Tudtok a Higschool DxD, Elfen Lied, vagy Sword art online -hoz hasonló animéket?
Rövidebb lett volna, ha egyszerűen csak szar animékre kérsz ajánlást. A Re:zero mondjuk akkor is megfelel a követelményeknek (gyk. az is szar).
Elfen Liedhez hasonlónak mehet a Tokyo Ghoul.
Highschool DxD-hez hasonlónak a Shinmai Maou no Testament.
Sword Art Online-hoz hasonlónak a Danmachi.
Ne privátban, nem fogadok privát üzeneteket.
Válasz a pü-re:
Mindent. Rengeteget kísérletezek alacsony értékelésű cuccokkal, ismeretlen és népszerű cuccokkal, régiekkel és újakkal, jókkal és szarokkal. Több száz anime adja a tapasztalatot, ami alapján eldöntöm, mi mennyire jó. Ez a csomag, minden, ami eddig szóba került ez alatt a kérdés alatt, nem mindennek az alja, vannak ezeknél sokkal rosszabbak. De a legjobb sem jobb gyenge átlagosnál.
Nem, a kérdező volt az.
A Re:zero hibája pedig az, hogy ez is csak egy a sok isekai pszeudo-hárem közül. Egészen pontosan semmit nem tesz hozzá a formulához az alkalmankénti edgy véfrürdőn kívül, cserébe a cselekmény előrehaladását szinte teljes egészében plot device-okra építi.
Azért van benne egy elég erős karalterfejlődés, ami ívet ad ennek az egésznek. Plusz bár klisékből építkezik, az összkép mégis elég egyedi, a sztori pedig kiszámíthatatlan.
Nekem az is tök érdekes ebben az animében, hogy igencsak megosztó. De nem csak úgy, mint egy SAO, vagy bármely felkapott tucat shounen, ahol van a Casual, nem túl nagy elvárásokkal rendelkező tömeg és a kritikusabb, tapasztaltabb "elit", nem. Ahogy én látom itt a kritikus elit is eléggé megoszlik.
Tökéletesnek, vagy minden idők legjobb animéjének én se mondanám, de engem nagyon szórakoztatott és az elejétől a végéig lekötött.
Személyiségfejlődés van, de nem fokozatos, szinte csettintésre történik. Az író alig vette figyelembe, hogy Subaru és mindenki más nem ugyanabban az idősíkban van, Subaru egészen felfoghatatlan módokon jut megoldásra, nem sokat próbálkozik, hanem 2-3 után egyszer csak megszállja a szent lélek és a görög mitológia összes múzsája. Ez kb. meg is áll Subarura és Remre, a többinek még jól definiált személyisége sincs, ami fejlődhetne, pusztán jellemvonásai.
A plot device pedig olyan írói eszköz, amely működése nincs megmagyarázva, de mindig úgy működik, hogy a lehető legkényelmesebb módon, mintha csak csoda vagy isteni közbeavatkozás volna, mozgatná előre a cselekményt. Ebbe kicsit belegyúrtam a plot convenience-t is, nem tudom, ennek a kifejezésnek van-e magyar megfelelője. Az egyik (device) ugyanis egy konkrét eszköz, személy vagy képesség, a másik (convenience) pedig sokkal általánosabban a szereplők számára indokolatlanul előnyösen alakuló helyzet (valami véletlenül pont ott és úgy van/történik, hogy kihúzza őket a bajból).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!