Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nevezik az Alien-filmeke...

Miért nevezik az Alien-filmeket horrornak, ha nem is félelmetesek?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azt mondom,hogy rosszak,de szerintem sem a lények,sem a jelenetek nem hátborzongatóak.

Inkább sci-fi,mint horror.



2017. aug. 8. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert attól még lehet horror, hogy te nem félsz tőle.
2017. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert műfaj sajátosságai határozzák meg, hogy horror-e vagy sem. Nem az, hogy félelmetes-e
2017. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor vannak benne ijesztő jelenetek, hogy "na most honnét és hogyan csapnak le?", de inkább a horrornak a véres változatát hozza elő, illetve a 4. részben a gusztustalant is (amikor a szörny megszüli az utódját). Kicsit horrorisztikusabb fajta, de egyetértek veled, inkább egy durvább sci-fi!
2017. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkoriban amikor megjelent és adták a moziban akkor biztos félelmetes volt...

De ahhoz képest hogy régi,még mindig a legjobb sci-fi horror szerintem.

2017. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a félelmet és a rettegést kiváltó dolgokat valahol elhagyták a 2 rész után. valahogy nem sikerült megteremteni azt az atmoszférát ami az 1 részre jellemző volt.az egyre rosszabb folytatásokban már nyomát sem látni a már-már kézzel fogható feszültségnek,melyet a rettegés,pánik okozott.hogy hova lett az izgalom? jó volna tudni..
2017. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
+ ne felejtsétek, hogy egy 40 éves filmről van szó. Más az ingerküszöb.
2017. aug. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

az hogy horror nem törvényszerűen jelenti azt hogy ijesztő

Silent Hill 2 is nem azért remek horrorjáték mert ijesztő, hanem mert nyomasztó

2017. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem elég horrorisztikusak. A mai napig nem néztem végig egyet sem.
2017. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sem félelmetesek, én ezt azzal magyarázom hogy nem tudom beleélni magam a helyzetbe (a világűrben hadakozok egy űrhajón valamilyen földönkívüli hús vér teremténnyel), ellenben egy kísértetes vagy démonos, sorozatgyilkosos filmmel ami egy átlag városban, házban vagy más helyen játszódik.
2017. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól horror valami, mert félelmetes. Ami simán csak félelmetes, az inkább thriller. Az Alien mozisorozat szörnyes-véres és ettől horror - többek között. Az első és a harmadik rész sci-fi horror, a második és a negyedik rész sci-fi akcióhorror.
2017. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!