Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Angol tanulás filmekkel?...

Angol tanulás filmekkel? Lehetséges? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten h a legkönnyebb módszer az angol tanuláshoz az az ha angolul nézünk filmet, magyar felirattal. Mivel nincs sok alapom angolból, még az alapokat sem tudom, alig pár dolgot de szükségem van az angolra a továbbtanuláshoz és megszeretnék tanulni angolul. Ha néznék filmeket angolul, de magyar felirattal az segítene az angol megtanulásához? De mégis hogyan? Volt már h néztem angolul filmet magyar felirattal, de semmit sem értettem belőle csak a feliratot olvastam végig, akkor hogyan tanulnék meg angolul ha nem is értek belőle semmit csak a feliratot olvasom? Elmondják a szöveget de én arra képtelen lennék megismételni, vagy értelmezi. Akkor nem értem mégis h tanulnék meg ha csak a feliratot olvasom, a beszédre meg képtelen lennék odafigyelni, mert semmit sem értek belőle, ez olyan nekem mint a kínai. Szóval nem értem h lehet így megtanulni angolul, ha még azt sem tudom mit mondd, hiába van ott a felirat egyáltalán nem értek belőle semmit, és képtelen vagyok odafigyelni rá mert semmit sem értek, még megismételni sem tudnám. Az interneten azt írta ha nincs alapod akkor magyar felirattal kell nézni, ha viszont van egy kevés akkor már angol felirattal, és később már csak angolul. Nekem nincs sok alapom, szóval elsőnek a magyar felirat lenne az ideális, csak nem értem h h lehetne így megtanulni!?
2016. júl. 13. 16:14
 1/3 HalkHogen ***** válasza:
Hát ha még az alapokat se tudod, akkor inkább azokat kéne megtanulnod. Először szerintem olvasnod kéne nagyjából megtanulnod (1000 kérdés - 1000 válasz; ilyesmi könyvek). Ha a szövegeket megérted, utána jöhetnének a filmek. Bár azokból se az Amerikai pitét meg ilyen baromságokat ajánlom, hanem inkább természetfilmeket, ismeretterjesztő filmeket, ahol van narrátor, s nem beszél gyorsan.
2016. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 8 éve csak angol nyelven nézem a filmeket, magyar felirattal. Semmit nem tanultam belőle. Így elmentem tanfolyamra, és ott kezdtem megjegyezni, tanulni az angol nyelvet.

Ma már azt veszem észre, hogy ha nincs magyar felirat akkor sokkal jobban megértem mint amikor van.

2016. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem eloszor olyan filmeket nezz angolul, amiket mar lattal, +rajzfilmeket, amiknek egyszeru a nyelvezete. ez csak az alapok utan, mert igy tenyleg semmi ertelme.
2016. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!