Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi lenne médiaérettségi...

Mi lenne médiaérettségi kiindulási alapnak megfelelő?

Figyelt kérdés

A feladatom a következő:

Készítsen egy négy kapcsolatot bemutató, 3-4 perces filmetűdöt, vagy 16-20 képből álló fotósorozatot arról, hogy milyen tárgyak, szituációk, képi motívumok, emlékkötők jellemzik a családtagok (apa és fia, anya és lánya, házastársak, testvérek, tb.) meghitt, bensőséges viszonyát.

Leforgatott filmjében/fotósorozatában érzékeltesse a szereplők közötti viszonyt, amely lehet emlékezetre épülő, fejlődő, változást eredményező. A jelenetsor/fotósorozat feldolgozásához készítsen beállítástervet (forgatókönyvet, story boardot). A beállítástervek lejegyzése során törekedjen arra, hogy a szereplőket változatos helyszíneken és kameraállásokkal mutassa be, s amelyek őket, életvitelüket leginkább jellemzi.

Munkájához csatoljon (a vizsgakövetelményekben előírt terjedelemben) munkanaplót, amelyben ismerteti koncepcióját, a megvalósítás során adódó problémákat, a választott formai megoldások különbözőségének értelmezését, indoklását és az elkészített filmjelenetekkel, fotósorozattal kapcsolatos önértékelést!


Namost én a képsorozatot választottam és azon belűl is a tárgyakat, melyek a bensőséges családi viszonyokat jellemzik. Szerintetek milyenekre lehetne itt gondolni?Én gondoltam egy asztalra, ami gyertyafénynél ég, vagy egy játékra, mely a gyermekkorra utal.Kérhetnék ötleteket tőletek még, hogy minél jobban sikerüljön?


Előre is köszi.


2010. ápr. 22. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetne mondjuk egy konyhapult, amin egy ottfelejtett, összelisztezett mackó van egy nyújtófa mellett. Vagy cumi, ami leesett egy varrósdoboz mellé. Könyvön heverő szemüveg, mellette karóra, vagy bögre.

A médiatanárod nem segít neked a projekt elkészítésében? Az enyém tavaly nagyon rendes volt, minden héten leült velem egy-két órára és összedolgoztunk.

Sok sikert hozzá!

2010. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! De igen, segít csak néha olyan hülye ötletei vannak amit nem tudok normálisan megvalósítani, és mondani sem akarom neki, hogy ezt nem. Persze egy-két ötletem nekem is van, remélem az is bejön neki.

Még1x köszi!

2010. ápr. 23. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!