Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Új Alien filmben ez akkor...

Új Alien filmben ez akkor hogy van?

Figyelt kérdés

Spoiler:

A végén kiderül hogy David hozta létre a vírus olyan formályát amelyet az eredetiben látunk. Viszont több kérdés ezzel kapcsoltban. Ha a vírus minden élőlényt megfertőz akkor mikor a bolygóra érkeztek miért nem találkoztak hibridekkel? A másik hogy egy Space Jokie van az eredeti alienben ami tele van tojásokkal. Az hogy került oda? Illetve az egész Space Jokie populációt kiirtotta david vagy csak egy városnyit?


2017. máj. 18. 18:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Eredeti space jokie akinek a hajója tele van tojásokkal
2017. máj. 18. 18:49
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Az eddigi információk alapján ezek a Prometheus és Alien Covenant filmek nem passzolnak az eredeti Alien univerzumba, tehát ez a két film, amik elvileg az Alien filmek (sőt velük együtt még az AvP filmek) előzményei lennének egyszerűen nem illeszkednek az eredeti storyba, gáz de ez van. A 8ik utas kb 100 évvel a mostani Alien Covenant előtt játszódik, az AvP filmekből (és könyvekből) kiderül ez az idegen faj évezredek óta létezik. Egyszerűen baromság h a David hozta őket létre, meg egyébként hogyan lett volna képes rá, nonsense.
2017. máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

David az egész bolygót kiirtotta, de valószínűleg a fajt nem, tuti léteznek még más bolygókon ha ilyen űrhajót voltak képesek építeni

Voltak hibridek, de csak éjszaka jöttek elő

(Amikor megjelent david és elriasztotta őket)

2017. máj. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a két valosz hasznos. Én is úgy képzeltem hogy a Space Jokiek nak semmi köze az emberekhez. Hogy az alienek valamilyen extrém körülmények között élő idgen faj. Aminek valami vérszívó miatt kell savas vér meg hasonlók.

Másrészt a Space Jokey sokkal nagyobb volt az eredetiben vagy 6-7 méter magas vagy még nagyobb. Nem csak két és fél méteres.

[link]


Szóval az eredetiben egy idegen űrhajó (amiben idegenek utaznak) megfertőződöt alienekkel ahol nyílván egy királynő is volt a sok tojás miatt. Másrészt ettől halt meg a Space Jokey akiből kirobbant.


Aha szóval akkor mégiscsak tele volt a bolygó hibridekkel csak elrejtőztek. Akkor elvileg máshol még élhetnek Space Jokikek.

2017. máj. 19. 16:20
 5/16 A kérdező kommentje:

[link]

ez nem maszk organikus... sokkal nagyobb nem emberszerű és csatlakozik a bordájához

2017. máj. 19. 16:34
 6/16 anonim ***** válasza:

Helyesbítés: a Covenant a Nyolcadik utas előtt kb. 19 évvel játszódik, tehát még mindig előzménytörténet. A Covenant 2103-ban játszódik, az eredeti Alien eseményei 2122-ben történnek.


A David-del kapcsolatos helyzet a filmben egy nagy kamu vagy nagy hiba. Szerény véleményem szerint David valamiért bekamuzta ezt. Egyrészről már a Prometheus-ból is egyértelműnek tűnik, hogy a xenomorfoknak létezniük kellett. Másrészről néhány héttel ezelőtt a stúdió pont kitett egy olyan nyilatkozatot, hogy a film bizonyos eseményei ellenére nem hagyják figyelmen kívül az AVP idővonalát. Tehát 2004-ben is már bőven léteznek a xenomorfok és azok kikerültek a Tervezők kezei közül. Mindezáltal hatalmas pofon és öngól volna, ha Ridley Scott ezt mégis komolyan gondolta volna a Covenant-ben. Az egész arra mehetett ki, hogy még több kérdést tegyünk fel és beüljünk akárhány folytatásra. Ám a rajongók nagy része eléggé padlót foghatott ettől, ami által szerintem bajba is kerülhet a folytatás.

Emellett viszont azt hozzá kell tenni, hogy Ridley Scott valóban biomehanikus lényként tekint a xenomorfra. Mindig is így gondolt rá. Ha a Prometheus-ból indulunk ki, akkor valószínűleg a Tervezők hozták létre és nem tudtak felülkerekedni saját fegyverükön.

2017. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem amúgy a sztrorit. Csak nem tetszik a gondolat hogy az alienek nem természtes fejlődés útján alakultak. Meg hogy a jokeyk emberszerűek és közük van az emberekhez. Ha az avp beletartozik a történetbe... ami egy határ szr szerintem akkor viszont az emberez a predatoroknak meg az alieneknek is köze van? Mert a szerint a predatorok adták a technológiát a space jokeyk meg a bilológiát? Meg az alieneket is a space jokeyk. Vagy nem tudom mert ez akkora katyvasz. Szerintem az avp az egy külön dolog amknek aztán semmi köze az alien sztorikhoz.



Még egy dolog mitől sokkal kisebbek a Jokeyk mint az eredetiben? Kb harmad akkora vagy negyed akkora mint az eredeti Jokey.

2017. máj. 19. 18:27
 8/16 kr1ssz ***** válasza:
100%
Az ormányosok egy telepes-kasztyját írtotta ki. A pilóták egy amolyan militarista osztályt képviselnek nem sima telepesek. Az ormányosok TÖBB RENDSZERT is uralnak tehát nem lehet őket csak úgy elsöpörni. David nem keltette fel időben Shaw doktornőt és inkább a szöveteit felhasználva és a Juggernaut hajón megtanult technológiát kamatoztatva, Istent játszva, kísérleteket folytatott. Megveti, lenézi, esetlen-gyenge-gyarló-életképtelennek gondolja az embert, robot létére teremtő erőre tesz szert és létrehozza a xenókat hogy kiírtsa az emberiséget. Ez után jön még egy film és utána érünk az 1979-es Alienhez. Az LV426-al nincs összefüggés még.
2017. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

1. Amikor a bolygóra érkeztek... Válasz: jó kérdés, bennem is felmerült. Meghaltak? Nincs utánpótlás, nincs étel, ergo meghalnak. Csupán a szaporító szervek maradnak meg, amik, ha potenciális hordozó jön, felélednek és megtermékenyítik az alanyt. Tulajdonképpen ezt látjuk is a filmben. Nekem ez az ötletem.

2. Eredeti Alienben a SJ... Válasz: az lehet, egy másik fejlesztés. A prometheusból tudjuk, hogy a xenomorfhoz hasonló lényeket az engineerek is létrehoztak, erről tanúskodnak az urnás teremben a freskók. Az egy másik űrhajó. De egyesek szerint Walter irányította oda, ő maga pedig az Alienben látható SJ. Ez azért elképzelhető, mert Walternek van DNS-e, tehát megtámadhatja a tojás facehugger-je, tehát meg is halhat egy ilyen támadásban, ahogy ez látszik az Alienben. De nekem ez a teória sok, szerintem ez nem így van. Egyszerűen az egy másik űrhajó. Az ottani tojások és David tojásai nem ugyanazok, nem ugyanazt a lényt hozzák létre teljesen. Ha megnézed az Alien 1-et, az ottani lénynek kikelve nincs lába. Felnőve is más, mint a covenant aliene. A mostani Aliennek viszont karja és lába egyaránt van, amikor megszületik. David tanulmányozta a tervezők módszereit. Holloway említi is, h az emberiség csupán egy petricsésze. Genetikai történetünket nézve van olyan elmélet, miszerint először csak női egyedek voltak az emberek, a férfi mutáció során alakult ki később. Ha ezt az elméletet vesszük alapul, akkor a nőket lehetett tojáskent (szaporító szervek) használn, pontosabban így hozták létre a tojásokat a tervezők. Tehát létrehozzák adott bolygón az életet, létrehoznak egy humanoid fajt, abból is tojással rendelkezoket (tehát mai értelemben nőket), és azt később felhasználják, h létrehozzák a xenokat. Valszeg az eredeti Alienben a tojások más humanoid típusú fajból eredeztetett tojások.

3. Az egész tervező populációt kiírtotta David? Válasz: szerintem nem, de a black goo (az a fekete szmötyi) nagyon gyors biomorf patogen, valószínűleg végigsöpört az egész bolygón viszonylag hamar. David talált legalább egy tervező/engineer túlélőt. Az ott van a kis dolgozószobájában mumifikalva, preparált allapotban Dávid szobor alakba állítva...

2017. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

egy a sp. is másik faj volt háromszor akkora mint a filmben


kettő a roncs az lv426 több ezer éves tehát léteznie kellett jóval az egész prometheus előtt

2017. máj. 24. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!