Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Szex és New York 3x09...

A Szex és New York 3x09 részében ezt hogy értette Samantha?

Figyelt kérdés

Mikor az új pasijának rossz izű a spermája, ez a párbeszéd zajlik le a lányok között (írom zárójelben az eredetit is, hátha úgy valaki rájön, mert a magyar verziónak nem sok értelmét látom.)

Samantha: Nem, ez nem csak uborkásan keserű. Valami más is van benne. Megvan, Clorox. (lt's not just asparagus. lt's asparagus and something else. l know: Clorox.)

Miranda: Legalább kifehéríti a lepedődet. (At least it'll get your whites whiter.)

Samantha: Ez súlyos, kimegy a gálám. (This is serious. l almost gagged.)



2016. febr. 15. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz belőle konkrétan?
2016. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Melyik részét nem érted? A "kimegy a gálám"-at? A gagged az öklendezést jelent.
2016. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A gálám nem tudom mit jelent :)

De angolul azt mondta, hogy majdnem elhánytam magam, öklendeztem.

Vagy másik részre gondoltál?

A Clorox az egy fehérítő, olyan, mint a hipó.

Azt hiszem más nincs benne, ami ne lenne érhető.

2016. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Magyarul semmi értelme nincs. Ha lenyeli, akkor hogy színtelenítené el a gáláját (felteszem, itt ünnepi ruha értelemben használja és nem mint gálaműsor - [link] ). Angolul van értelme, hogy a rossz íztől (uborka+Clorox) majdnem öklendezett. Szóval igazából a szinkront nem értem.
2016. febr. 15. 13:58
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a gálás részt nem értettem a magyar verzióban. Semmi értelme nincs annak a mondatnak, hogy "Kimegy a gálám.". Főleg, hogy -mint a párbeszédből és a részből kiderült- lenyelte.
2016. febr. 15. 13:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, angolul világos, de a szinkronja nagyon gáz.
2016. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem magyarul nem a gálaruhára gondoltak. A gála a toroknak lehet valami szlenges neve, vagy a gégének. Nekem rögtön ez jutott eszembe, lehet, hogy már hallottam valahol.

Szóval, hogy nem tesz jót a torkának a rossz ízű sperma.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem fordították le szó szerint.

De lehet, hogy valami lájtos verziót láttál. Múltkor én is néztem jó pár részt. És egyik nap tök más volt a szöveg, mint ami szokott lenni. (láttam már többször is sok részt) Finomították, nem mondták a merészebb szavakat. Illetve meg is volt vágva. Nem volt benne minden jelent.

Lehet, hogy az gála is ilyen finomítás.

2016. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem light volt. Rendes. Minden csúnya szót kimondanak, plusz a light-nál írják az elején, ha jól emlékszem. Mint a bélyegző odanyomták a cím alá, hogy LIGHT.

Másik: Nincs a toroknál semminek ilyen neve. A garat egy izmos cső, és abba nyílik az orrüreg, a szájüreg és a gége ürege. Még a gégét szokták gigának mondani, de gálának semmiképp.

2016. febr. 15. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:

8: igen, régen ott volt a light felirat. De amit én láttam most, annál nem volt, és mégsem az eredeti volt.

Te komolyan tudod, hogy az ország egyik táján sem hívják a torkot gálának? Minden tájszólást ismersz? :D

2016. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rákerestem, és nem adta ki. Egyébként meg nem hinném, hogy szinkronban olyan szavakat használnának, amik egy kisebb tájszólás részei, és az ország 80%-a nem érti meg. (Főleg, hogy városi emberek nézik/nézték a sorozatot.)
2016. febr. 15. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!