Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik film ez?

Melyik film ez?

Figyelt kérdés
Segítsetek, kérlek! Évek óta eredménytelenül próbálok nyomára bukkani egy régen látott filmnek. Elég kicsi voltam, amikor láttam, halvány emlékeim vannak róla csupán. Talán mintha a vidéki Anglia lenne a helyszín, '40/'50/'60-as évek; egy fiatal lányt vidékre küldenek egy családhoz, akik egy óriási, ódon házban élnek. Emlékképeim: Feneketlen Tó az udvaron, benne merülő koponya; a koponya az emeleti könyvtárszobából van; itt egy nagyon idős néni üldögél mindig a kandalló mellett egy fotelben. A film zárójelenete, ahogy a lány egy őszi falevelekkel boított téren kitárt karokkal forog. Még valami: amikor vonattal utazott haza, a vonatból látta a távolban a házat, amint lángokban áll; később kiderült, hogy az egyik, korábban megisert szereplő elaludt dohányzás közben, és így gyulladt ki az épület, de senki sem sérült meg (ha jól emlékszem). Alapvetően izgalmas kalandfilmnek mondanám, de van egy kis melankolikus hangulata is. Nagyon nagy hatással volt rám ez a film, de ötletem sincs, hogy találjak rá. Remélem, tudtok segíteni!

2015. dec. 29. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, érdekes film lehet.
2015. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!