Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A trónok harca sorozat cselekm...

A trónok harca sorozat cselekménye kinek az utasítása szerint alakul?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy George R. Martin elmondja a cselekményt, és ez alapján írják a forgatókönyvet úgy ahogy a könyvben lesz, vagy az írók maguk találják ki a sztorit? Eddig nagyjából azért összhangban volt a könyv és a sorozat, de ez így is marad vajon? Hallottam, hogy kiszállt az öreg a forgatókönyv írásból, hogy legyen ideje a könyvvel foglalkozni, de az3rt instruálja a sorozatkészítőket?

2016. máj. 26. 10:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem rossz a sorozat. Sőt,jó. Nekem csak azzal van bajom,hogyha megfilmesítünk egy könyvet, akkor haladjunk már aszerint a cselekményben. Nem megkönyvesítik a sorozatot vagy mi.
2016. máj. 30. 08:09
 12/12 anonim ***** válasza:

"Nekem csak azzal van bajom,hogyha megfilmesítünk egy könyvet, akkor haladjunk már aszerint a cselekményben."


Ez szép és nemes gondolat, de ritkán működik. A sorozatban akkor állt be a törés, amikor a harmadik könyvről áttért a 4-5. könyvekre. E két könyv egymás mellett halad párhuzamosan, és ráadásul rengeteg új karaktert vezet be, akik minden bizonnyal elvennék a főszereplők screentime-ját. Ezért is most került a képbe Euron Greyjoy, nem pedig az ötödik évad elején. És akkor még Victariont, a másik két Martellt és még tucatnyi karaktert kihagytak. A könyvsorozat túlságosan monumentális, hogy rendesen kövessék, több helyen egyszerűsíteni kell, vagy némely esetben egyértelművé kell tenni olyan dolgokat, amikre a könyv inkább csak céloz, de nem mondja ki. Erre nagyon jó példa pl. A gyűrűk ura. Bár ott azért követik a cselekményt, de bele kellett, hogy nyúljanak, mert nem lett volna olyan izgalmas. Az adaptáció nem annyi, hogy kimásoljuk a könyvet, mert rengeteg dolog máshogy működik a két közegben.


Összhangban fognak maradni, mert GRRM három, kulcsfontosságú pillanatot is elmondott nekik, legutóbbit az ötödik rész végén lehetett látni, ami a könyvekben is kiderül, de lehet, hogy máshogy.

2016. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!