Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A trónok harca sorozat cselekm...

A trónok harca sorozat cselekménye kinek az utasítása szerint alakul?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy George R. Martin elmondja a cselekményt, és ez alapján írják a forgatókönyvet úgy ahogy a könyvben lesz, vagy az írók maguk találják ki a sztorit? Eddig nagyjából azért összhangban volt a könyv és a sorozat, de ez így is marad vajon? Hallottam, hogy kiszállt az öreg a forgatókönyv írásból, hogy legyen ideje a könyvvel foglalkozni, de az3rt instruálja a sorozatkészítőket?

2016. máj. 26. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Elmondta nekik, mi lesz a végén, de a sorozat néhány esetben másik úton jut el odáig.
2016. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Már az 5. évadban nagyrészt nem az volt mint a könyvben, és a 3. évadban volt az első nagy változtatás. Egyre több lesz, főleg hogy már a sorozat megelőzte a könyvet. Végeredmény eredetileg ugyanaz lesz, de az út más. Amúgy úgy van ahogy az első mondja, de szerintem azért mielőtt véglegesítik a sorozat forgatókönyvét biztos vet rá gy pillantást ő is.
2016. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Elmondja GRRM, hogy hogyan folytatódik a sztori, ők meg valamilyen úton-módon eljutnak oda, nem feltétlen ugyanúgy. A hatodik évadból azt tudjuk biztosra, hogy a Hodorral kapcsolatos rész George utasítása szerint készült.
2016. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Igen, Martin megosztotta velük a történetet, de lényegében szabad kezet kaptak, ami meg is látszik...

A 6.évad előtt azt mondták, hogy nem a legtöbb dologban nem lesz spoiler a könyvolvasók számára, tehát már nagyon sok dologban eltérnek/el fognak térni.

De ha jól emlékszem, akkor Martin 3 meghökkentő dolgot említett, amik meg fognak történni a sorozatban és könyvben is:

1) Shireen elégetése.

2) Hodor "eredete".

3) A történet vége felé egy csavar.

2016. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Most már világos.

Tényleg jobb volt a sorozat amíg a könyv szerint haladtak.Bár a főbb dolgok azért egyenlőre stimmelnek. Én legalábbis nem emlékszem olyan durva eltérésre. Lehet, hogy azért butítják le a sorozatot, hogy könnyebben meg lehessen érteni. Az első két évadnál azért rendesen kapkodtam a fejemet. A könYvet csak utána olvastam.

Csak jönne már ki a hatodik könyv végre! Nem emlékszem, hogy valaha ennyit vártam volna egy folytatásra :-D

2016. máj. 27. 09:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább a fő probléma az, hogy egy évad 10 rész.

Így is elég gyorsan haladt a sorozat, kimaradtak események, de másképp nem lehetett beleszuszakolni 10 részben. Ha pedig nagyon elnyújtanák, akkor pedig lehet unalmasabb lenne.

Nagyjából szinkronban van a könyv és a sorozat, amennyire képes rá, főbb események azonosak.

De ugyebár a sorozatnak sem feltétlen célja, hogy ugyan úgy csináljon meg mindent, ahogy a könyvben van.

Egyébként már George tudja a történet végét és meg is osztotta, illetve még a főbb jeleneteket. Tehát ha netalántán történne vele valami, vagy pedig jelen esetben, hogy megelőzte a sorozat a könyvet, akkor is be tudják fejezni, illetve utóbbinál nem kell leállni, és még nagyjából azonos is marad.


Én nem vagyok ennek a könyv vs sorozat háborúnak része, szerintem mindkettő nagyon jó. Bár én fordítva csináltam: sorozat aztán könyv. Igen való igaz, sok eltérés van benne, de attól még jó. Sorozat hányszor sokkolt, hányszor adta meg azt a drámai érzést, ami nagyon kevés film és konkrétan 0 sorozat képes rá (ennyiszer)

Nagyon kevés olyan könyv van, amit jól filmesítettek meg. Szerintem inkább örüljünk, hogy a HBO kezébe került és még George is segítette a forgatókönyvíróknak. Nélkülük ki tudja milyen lenne, vagy George halála után kezdték volna el...

Illetve akárhogy is nézzük: a Trónok harca ott van a legjobb sorozatok között. Szerintem senki sem tud egy olyan sorozatot mondani, amibe nem lehet belekötni. Ráadásul 1 könyv adaptációt, ahol nem tudom rámondani, hogy hát a könyvben nem is így volt... a könyv sokkal jobb... (Az Elit alakulat jutott eszembe, mint HBO sorozat és egyben még szintén az egyik legjobb háborús sorozat, ott nem tudom mennyire tér el, könyvet nem olvastam, ugyebár ez történelmi, azért nyilván kötött...)

2016. máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utsó válaszolóval!

Annyira divat lett mindent fikázni, néhány dolgot meg az egekig emelni, h nem is értem mit akar pár ember.

Mondjuk pont le is tojom, nekem a sorozat és a könyv is nagyon tetszik, egymás kiegészítőjének tartom.

Jó látni a szereplőket a sorozatban és jó megismerni őket részletesebben a könyvben, ennyi.

Akinek nem tetszik, az ne nézze és kész!

2016. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most ki fikázott micsodát? Nekem jobban tetszik a könyv. Ez is egy vélemény. Egy szóval se mondtam, hogy a sorozat rossz.
2016. máj. 29. 21:58
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem ebben a kérdésben, de amúgy, ha utánaolvasol, szinte mindenhol azt írják, hogy a sorozat milyen szar, kb. nézhetetlen.

Az ilyenek hol élnek és mit szívnak? :D

2016. máj. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem pl. többször is szinte fájt néznem a sorozatot...
2016. máj. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!