Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy film egy fiú és egy lány...

Egy film egy fiú és egy lány szerelméről: a lány igen hamar elfordul a fiútól, aki később író lesz és soha többé nem látja a lányt; melyik ez a film?

Figyelt kérdés

Nagyon régen láttam a filmet, összesen két alkalommal. Talán francia, vagy német film lehet, olyan 80-as évekbeli lehetett. Azzal kezdődött, hogy interjút csináltak az íróval, aki elmesélte kamaszkori szerelmét. Amire emlékszem a filmből, hogy magázták eleinte egymást, noha még 18 évesek se voltak. A lánnyal egy séta alkalmával megcsókolták egymást, épp a lány kérésére. A srác azonban túl komolyan vette a kapcsolatot és elég fiatalon feleségül akarta venni ezt a lányt. Aztán emiatt a lány eltávolodott tőle és a fiú végül nagyon megbántva érezte magát. A film azzal ért véget, hogy az író soha többé nem látta a lányt.

Hogy valós történeten alapult, vagy sem, azt nem tudom. De nagyon szép film volt, még a srác kissé bosszantó naivitása ellenére.

Valaki ismeri? Meg tudnátok mondani a címét.



#film #szerelem #interjú #kamasz #író #ismeretlen a cím és a szereplők
2016. máj. 2. 16:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
fekete-fehér volt vagy színes?
2016. júl. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a leírásod alapján engem is nagyon érdekelne, hogy mi a film címe. :)


Kutakodtam kicsit a neten, de kevés sikerrel. Két filmet találtam:

Ha fekete-fehér volt: [link]

Ha színes: [link]

2016. júl. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Színes volt természetesen nem fekete-fehér. Bár a film cselekménye lehet, hogy korábbi, mert leginkább biciklivel közlekednek benne, tehát lehet, hogy a történet a 60-as, vagy 50-es években játszódik. Egy ismerősöm is emlékezett a filmre, s ő ezt szűrte le belőle, de megmondani nem tudta ő se a címét.

Mindjárt megnézem ezt a két linket.

2016. júl. 30. 14:19
 4/19 A kérdező kommentje:

Megnéztem mind a két linket található film adatai. Sajnos egyik sem az.

A film számomra leginkább televíziós romantikus drámának mondható. A fiú, aki benne volt szőke hajú volt, magas és fess. Külsőre talán Kinizsi Ottóhoz lehetne hasonlítani, de nála azért jóképűbb volt. A lány olyan szőkés-barna hosszú hajú volt, magas, vékony, rendkívül bájos, tüneményes, okos teremtés.

Amikor a fiú azon volt, hogy már most feleségül veszi, akkor fel akarta rúgni egész addigi terveit és álmait, és munkát akart vállalni. Az apjától akart kérni, aki mintha mesélt is volna neki arról, hogy ő miként küzdötte fel magát, s talán a srác előtt is ez a kép lebegett. Ám apja is próbálta jobb belátásra bírni, több megfontoltságot javasolva.

A fiúnak volt még egy kisöccse is. A lánynak sok levelet írt, azokban kezdte el a csókot követően tegezni. Egyszer a lány úgy hagyta faképnél, hogy elbiciklizett mellette a barátaival. Még ezek a részletek ugranak be.

2016. júl. 30. 14:28
 5/19 anonim ***** válasza:

Pár tipp.


Két angol lány és a kontinens (1971)

https://www.youtube.com/watch?v=JWZDAtNNn7E


Egy kis romantika (1979).

https://www.youtube.com/watch?v=kPI1IRjonRE&t=120s


Házibuli (1980).

https://www.youtube.com/watch?v=Rnzc2-ciO8o



Esetleg eszedbe jutott róla még valami?

2017. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A Házibuli egyből kizárva, azt nem lehetett volna elfelejteni Sophie Marceu miatt se.

A másik kettővel sem azonos sajnos.

2017. márc. 21. 12:15
 7/19 anonim ***** válasza:

Ezt kizárhatjuk?


[link]

2018. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ezt is. Nem volt ilyen rövidhajú a csaj és a srác nem volt szemüveges
2018. márc. 3. 15:38
 9/19 anonim ***** válasza:

Tudnál adni a városról, ahol játszódik egy leírást?

Minden részletet, amire emlékszel.

2018. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Vidéki város. Nagy zöld környezet. Ahol megcsókolták egymást vmiféle angolkert, vagy park lehetett pavilonnal. Az emberek inkább biciklivel jártak, alig akadt autó, szerintem a cselekmény ideje jóval korábbi a film készültének ideje között. A srác apja alighanem vendéglátós volt, s tőle akart munkát szerezni a fiú, amikor el akarta venni a lányt. A srácnak volt egy kisöccse is. Az egyik jelenetben a lány épp biciklivel lógott meg a fiú elől, amikor az megint kereste, miután leveleket irogatott neki, hogy feleségül venné.
2018. márc. 7. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!