Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Új Alien filmben ez akkor...

Új Alien filmben ez akkor hogy van?

Figyelt kérdés

Spoiler:

A végén kiderül hogy David hozta létre a vírus olyan formályát amelyet az eredetiben látunk. Viszont több kérdés ezzel kapcsoltban. Ha a vírus minden élőlényt megfertőz akkor mikor a bolygóra érkeztek miért nem találkoztak hibridekkel? A másik hogy egy Space Jokie van az eredeti alienben ami tele van tojásokkal. Az hogy került oda? Illetve az egész Space Jokie populációt kiirtotta david vagy csak egy városnyit?


2017. máj. 18. 18:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Persze, létezett is. David kifejlesztett egy tojást, amiből hasonló faj született, mint amit az Alienben láttunk. De a két fajta nem ugyanaz, tehat csak rokonok, ha úgy tetszik. Látszik a különbség a kettő között: erre írtam a testbeli felépítést mind újszülött mind kifejlett korban. David is xenomorphot alkotott (azonos faj), csak más fajtát.
2017. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
R. Scott azt mondta,a filmben választ kapunk arra, hogy jött létre ez a "fegyver". Ő fegyvernek nevezi a xenomorphot. Nem azt mondta, h David műve az a faj, amit az Alienben látunk. A létrejöttére kapunk választ. És valóban: kell egy női egyed (a teremtés során létrehozzák). Ezt a black goo-val atvaltoztatjak Alien Queen-né (férfira máshogy hat, erre rengeteg példa van a prometheusban), ami később a tojásokat rakja. Bár annyira nem tisztázták magát a folyamatot, de a lényeg ez.
2017. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

na így már azért jobban esik a szivemnek a sztori. Szóval akkor mégiscsak a space jokeyk egyrészt ősiek stb. másrészt az elienek nem akkor készültek el. Mondjuk lehet hogy a space jokenak aki lezuhant egy ősi space jokeyvolt amit megtaláltak. Mert kb minimum 7 méteres inkább 12 méteres. [link]

Igazából ő a space jokeyknak is az őse. Szóval lehet hogy ő megtalálta vagy belebotlott az alienekbe vagy egy ősi space jokey fegyver. Nem tudom de más mint a prometheusban. Mondjuk nekem tetszett a covenant. Nem a film de a lezárása zseniális meg david is a szivem csücske :)

2017. máj. 24. 22:09
 14/16 anonim ***** válasza:

David karaktere nekem is tetszik ;) a covenant lelke...

Hát, sok elmélet lehet. Nekem két elméletem van.

1. az a SJ bárhogy is, de az lv426 (?, rossz vagyok a számokban) -ra került. Vagy bombázni ment, vagy utómunkálatokra, ki tudja. Viszont az biztos, hogy akkor már az a bolygó xenomorphokkal benépesült és királynő is volt rajta. Aztán ez a SJ már megfertőződött, nem tudott elmenekülni. Szerintem a Juggernautok nem szállítottak tojásokat, túl veszélyes. Az urna sokkal kiszámíthatóbb. Bár ki tudja, lehet, erre sokkal később jöttek rá. :)


2. A Juggernaut tojásokat szállít (nem urnákat), hogy beindítsa a xenomorph gyártást az adott bolygón. Ehhez kéne egy önjelölt önfeláldozó (az Alienben látott SJ), hogy elinduljon a lavina. Ilyen önfeláldozó engineert a prometheus elején is láttunk, ő indítja be az életet a Földön, miután megitta a black goo-t. Szóval lehet, hogy ez náluk valami nagy megtiszteltetés.


És hogy magasabb? Ja, biztosan. Végülis evolúció van, változhatnak. De az is lehet, hogy mivel elég fejlett fáj, több bolygót benépesítettek, és a magasabb fajták egy gyengébb gravitációjú bolygóról jöttek. Ez a gondolat már az Alienben is megjelenik egyébként: Ripley a Holdon született, azért olyan magas ;) legalábbis interjúkban voltak erre utalások.

2017. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

[link]

ez több mint 100% os eltérés. Tegyük fel az egészséges emberek között van aki 150cm van aki 250cm ez még mindig nem 100% (Én 188cm vagyok kemény öt centivel nagyobb mint Ripliey) Viszont a Space Jokeyk között minimum 300% a különbség.

2017. máj. 25. 06:09
 16/16 anonim ***** válasza:

Jaja. Ezért mondtam, hogy lehet a különböző bolygókról való származás az oka. Vagy evolúció. Az emberi faj például folyamatosan nő a története során. Lehet, h ők még töpörödnek :D


De igazából ezekben a filmekben sok a nyitott kérdés/történés. Ezert mind a te mind az én gondolatom is szerintem megállja a helyét. :) ha logikusan felépített, akkor bármi belefér.

2017. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!