Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek mi a véleménye a Star...

Kinek mi a véleménye a Star Wars az ébredő erőről? Már aki látta. Spoiler veszély.

Figyelt kérdés
Nekem személy szerint nem tetszett. Elvették tőle azt a régi, pattogós star wars hangulatot és egy feszült dráma lett belőle. Valamint nekem nem tetszett az sem, hogy alig voltak benne jelentős események, (legalább is szerintem, egyedül a vége, és mikor Hanék fellépnek az ezeréves Sólyomra) illetve nagy csatákat is nélkülöz, valamint az előző részt hasznosították újra. Durván. (Dulván? Hát dobjátok a padlóla le) Most aki látta, tudna idézni egy mondatot, ami megragadt benne, esetleg valami mély jelentést hordoz? Na ugye hogy nem megy ez! A hypeolás helyett inkább a sztorit csiszolták volna, és a szövegkönyvet, mert olyan, mintha egy tíz éves gyerek írta volna... ez az én véleményem, írjátok meg ti a tiéteket.
2015. dec. 18. 20:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Obi-Wan eggyé vált az erővel. :D Mint ahogy Yoda, Qui-Gon, meg Anakin is. Nem lenne rossz pár jelenet a nagy öregekkel majd később.
2015. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

4. válaszoló:


2 baromi jó főszereplő? Még az egyiket megértem, ha a csajszira gondolsz, de a feka gyerek? Egyik pillanatba még klónkatona a másikban meg öri-bari. Ezt nee! Nekem gyenge volt. Nagyon is. 3D-ben a tokáját pedig élmény volt nézni komolyan. Soha nem láttam még olyan szép tokát. Remélem lefogyasztják a következő részre mert ez így kabaré volt.


Egy másik: Valaki azt írta, hogy nem véletlenül 8,8 IMDB. Őőő... ez a Disney lobbi! :)

Egyik kritikus sem pontozta 4 csillag alá az ötből. Ez azért nem véletlen! :) Kőkeményen nem mernek a Disney útjába állni. Lehet akárki gyökeres fan, azért ez az agyondicsérgetés elég átlátszó, de ebbe ne menjünk bele! :)

2015. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12-es "3D-ben a tokáját pedig élmény volt nézni komolyan. Soha nem láttam még olyan szép tokát. Remélem lefogyasztják a következő részre mert ez így kabaré volt."


Ez már a kákán lévő csomón is csomókeresés kategória. Te komolyan a tokáját nézegetted? :DD OMFG.

2015. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kiszúrta a szememet! Nem bírtam nem észrevenni. Szorrí


Ha elolvastad volna az egész kommentem, akkor tudnád hogy nem szőrcsimbókokat keresek, de azért nem ártana szembenézni a hibáival is a filmnek! :)

2015. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

8/10


Szerintem ez csak egy felvezetés volt a következő részre.

Nehéz munka lehetett a star wars 7 forgatókönyvének a megírása. Össze kellett kapcsolni az előző részekkel és szerintem azért lett ez ilyen.

Volt benne tényleg 1-2 dolog ami nagyon gagyi volt(Han Solo pont rátalál a falconra benne Reyel, Finel és azzal a robottal akinél pont ott a térkép Luke Skywalkerhez), de ennek így kellett történnie.


Én elégedetten jöttem ki a moziteremből.



Nagyon tetszett Kylo Ren és Rey karaktere.


Reyben az a legérdekesebb, hogy amikor megfogta Anakin Skywalker fénykardját látta Anakin és Darth Vader cselekedeteinek egy részét. Ráadásul a "kard" hívta magához Reyt.

Tudom furcsa, hogy magától megtanulta használni az erőt, de szerintem ez nem véletlen.


Kylo Ren személyisége pedig kifogástalan. Tetszik, ahogy küzd az önmagában lévő "fény" ellen és ezért az apját is képes volt megölni, ráadásul úgy, hogy végig a szemébe nézett. (Snoke biztos örül neki)


Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem nagyon bejött, amikor megállította azt a lézerlövedéket Kylo.

2015. dec. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

A film első látásra is teljesen másolja a régi trilógiát. Hiába van felelősség a rendezőn, az "újabb" trilógián is volt, mégis úgy gondolom meg tudtak felelni a mai kor filmes elvárásainak...

De tegyük csak fel az első kérdést:

Mikor beszélünk Star Wars filmről? Mi az elvárásunk egy Star Wars filmmel kapcsolatban?

Legtöbben azt tudjuk mondani, hogy legyenek benne jedik, sithek, epic fénykard párbajok, legyen meg a jó story részenként is és a történet egészét tekintve is.

Na most kérdezem szerényen hogy HOGYAN? lehet olyan Star Wars filmet készíteni amiben nincsenek se jedik, se sithek???? "Há' mongyad meg!" csak pár fénykarddal játszó amatőr. Önmagában meg a story sem hordoz nagy történéseket, tekintve, hogy se eleje se vége.... nem tudjuk honnan jöttek a szereplők, egy mellékszálat látunk. The Force Awakens, avagy hogyan találja meg pár hobbit Vader lézerkardját...

Nekem összességében csalódás volt a film.

Hogy ne csak negatívat említek, leírom, hogy szerintem hogyan állna össze a story:


A Halálcsillag elpusztítása után Luke és kis csapata évekig ünnepelte padló részegen a győzelmet (Party of Endor), mialatt a Birodalom követői újraszerveződtek. Miután Luke magához tért, úgy döntött, hogy tanítványokat képez, hogy megint Qui-Gon és Mace Windu kora beli méretre emelje a rendet, persze hamar rá kellett döbbennie, hogy Ő nem igazi jedi attól, hogy kapott egy fénykardot (a jediket ugye gyermekkoruk óta képzik és hosszú tanulás után válnak lovagokká, majd mesterekké). Luke kapott össz vissz talán 2-3 hónap képzést Obi-Wan-tól és Yodától. Hogy ő győzte le Vadert és Palpatine-t? Ugyan... A gyerek fejével hatott Vader lelkiismeretére és a benne lévő jóra, aminek hatására Vader ölte meg a császárt, a sebeibe meg aztán belehalt.

Luke el is kezdte szorgosan képezni az ifjú titánokat, akik közül persze egy (Kylo Ren) észbe kapott, hogy: Há' helo! Luke alig tud valamit, így nem lesz belőlem tűzoltó sem... Tehát legyilkolta a többi padawant és keresett egy igazi mestert, Snoke-ot aki pedig egy korábban elpusztított Sith nagyúr, aki legyőzte a halált! (Tehát Kylo-Ren nem sith lovag, csak egy sith padawan maximum, hiszen két jöttment kissrác seggbe pattintotta elég hamar...)

Luke persze fülét farkát behúzva, tele pelussal menekült egy Észak-Ír szigetre, ahol aztán meditált és bozótba kakilt, amíg a kiscsaj rá nem pirított a hegyről levizelés közben.

Na itt a story, de hol van ez a filmből? Ezt akartam volna látni, még ha fájdalmas is a valóság, ehelyett a mellékszálat láttuk: Hogyan kerül elő Anakin karjda... Azért erőltesse meg már magát az aki egy ekkora filmsaga-val játszik...

2016. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!