Mi történne, ha a csillagkapu másik oldala felől lép vki az eseményhorizontba?
A linkben lévő kép csak illusztráció, mindjárt mondom miért.
Ha lent egy bolygón lenne a kapu, akkor mi sem egyszerűbb, a tárcsázó felőli oldalon (ahol a földi kapu esetében a rámpa is van) kell belépni és kész. DE a linkelt képeken egy űrben keringő kapu van, na azon nem is látszik, hogy melyik a jó oldala, és hát fent-lent irány sincsen a valóságban az űrben, szóval kettőt fordulsz azzal az ugróval és máris elfelejted melyik oldalon jöttél ki abból a kapuból, 50% csak az esélye, hogy ua. oldalon is mennél befelé a kapuba...
Azt többször is megemlítik mind3 CsK-sorozatban, hogy amennyiben egy bejövő féregjáratba lépne be vki, az megsemmisül, de azt nem, hogy akkor mi van, ha a féregjárat ugyan kimenő, de a kapu másik oldaláról lépnél bele.
Egy még jobb kérdés: Ha abba az űrbeli kapuba fejjel lefelé repült volna bele az Ugró?
Az űrben nincs fent-lent a valóságban. Csak hogy könnyebb legyen néznünk a filmet, illetve azon se kelljen agyalnunk, hogy két találkozó hajó hogyan nem fejjel lefelé találja egymást, kb csak ezért van az, hogy minden (éppen odakint lévő) hajónak északra néz a felső része és délre az alja, ez alól csak az a rövidebb időtartam a kivétel, amíg máshogy kell pályán lenni az adott bolygó körül (erre jó példa az is, ahogyan a Star Wars II. rész nyitójelenetében Amidala szenátornő hajója megközelíti a Coruscant déli féltekéjét), de a leszállás megkezdése előtt vagy a felszállás befejezése után már az egyenlítői síkba esik a hajó vízszintes síkja, és észak=fent, dél=lent (és ehhez képest a hajó kizárólag az említett kivételhelyzetekben fordul el a hossztengelye mentén/körül 180°-kal, azaz kerül fordított állású helyzetbe [azaz fejjel lefelé]).
Ha egy bolygón álló csillagkapuba menne bele egy ugró vagy egy dárda/vadász fejjel lefelé (nemtom miért csinálna ilyet, de most tegyük fel), és a célkapu is egy bolygón van, akkor a logika szerint a célkapuból is fejjel lefelé jönne ki, hiszen ugyanazt az állapotot rakja újra össze a célkapu, amit a kiindulási kapu lebontott.
DE vajon akkor hogyan jönne ki a hajó a bolygón lévő célkapuból, ha egy űrkapuba lépett bele (a hajó hossztengelye körüli teljesen véletlenszerű szögben fordulva)? Hiszen a valóságban nem kell tudnunk az űrben repülés közben azt, hogy merre van a fent és a lent (de még azt sem lehet könnyű megállapítani, hogy hol van az ekliptikai sík és attól melyik irány az észak), és ezzel máris visszatértünk a komment kiindulásához, azaz honnan tudni egy űrkapuba belépés előtt azt, hogy jól akarunk-e belemenni?
Szerintem ebben az esetben, a féregjárat pozíciójától függ, hogy miképp lép ki rajta az ami bejutott. Tehát maga a gyűrű, csak a járat létrehozásában játszik szerepet, másban nem.
Úgy képzelném el ezt a szitut, mintha egy pvc csövet fektetnék egy asztalra és mind a két végére helyeznék egy-egy hajgumit, amik a rögzítés hiányában simán tudnak forogni a járat körül. A cső maga nem deformálódik, hiába tekergetem a két hajgumit. Az anyag olyan pozícióban lép ki, mint be. Eléggé baltával faragott a példa, de jobb nem jutott hirtelen az eszembe.:D
Vagy van magának a gyűrűnek egy beépített detektora ami képes érzékelni a gravitációs erő irányát és(amennyiben bolygó felszínén van)ahhoz igazítva rakja újra össze az utazót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!