd az agyad, csak nézd" típusú akciófilmek.
#14 - Csak a középút is még mindig érzelem-orientáció, logika-orientáció helyett... Amit felsoroltál, aláírom, hogy magyarázat lehet, de mind csak feltételezés. Nem lehetett látni egyiknél se, hogy komolyan tervezett volna... csak sejtjük, vagyis inkább reméljük. A bálon is csak summ neki alapon cselekedett, akkor is, amikor ellovagolt, a tanácsterembe is csak ész nélkül berontott. A pasival csak elbeszéltek egymás mellett nagyrészt, a pasi hajtotta, hogy de óvatosnak kell lenni, hogy mindennek megvan a menete, ő meg azt hajtotta, hogy "de ő megy és legyőzi a rossz fiút, aztán minden happy lesz."
13-as vagyok
Nem úgy értettem, hogy benned van a hiba, hanem, hogy más az ízlésed. Például én azért nézek akciófilmeket, hogy az agyam kikapcsoljon nem pedig a film logikája vagy története miatt. Viszont nem igazán tudok végigülni egy Sherlock Holmest, azt csak olvasni tudom, számomra csak úgy érdekes.
Neked más az agyad te a logikát keresed a filmekben, de lehet, hogy ahhoz, hogy ezt megtaláld nem a szuperhősös filmeket kell nézned, mivel ezek fantáziavilágokon alapszanak nincs bennük túl sok logika, persze belemagyarázhatod, de nem érdemes. Neked inkább olyan filmeket ajánlanák, amit az öcsém is néz, dokumentációk tudósokról és hadvezérekről, én egyet sem tudok végigülni, de az öcsém tucatszámra nézi őket.
Érdekes, hogy a fantasy filmeket, fantasy történeteket viszont szeretem, hiába kitalált csak legyen meg a logika a felépítésében, ne mondjon magának ellent a világ kiötlője vagy a főszereplő. Az analitikus beállítottságú főszereplőket meg eltántoríthatatlanul kutatom... bár kevesen vannak :D
Az Agatha Christie adaptációkat például utálom, mert hiába nyomozás, hiába logikus úgymond, olyan nyomok alapján jutnak el a megoldáshoz, amiről a néző nem tudhat, ergo nem lehet együtt gondolkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!