Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek mi a véleménye a Star...

Kinek mi a véleménye a Star Wars az ébredő erőről? Már aki látta. Spoiler veszély.

Figyelt kérdés
Nekem személy szerint nem tetszett. Elvették tőle azt a régi, pattogós star wars hangulatot és egy feszült dráma lett belőle. Valamint nekem nem tetszett az sem, hogy alig voltak benne jelentős események, (legalább is szerintem, egyedül a vége, és mikor Hanék fellépnek az ezeréves Sólyomra) illetve nagy csatákat is nélkülöz, valamint az előző részt hasznosították újra. Durván. (Dulván? Hát dobjátok a padlóla le) Most aki látta, tudna idézni egy mondatot, ami megragadt benne, esetleg valami mély jelentést hordoz? Na ugye hogy nem megy ez! A hypeolás helyett inkább a sztorit csiszolták volna, és a szövegkönyvet, mert olyan, mintha egy tíz éves gyerek írta volna... ez az én véleményem, írjátok meg ti a tiéteket.
2015. dec. 18. 20:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
UI: Miért olyan a páncéljuk a rohamosztagosoknak, mint a klónoknak? Szerintem nagyon hasonló a kettő.
2015. dec. 18. 21:00
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Persze, könnyű kritizálni. El sem hiszed milyen sok felelősség van a rendező hátán. Nem 100 milliókról beszélünk, hanem dollár milliárdokról.

Még a milliókat sem tudod elképzelni, nemhogy a többit. :D

Ha teljesen olyanra hagyja mint a régi star wars mozikat, akkor azt mondják rá, hogy "de beszari" nem, mert hozzányúlni a történethez.

Ha meg nagyon belenyúl, akkor "ez már nem star wars".

Mindkettő derékbe törheti egy rendező karrierjét főleg ha egy ilyen nagy volomenű filmről van szó.

Emellett hidd el, nem tíz éves gyerek írta, mert a befektetők nem bízzák akárkire ezt a sok pénzt.


A hiba benned van, mert túl nagy elvárással ültél le a moziba. Miközben hülye aki elvárást támaszt egy olyan film elé, aminek csak egy kultikus címe van.

Azóta eltelt több 10 év, más lett a generáció, más a felfogás, minden más.

Te is más lettél.

A régi dolgokat csak megszépíti az idő, és ha nem lenne mihez kötnöd a régieket is lenéznéd. Nem tartanád ekkorára.


A véleményem, hogy teljesen korrekt a film.

Nem lett bukás, és nem sajnálom, hogy nem vártam a torrentre.

2015. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem akkor sem tetszett.. Mondjuk úgy könnyű kitölteni a 135 perces játékidőt hogy abból 30 perc úgy telik el, hogy a karakterek meghatódva/bosszúsan bámulják egymást. Apropó karakterek: miért nem tudtunk meg róluk többet... És most már tényleg lezárom: A love story miért nem teljesedett ki? Rey és Finn még csak meg sem csókolták egymást, nem engedtek eléggé teret ennek a szálnak, gondolom ez majd a következő részben pótolják, de azért én ennél kicsit többet vártam. Ez nem egy jelentős mérföldkő a filmtörténetben, ez egy mezei folytatás.
2015. dec. 18. 21:16
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez egy elfogult fan véleménye :D A Disney súlyos milliárdokat csengetett Lucasnak a jogokért, evidens, h olyan filmet akartak forgatni amiből dől a lé, ráadásul ez az első az új filmek közül, szóval jól meg kell ágyazni a többinek, így nem lehet kusza, egyedi történetet eladni. A Star Wars soha nem az eredetiségéről volt híres, sem a jó sztoriról. ez egy kreativitás orgia. Új fanokat kell szerezni, és a régieket megnyugtatni, hogy ez nem olyan mint a 2. trilógia.

De a story lapos az tény, egy újraforgatott SW film. Eleve az 5x nagyobb halálcsillag nevetséges :D de mondjuk az kifejezetten tetszett, h Kylo Ren vívódik a két oldl között, ráadásul ilyen látványosan. Nagyon emberi, van súlya a döntésének. Vader az első filmben nagyon nevetséges volt, feketében járt, sötét torz hangja volt és kész, ő a nagy gonoszság.

Egy kellemes, nosztalgikus popcon film. Nekem a legnagyobb csalódás a filmzene volt, totál un unalmas, az eredetit meg sem közelíti.

BB-8 az új JarJar és R2, szerintem aranyos, bejön a gyerekeknek, a 2 főszereplő baromi jó, meglepően jó.

Számomra a legnagyobb meglepetés, h ennyi finom poén fért bele a filmbe.

A legnagyobb "gagyi faktor" az utolsó jelenet Luke-al, ahogy ott állnak kínosan sokáig, a csaj nyújtja a fénykardot és köröz a kamera, na az gáz jelenet, jobban megcsinálhatták volna.

2015. dec. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért tettek volna bele ebbe a részbe mindent? Lesz még több is.


Minden úgy sem tetszhet mindenkinek, a filmről erős többséggel mindenki pozitívan nyilatkozik.


A hiba az ön készülékében van.

2015. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
persze persze, bennem van a hiba... ennek ellenére az ismeretségi körömből kb 9en látták a filmet (velem együtt 10) és 9 ből 4 nek nem tetszett... a karakterek kidolgozatlansága zavar a legjobban... a sok birka meg jól lehordja akinek nem tetszik.... Szerintem ez a film akkor is egy rakat szar, a következőre biztos nem ülök be.
2015. dec. 19. 10:13
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert neked nem tetszett, még nem egyenlő, hogy igazad is van.


Szerintem nagyon jó lett, egyensúlyban vannak az új karakterek, és a régiek. Ez a rész ugyan olyan bele a lecsóba, mint a IV. rész volt, semmi előzményt nem tudni, hanem tényeket kapunk, sok kérdés megválaszolatlanul maradt. Majd a VIII. és IX. részben megkapjuk a válaszokat. Türelem.

2015. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszett, de én ezen nőttem fel, már bőven 40 felett vagyok. A legjobban az eredetire hajalt, hiszen új szereplők, új sztori, sivatag, kocsma, új gonosz. meglepően más volt, mint a régiek, ugyanakkor látszott, hogy a rendező is (saját bevallása szerint is) nagy rajongója a filmnek. Igen, ezért nem volt mindegy, hogyan nyúl hozzá. rengeteg új trükk van benne, nagyon mozgalmas csatajelenetek és van benne pár baromság is (pl. a föld pont kettejük között szakad szét). rengeteg üres lyuk van benne, de gondolom ezekre majd a következő részekben rávilágítanak. Így még azt is el tudom képzelni, hogy Han Solo megint benne lesz a következő filmben egy visszatekintő részben. És pont ezek miatt (az egyelőre megválaszolatlan) lyukak miatt nem írhatta volna egy fiatal valaki.


A zene nagyon jó lett. 20 éve szinte csak filmzenét hallgatok, nem mai popot és John Williams Star Wars zenéi nagyon a szívemhez nőttek. Ez az album teljesen más, mint az előzőek, ez tény. A sorozat is új és igen, valószínű, hogy az új generációt is meg akarják hódítani. Akármilyen jó egy zene, egy idő után unalmassá válhat, ezért csak néhány helyen jön elő egy-egy régi dallam. Elsőre unalmasnak tűnik, de én már 5 napja ezt hallgatom és nagyon jó zenék vannak benne! Egy zenében nem mindig csak azt kell meghallani, ami eldúdolható. A filmzenék többségére nem is emlékeznek az emberek! A Star Wars többi részében rengeteg olyan zene van, amit igen nehéz visszadúdolni, de ennek ellenére úgy beleélem magam, mint mások egy rockzenébe!


A fiatal kis csajt meg nem akarták egyből összeboronálni a néger dákóval! :)

2015. dec. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hiába nem tetszett a te 9 ismerősöd felének, nézz csak szét IMDb-n, nem véletlen kapott majdnem 9 csillagot a nézők szavazatai alapján...ami nem 9, hanem százezer feletti nézöközönség átlaga.


Egyébként nehéz eldönteni egy filmről, hogy jó-e vagy rossz, hiszen mindenkinek más a véleménye, de ha átlagot kell vonni és döntést kell hozni, akkor igen, valóban benned van a hiba, mintsem annak a többségnek, akiknek tetszett, mert hihetetlenül jó film volt.


Tökéletes átmenet volt a régi nosztalgia és az új bevezetése között, remek karakter építéssel.

Természetesen nem teljesedett ki benne semmi...ez még csak a kezdet volt, egy bevezetés - nem varrhatják el máris a szálakat, még csak épphogy elkezdték a karakterek és a történet, kapcslatok felépítését.


A 2. mondatodat meg külön nem értem...pont, hogy most lett pörgős és lendületes a történetvezetés a szokásos lassúság helyett.


Az ilyen mindenbe belekötős kritikák elfogult rajongóktól származnak álatlában, akik azt szeretnék, hogy ugyan olyan legyen a StarWars mint anno volt. De olyan soha nem lesz mert ez már egy új sorozat. Ettől fügettlenül pedig ismét mondom - gyönyörűen kötötték egybe a régit az újjal.

2015. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem olvastam még az eddigi válaszokat, mert azoktól el szeretnék vonatkoztatni.


Én is nagyon sok dolgot hiányoltam belőle.


1. mikor fénysebességgel utaznak, akkor egy pillanatra (a régi filmekben) mindig megállt a lélegzetem. Szinte éreztem a zsigereimben hogy milyen gyorsan száguldanak. Egyrészt ugye ez az aláfestő hangok (vagy mik :D) hatásából és a fények, képi ábrázolások hatásából. Ezt nem éreztem. Az hiszem 2x volt a filmbe ilyen jelenet, de még a 3D sem javított rajta. Ezt sajnálom.


2. Nem értettem, hogy miért öli meg az apját a fekete hajú pasi. Erre aóta kaptam választ itt gyakorin. Különösebb indoka ugyanis nem volt, így nekem sem vlt tiszta a kép.


3. Han Solonak semmi szerepe nem volt. Mit csinált egész idő alatt a pasi? Kb. csak annyit, hogy lőtt egyet-kettőt, de ennyiben kimerült. Ő inkább amolyan érzelmi töltet volt a filmben. Vitte a hátán úgymond. Ő volt az aki a reményt és a "régieket" testesítette meg. Amolyan támasz szerű karakter, akibe lehet kapaszkodni. Ezt sajnáltam.


4. A pilóta pasi aki kiszabadította a feka gyereket, kevés szerepet kapott. Szerintem ő sokkal érdekesebb volt, bármelyiknél. Volt egyénisége, modora, stb. Talán ezt nem is tudnám ennél jobban kifejteni, de sajnálom hogy kb. 20 percet volt a filmben.


5. A müzlireklám szövegek.

Fuhh.... ezt te is írtad. Egyszerűen ezt nem tudom tovább ragozni.

*nagy becsapódások, harc, menekülés.

- Jól vagy?

- Igen! te jól vagy?

- Igen!


WHYYY???


*feka csávó üvölt mikor elrabolják a csajt.Mikor újra találkoznak egy váratlan pillanatban.

-helló! Hát te?

-Hello mizu?


??????????????


KATASZTRÓFA!!!!


6. Zavarba ejtő pillanatok!

-.-" -.-" -.-"

Én éreztem magam kellemetlenül mikor a csajt a a "kínzószékre" fektették miután elrabolták. Azok az arckifejezések és a semmi bekövetkezése annyira buta volt, hogy elmondani nem lehet. Körbenéztem a moziban, és csak azt láttam hogy mindenki a fejét kapkodja, mert senki nem értette, hogy miért kell ezt 3 percen keresztül nyomatékosítani. MIÉÉÉRT!???

A végén szintén. Luke előtt áll 5 percig, forog a kamera körülöttük, ez mekkora tök jó. Én kellemetlenül éreztem magam ez idő alatt. Jó, inkább minden egyes olyan jelenetnél, ahol több mint fél percig szemeztek egymással tök random karakterek egy rohadt szó nélkül.


Azt hiszem még tudnám sorolni, de inkább befejezem.


Ami tetszett:


1. Amikor kijöttünk a moziból nagyon sokan elmondták, hogy nem értették miért tud a csaj rögtön hadonászni a karddal egy olyan személy ellen, akit születésétől kezdve erre neveltek. Sőt, még majdnem le is győzi. Valamint azt is többen szóvá tették, hogy a csajnak nincs egyénisége.

Namost. Ne mondja nekem senki azt, hogy az a csaj, aki saját magát tartja el, egyedül kiskora óta, egy sivár bolygón, annak nincs karaktere. Ezt az elején JJ nyomatékosítani szerette volna, azonban az angyali ártatlan babaarc nem volt túl hiteles. Ha valakit így megrángat a sors, annak nem makulátlan a bőre és a keze. Szerintem. Ezt kifogáslták sokan. De azért nézzük azt is, hogy a csaj azért elég koszos volt, ahhoz, hogy ez elég legyen. Mégis egy Hollywood-i filmről beszélünk emberek! :) Egy lehasznált arc nem hoz dollármilliókat!

És a nagy kérdés: Miért tudta használni az erejét mindenféle tanítás nélkül?

Próbálkozott ugye 3x mire a klónkatona elengedte a szuper meggyőzőképességével. Ez nekem elegendő volt.

Gondolkozzatok! Jedik alig vannak, esetleg elvétve 3-4 az egész világon. Az erő pedig ugymond utat tör magának azáltal, hogy az a kevés "rátermett" egyed használhassa. Neekm ez világoos. A film címe is ez: Az ébredő erő.

Volt egy jelenet, ami nekem elképesztően tetszett. Ez pedig az, hogy mikor az erdőben kardoznak a fekete hajú pasival, az a földre kerül, ffeghyver sincs a kezében, de a csaj akkor is ütné. Ez mutatta meg azt, hogy még nagyon kezdő és nem tudja irányítani, valamint hogy a rossz oldal bekebelezte egy pillanatra. Ez talált. Ütött. Pár pillanat az egész, de ez vitte az egész filmet.


2. Kylo személye. Az egyik legérdekesebb, értékelhető karakter. Az elején ugye legyőzhetetlen, még csak karcolni sem tudja senki. Utána feledi kilétét, megmutatja hogy csak egy eltévedt fiú. Majd imádkozik a koponyához, kiesik a kezéből az irányítás, elesik, feláll, 100-as zsepi, stb. Emberi! Utána viszont mégis bebizonyítja, hogy nem sz**rral gurít. Tökös, gonosz de mégsem, van egyedisége, stb. Minden egyes percét élveztem mikor szerepelt. Látok benne fantáziát.


3. A 3D nem volt élvezhetetlen. Legutóbb talán az avangerst néztem moziba 3dben. katasztrófa volt. Elmosódott, pillanatnyi feltűnt képek, stb.

Ez most lassabb volt és 3dben érzékelhetőbb, élvezhetőbb.


Nekem egyébként tetszett a film. Valamilyen szinten hű maradt az eredetihez, de mégsem. Fejlődni kell a korral, na. A régebbi filmkeben a jeleneteknél ilyen érdekesen ment el a kép. Most ezt nem tapasztaltam, legalábbis nem volt észrevehető.

Egyet remélek, de azt nagyon. Obi Van a kedvencem! Nagyon kevés szerepe van, de nekem ő az atyaúristthheen! Nagyonn nagyonnnagyon bízok benne hogy a jövőben lesz szó róla. (Tudom, hogy meghalt, nyugi!) De én ééérzem a zsigereimben, hogy még jön valaki aki hozzá kapcsolódik valamilyen formában.


Na..most olvasom el az eddigi válaszokat! :D

2015. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!