Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a teóriáról, hogy előbb-utóbb minden színész feltámasztható lesz CGI-jal?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint idő kérdése, hogy elkezdjenek készülni ilyesmi filmek évtizedek óta halott színészekkel, akár főszerepben. Csak mert volt egx hiteles fiatal Arnoldunk (Terminator Genisys), és egy Tarkinünk (Zsivány Egyes), azért nem kellene átesni a ló másik oldalára. Előbbieket szerintem is jól megcsinálták, de azért mégsem kellene divatot és sikket csinálni belőle, mert az az öreg és/vagy elhunyt színészek meggyalázása lenne. Ti erről mit gondoltok?
2017. júl. 2. 02:26
1 2
 1/12 TR75 ***** válasza:
100%

A Rogue One-t nem láttam, de szerintem a Terminator Genisysben a CGI Arnold nem volt annyira nagy durranás. Nem azt mondom, hogy rossz volt, vagy hogy bárki rittyent egy ilyet bármilyen kis videóba.

De komplex szerepet nem készítettek vele, és hát valljuk be, a mimikával nem is kellett foglalkozni :-D

Igen, én is azt gondolom, hogy előbb-utóbb lehetséges lesz, hogy egy színészt CGI helyettesítsen.

Közeliken ma még gyakran nagyon látszik, hogy trükk van a dologban, de olyan jeleneteknél, amiken távolabbról mutatják az adott szereplőt, már simán be lehet csapni a szemet (viszont ilyen esetekben gyakran a fizika buktatja le a trükköt).

Az egy érdekes kérdés, hogy vajon mire lesz ez jó? Például veszélyes jeleneteknél már ma is bevált dolog. Olyan jeleneteknél, ahol egy színész több szerepet játszik. Befejezni esetleg olyan filmeket, amiknek a forgatása közben valamelyik színész például meghal, vagy valami miatt időlegesen kiesik (és ilyenkor is jár neki a lóvé, mert a képmása látható lesz a filmben?). Akkor is használható, ha valami miatt fontos, hogy hű legyen a szereplő egy már halott személyhez. Jelenetek újrahasznosításánál is.

Viszont azt nem hiszem, hogy például komplett új filmeket forgatnának mondjuk Buster Keatonnal vagy Marilyn Monroe-val ezzel a technikával. Ki a csudát érdekelne? Kuriózumként eleinte lehetséges. De aztán... Olyan lenne ez, mint a 3D mozi. Először nagy durranás volt, de mára már lecsengett körülötte a felhajtás.

2017. júl. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: Elképzeltem, hogy teszem azt Bruce Lee halálának ötvenedik évfordulója alkalmából kreálnak egy filmet vele a főszerepben. És ugyanígy másokkal is. Remélem, hogy ez nem fog eljönni.
2017. júl. 2. 09:16
 3/12 TR75 ***** válasza:

Hm, hát nem tudom, ennek lenne-e értelme. A mai generációnak szerintem már nem mond semmit a neve. Nem tudnának nagy bevételt csinálni. Persze, aki látta a filmjeit, lehet, hogy megnézné, de ez is kétséges.

Ilyen értelemben nem hiszem, hogy használnák a technikát. Olyat még elképzelhetőnek tartanék, hogy például a Halálos játszmát az eredeti forgatókönyv szerint befejeznék, bár a többi szereplőt is trükkel kellene mutatni, szóval a befektetést nem éri meg.

2017. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor is el kell valakinek játszania a szerepet. CGI kockák nem színészek.

Játékokban is színészeket fogadnak fel a videókhoz és a mozgás animálásához.

Más fogja játszani az adott karaktert?

Akkor már ott a smink ez a hasonmás.

Életmű filmekben jól bevallt eljárás.

2017. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TR75 ***** válasza:

Igen, ma még szokás előjátszani a szerepet, de szerintem ez leginkább amiatt van, mert a teljesen számítógép által animált szereplők esetében a fizika nem igazán működik.

Na, meg ugye a mimika.

Igen, a smink megoldás lehet, de amikor például veszélyes jelenetről van szó, akkor a smink nem segít.

2017. júl. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De mit ér egy ember az arcával?

A szinészi játék akkor nem kell? Nem hinném hogy ez valaha megvalósul, mert akkor kb egy bábjáték lenne a film, ha mégis igy történne, simán csak nem néznék több filmet, ahogy kb senki más, és úgyis visszatérnének a bevált normális módszerhez.


Amúgy nem feltétlen meggyalázás, el tudom képzelni hogy a sok Hollywoodi szupersztár örülne neki, hogy még halál után is őt nyomják, persze biztos sokan meg nem. Szóval ez egyéntől függ.

2017. júl. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TR75 ***** válasza:
A mimika nagyon sokat jelent. Próbálj meg egy olyan filmet megnézni, amiben nincs mimika. Gyakorlatilag az érzelmek kifejezése akkor nagyon minimálisra szűkül, az irónia észrevehetetlen lenne, és hasonlók. Maga a cselekvés nem olyan nagy kunszt (a fizikai modellezése a nehezebb). Az igazi kihívás a finom mozgások, arcjáték és egyebek. Sok számítógépes animáció legnagyobb hibája pontosan ez. Gyenge mimika (a fizikát szerintem hajlamosabbak vagyunk elnézni).
2017. júl. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: Mimika ide vagy oda, Tarkint egész jól összehuzták a RO-ban. Vagy ez a színésznek köszönjhető, akire rámontírozták az arcát? Bevallom, ilyen szinten nem értek hozzá.
2017. júl. 6. 10:14
 9/12 A kérdező kommentje:

összehuzták=összehozták


És amit még akartam írni: Akik nem tudtak bennfentes infókat a filmről, azok közül sokan azt hitték, hogy egy hasonmás színészt látnak, eszükbe sem jutott, hogy CGI.

2017. júl. 6. 10:15
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönjhető=köszönhető
2017. júl. 6. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!